Lekár mi zistil krv v maternici nemám z toho zvýšené riziko rakoviny?

Táto diskusia patrí k článku: Lekár mi zistil krv v maternici nemám z toho zvýšené riziko rakoviny?
Lekár mi zistil krv v maternici nemám z toho zvýšené riziko rakoviny?

Dlhodobo mam bolesti v podbrusku, nikdy mi gynekolog na sone v podbrusku nic nezistil, taktiez obvodna lekarka s tym nic nerobila, tak som po dlhom case vec zacala razne riesit vymenou lekarov. Predtym som vsak porodila dietatko a ked mala dcerka 1,5 roka absolvovala som kolonoskopiu (dopadla dobre), aj laparoskopiu a gynekolog mi povedal, ze mam tak otocenu maternicu dozadu, ze mi zostava v podbrusku krv a ta mi sposobuje bolest. Tvrdi, ze tam tekutinu vidi aj pri vaginalnom sone. Predtym mi tam tekutinu nevidel ziaden lekar. Teraz sa snazim 2. krat otehotniet a nedari sa nam uz vyse roka. Pri laparoskopii mi nebola zistena endometrioza ani ziadne zrasty. Zamyslam sa vsak na tym, ako je mozne, aby sa vobec embryo zahniezdilo, kedze mam v podbrusi krv. Inak uzivam Dycinone 2 x denne pocas menzes. Trochu sa obavam, ci este mozem otehotniet a ci je Dycinone spolahlivy medikament pre zabraneniu endometriozy. Este by som sa chcela spytat, ci nie je zvysene riziko rakoviny maternice, kedze v tejto oblasti mam krv!