Dlhodobé problémy s hrdlom

Príspevok v téme: Dlhodobé problémy s hrdlom
martin.hudo

Zdravím mám 20 rokov a už asi 4 roky mávam problémy s hrdlom. Začali pocitom cudzieho telesa v hrdle a dnes Ma bolieva hrdlo v najčastejšie v oblasti ohryzka, keď kričím a pri prehĺtaní. Mám bieli povlak na jazyku a stále mi zatekajú hlieny z nosa do hrdla. Pred 5-mi mesiacmi som prestal fajčiť. V auguste som bol na gastroskopií kde mi doktor povedal že to môže byť spôsobené refluxom a predpísal mi lieky. Tie najprv akoby aj pomáhali ale teraz sa to vracia. Už mi to celé lezie na nervy... Mám skoliózu a často problémy s krčnou chrbticou (bolesti krku a hlavy) nemôže tie problémy s hrdlom spôsobovať tá krčná chrbtica ?? Za odpoveď vopred ďakujem.

martin.hudo

No toto neviem úplne isto na alergológii som bol asi pred rokom. Robili mi ten test s tymi niekoľkými vpichnutiami a nevyšlo mi nič len roztoče aj to len trocha. A okrem toho mam alergiu už len na lieky amoxiclav a ceclor či ako sa to píše .. :)

martin.hudo

No fajčil som asi tak krabičku za 3 dni ... Ale na to orl som chodieval aj keď som fajčil s tým istým problémom a nenašli nič ani na výtere ani na odbere krvy. A na to orl som chodil ozaj dosť často preto že som sa bál že to môže byť niečo vážnejšie keď to trvá tak dlho a hrdlo ma bolievalo stále. Mal som aj antibiotiká a žiadne zlepšenie..

shayleen

Aj u mňa to tak bolo keď som prestala fajčiť ale ja som nefajčila dlho a Veľa u teba záleží od toho ako dlho a koľko si fajčil

shayleen

Hypochonder určite nie si ;) no keď na ORL nič nenašli tak to bude asi tým že si prestal fajčiť a sliznica sa regeneruje.

martin.hudo

Na orl som bol pred pár týždňami a za tých pár rokov som ho už navštívil veľa krát ... Teraz som objednaný na neurológiu tak som zvedavý čo mi povedia tam a ak ani tam nič tak som asi hypochonder ...

shayleen

Áno ale pred fajčením bola sliznica iná ako teraz bez fajčenia a potrebuje čas pokiaľ sa zregeneruje. Ale môžeš ist aj na ORL na vyšetrenie