Som zúfalá - stále a dokola problémy

Príspevok v téme: Som zúfalá - stále a dokola problémy
Kindervajicko

Ahojte,

Mam 19 rokov a som uz uplne zufala. Dlhe roky bojujem s akne na tvari, chrbte a dekolte. Po milion alternativnych,kozmetickych a lekarskych metodach, kedy uz moja psychika bola uz uplne na dne, som sa rozhodla ze zacnem brat roaccutane. Toto rozhodnutie pre mna nebolo lahke, ale ked rodicia videli ako plakavam kazdy den vecer po odmalovani, aj oni boli za. Dnes ho beriem uz 7mi mesiac - v nizkych davkach. Stravujem sa zdravo, cukor - ani trstinovy nejem vobec, snazim sa mat v jedalnicku co najviac zeleniny a ovocia. Bezlepkovu a bezlaktozovu dietu som uz skusala, tiez veganstvo, vsetky diety minimalne 2 mesiace - No vobec nepomohlo. Posledne mesiace som chytila kandidu na ustach, kde som s nou bojovala jednak medikamentmi a dietou. Mala som aj svrbivy problem dole, akoby okolo genitalii, doktorka povedala, ze asi alergia. Tieto problemy sa mi stale vracaju, svrbenie, zacervenanie a potom po par dnoch odidu... Akoby neboli uplne doliecene. Zacali mi tiez strasne padat vlasy, extremne mi zarastaju chlpky na nohach a po novom, ked uz nemam to sproste akne v takom hroznom stave na tvari, sa mi vyhadzal cely zadok... Zas citim tu prekliatu uzkost, ze sa mi z toho vytvori permanentny problem, a nielenze mam povyrazkovane nohy, budem mat aj zadok... Skusala som na to vodicku od koznej, co mi predpisala na tvar kedysi, tiez na tie nohy detsky puder, dezifenkciu, holim sa len v smere rastu... A mam pocit ze je to vsetko len horsie... Prosim pomozte... Uz rozmyslam, ci to nie je nejaka psychicka pricina, pretoze sa snazim naozaj zdravo zit, vela pit, nefajcim, nedrogujem... Jedine co mi v poslednej dobe robi radost je moj pes... Mam priatela, velmi mileho dobreho, ale neviem ci nelubim stale svojho ex-a, no a aj tak... Ked jeden z nich uvidi tie moje nohy a zadok ako po vojne... Bude uplne jedno koho ja lubim :( Hanbim sa za to, nici ma to, stale sa len bojim, co prijde zas zajtra. snazim sa, aby mi tak nezalezalo na tom, co si myslia ostatni, ale uz aj na telesnej sa hanbim sa prezliekat, lebo vsetci uvidia moje vyrazky...

Cokolvek co napisete ocenim...

Dakujem

Fleur-de-lis

uf, no neviem či niečim pomôžem. Mne akné vyriešilo stravovanie paleo - bez obilnín a strukovín, rastlinných olejov, mlieka, cukru a celkovo spracovaných potravín. Neviem či si to už aj takto naraz vyskúšala aspoň 4-6týždňov.

Môže byť aj problém neznášanlivosť niektorých potravín. Napríklad ľuľkovité u niektorých zhoršujú akné. Myslím, že to bolo spomínané aj tuto paleoforwomen.com Na tej stránke si po pravej strane stiahni zadarmo pdf čo sa akné týka. Alebo si preštuduj stránku www.clearskinforever.net

Ak berieš antikoncepciu tak tá môže byť problém.

Vyšetrovali ti už hormóny? Krvný obraz?

Hýbeš sa dostatok na vzduchu?

Mrzí ma to, no na druhej strane si viac nútená k zdravému životnému štýlu, za čo budeš raz vďačná. S tým akné na to sa príde...

Preštuduj si aj témy paleo a akné... o omega 3 a 6 mastných kyselinách... Snaž sa obmedziť klasickú kozmetiku a skús radšej prírodnú (aj antiperspirant).

A ak sa nechceš vzdať obilnín tak aspoň fermentované - napríklad chlieb z kvásku (bez droždia). Ale tých pár týždňov by som vyskúšala čisto na paleo stravovaní.

Ten stres určite tiež nepomáha, ale osobne u mňa či stres či nie, s pokožkou to nesúviselo. Takže z toho si hlavu nerob....

Jedz dostatok kvalitnej ryby, vajec (ak na nich nemáš alergiu), mäsa (aj mastné...), k tomu občas oriešky, semienka, ovocie... Na prvom mieste samozrejme zelenina, hlavne listová zelená. Ryža a zemiaky ak tak menej. Lepšia varianta sú bataty a iné zeleninové prílohy.