Mám glaukom, bolesti oka, pocit tlaku a pálenia a môžem pri tejto diagnóze robiť letušku?

Táto diskusia patrí k článku: Mám glaukom, bolesti oka, pocit tlaku a pálenia a môžem pri tejto diagnóze robiť letušku?
Mám glaukom, bolesti oka, pocit tlaku a pálenia a môžem pri tejto diagnóze robiť letušku?

Som zena, mam 35 rokov a pred viac ako tromi rokmi mi diagnostikovali glaukom s otvorenym uhlom. Odvtedy uzivam 2x denne (rano a vecer) kvapky Timolol 0,5%. Od detstva( celkovo cca uz 25 rokov) som kratkozraka. Mam dioptrie -4,0. V poslednych rokoch mavam velke bolesti v ociach aj napriek tomu, ze uzivam spominane kvapky a tlak je v norme. Bolesti mavam najma v pravom oku. Prejavuje sa to pocitom tlaku az mierneho palenia, niekedy znizenim ostrosti zraku. Oci su citlive aj pri nahlych zmenach pocasia. Mam velke obavy, nakolko neviem o co ide. Svojmu lekarovi som o tomto probleme uz hovorila, ale nic nezistil a bolesti pokracuju. Nepodstupila som ziadne specialne vysetrenia... v podstate ani neviem, ake by som mohla v tomto pripade podstupit. Zaroven by ma zaujimalo, ake je velka pravdepodobnost uplnej straty zraku pri mojej diagnoze. Taktiez ma zaujima, ci povolanie letusky je zlucitelne s mojou dignozou a ci nezhorsuje moj zdravotny stav.