Ako zvyšuje riziko rakoviny tráviacej sústavy ak konzumujem potraviny, na ktoré som alergický?

Táto diskusia patrí k článku: Ako zvyšuje riziko rakoviny tráviacej sústavy ak konzumujem potraviny, na ktoré som alergický?
Ako zvyšuje riziko rakoviny tráviacej sústavy ak konzumujem potraviny, na ktoré som alergický?

Chcel by som sa opýtať, ako zvyšuje riziko rakoviny tráviacej sústavy (črevá, žalúdok, pankreas pečeň, konečník a pod.), ak konzumujem potraviny, na ktoré som alergický. Konkrétne som alergický na zemiaky a arašidy. Keď požijem ale iba malé množstvo (napríklad zo 4 zemiaky v polievke), nemám žiadne problémy. Ak však je už toho viacej, napríklad zemiaky v polievke a za tým 5 zemiakových placiek, nasledujúce ráno mávam aj trikrát riedku stolicu s prímesou hlienu, bez krvi a často mávam problémy ako žaludočne krče, či koliky. Chcel by som sa teda spýtať, v akom množstve (ak vôbec) môžem konzumovať zemiaky, ak som na ne alergický, aby som nedostal rakovinu nejakého tráviaceho organu. Okrem toho ešte fajčím cca 13-14 cigariet denne, mám 19 rokov a tieto problémy trvajú cca rok a pol. Alergiu mi diagnostikovali len pred dvoma mesiacmi.