Mám okuliare do diaľky nosiť stále?

Táto diskusia patrí k článku: Mám okuliare do diaľky nosiť stále?
Mám okuliare do diaľky nosiť stále?

Bola som u ocnej a zhorsil sa mi zrak z -1,25 na -1,5 na pravom oku a z -2 na -2,5 na lavom oku. Chcela by som sa opytat, ci sa dioptrie do dialky daju zlepsit? Alebo ako si aspon ustalit zrak? Mam nosit okuliare stale? Nezleniveje oko? A co je vlastne ten cylinder? Doktorka ma tiez objednala na perimeter, na co je to vysetrenie?

rasto212

Ze ci mas nosit 2,5 stale ? Ja mam 1,25 minusky a na druhom jeden a polky a kebyze si ich rano nedam na oci, tak alaom strateny ;)

Tyia

Zrak sa ti nikdy neuoravi a je jedno ci do dialky alebo nie napriklad mne sa vzdy pokazi zrak ked pozeram tv,pc po tme a tiez aj do mobilu takto sa mi zhorsil uz 2x

Pettr

Zrak do dialky sa ti nikdy neupravi. Bud mas silnu opticku lamavost sosovky alebo predlzene oko a svetlo ti dopadne pred sietnicu. Zvykni si na okuliare a casom ti uz ani nepride, ze si kratkozraka. Pri kratkozrakosti oko akomoduje do blizka bez okuliarov menej lebo zneuziva svoju vadu na ostrenie do blizka. Ak chces aby si si udrzala oko co najdlhsie aktivne, pouzivaj stale okuliare. Po case ti ani nepride,ze mas okuliare

Pettr

Zrak do dialky sa ti nikdy neupravi. Bud mas silnu opticku lamavost sosovky alebo predlzene oko a svetlo ti dopadne pred sietnicu. Zvykni si na okuliare a casom ti uz ani nepride, ze si kratkozraka. Pri kratkozrakosti oko akomoduje do blizka bez okuliarov menej lebo zneuziva svoju vadu na ostrenie do blizka. Ak chces aby si si udrzala oko co najdlhsie aktivne, pouzivaj stale okuliare. Po case ti ani nepride,ze mas okuliare