Je to v poriadku ak vidím v šošovkách všetko väčšie?

Táto diskusia patrí k článku: Je to v poriadku ak vidím v šošovkách všetko väčšie?
Je to v poriadku ak vidím v šošovkách všetko väčšie?

Dva roky dozadu keď som bol na kontrole u očnej tak mi zmenila dioptrie z -5,5 na -5 a -0,5 cylidre (obe oci). Teraz keď som bol na pravidelnej kontrole a mal som záujem o kontaktné šošovky, tak mi po absolvovaní vyšetrenia zrazu zmenila dioptrie na -5 a -5,5. Opýtal som sa jej či mi chce dať tento krát dioptrie bez cylindrov a prečo, pozrela do karty a až potom zistila, že mám momentálne cylindre. ale teraz k otázke: mal som záujem o šošovky a tak mi objednala s dioptriami -5 a -5,5. mal som ich na očiach asi 3 dni, ale všetko som videl zväčšené a tak som zavolal, či je to normálne a povedala, aby som prišiel, že mi objedná teda šošovky o pol dioptrie menšie. Žiaľ aj cez tieto vidím rovnako všetko zväčšené, ale nie tak ostro, ale to chápem keďže sú slabšie. Je to v poriadku keď vidím všetko zväčšené, alebo by bolo dobré absolvovať nejaké ďalšie vyšetrenia. Pripomínam, že u mojej doktorky som absolvoval vyšetrenia, aj keď aj po mojej otázke na vlastnosti šošoviek (napr. zakrivenie, značka..) mi túto informáciu nepodala.