Dá sa dg. Exoforia-tropia alt. vyliečiť?

Táto diskusia patrí k článku: Dá sa dg. Exoforia-tropia alt. vyliečiť?
Dá sa dg. Exoforia-tropia alt. vyliečiť?

Dcérka má 8 rokov. Asi v 5tich rokoch som si všimla, že jej utekajú očká. Nie vždy, a raz jedno, raz druhé. Tak som išla očnej lekárke, ktorá po vyšetrení povedala, že to nič nie je, že sa to upraví. Aj keď to ubiehanie očiek je menej časté, začala prižmurovať oči. Tak som išla zasa, ale inej lekárke,myslela som, že bude potrebovať okuliare. Pani doktorka ma ubezpečila, že ich nepotrebuje. Povedala som jej aj o tom ubiehaní očí. Tak ma pani doktorka poslala pani doktorke, ktorá sa špecializuje na deti a škúlenie. Po vyšetrení stanovila diagnózu: Exoforia-tropia alt. Ordinovala antikorekciu -1,cvičenie konvergencie. Povedala mi, že kde sme boli doteraz, vraj sa už s tým nemusí dať nič robiť, že situácia je vážna. Dala mi farebné okuliare a v knižke mi ukázala,čo vidím ja a čo moja dcéra. Veľmi ma to trápi, akoby so bola zlá matka. Verila som pani doktorke vtedy, a nevyplatilo sa mi to. Prečo nás vtedy neposlala na takéto odborné vyšetrenie? Dcérka mohla mať oči v poriadku. Teraz môže len nosiť okuliare, cvičiť a ja budem do kontroly trpnuť čo bude. Prosím Vás o vysvetlenie, ak sa to nepodarí cvičením napraviť, sú aj nejaké iné možnosti? Čo ju bude v živote čakať? Bude musieť nosiť okuliare? Teraz, keď bude nosiť tie -1 nepoškodí jej to zrak? Aké povolanie nebude môcť robiť? Bude si môcť urobiť vôbec vodičský preukaz? Môže sa to vekom zhoršovať? Ako môže takáto porucha vzniknúť,keď tehotenstvo prebiehalo bez ťažkostí, len pôrod bol vyvolávaný, vážila 3600g a bola zdravá. Viem, že je to veľa otázok, ale prosím o odpoveď, lebo neznesiem tú neistotu, čo bude ďalej.