Potlaceny hnev,depresie,narusene vnimanie

Príspevok v téme: Potlaceny hnev,depresie,narusene vnimanie
jasom

Najhorsie na vsetkom je to ze v akom zdravotnom stave sa nachadzam ma nastarosti rodina.A mam velky strach ze to neskonci klamem psychiatricke ze je to lepsie pretoze uz jej nemam co povedat.A to som kedysi byval v pohode...Boli ma to vsetkymy moznymi sposobami co sa somnou deje.Mne sa zda ze som dospel do stavu z ktoreho uz nieje cesta...Som nasracky doslovne a to uz cez rok...jedina pekna chvilka je ked si dam Sanval ako taky fetak lebo inak mi je na zblaznenie a ucinok trva len par hodin...k comu to vsetko...uz nevidim zmysel nicoho.A ze rodina si ma pomahat Hamba im oplul by som ich vsetkch doradu cest vinimkam 1-2 osoby...zle cele zle vsetko niekedy sa nedokazem ani rovno pozerat co moje oci nedokazu koordinovane pozerat na jeden predmet...musim si drzat hlavu...hnusim sa sam sebe nenavidim sa

Cliattsi

Ahoj, jasom, a1. odkiaľ si prosím ťa ? 2,Čo si vyštudoval ? 3,Prečo nemáš podľa teba prácu ? 4,Dá sa povedať, že si naštvaný vo všeobecnosti na ľudí? 5,Si naštvaný aj na seba a na to, čo robíš ? 6,Myslíš si o sebe, že si človek úplne o ničom, proste nula ? 7,Stáva sa i, že nar. si často kontroluješ doklady, či ich máš pri sebe, aby si ich nestratil? 8,Si hanblivý ? 9,Myslíš si, že ty si ten dobrý a oni sú tí zlí, lebo ti ubližujú ? 10,Si introvert ? 11,Máš soc. fóbiu ? 12,Ak by sa dalo, bol by si ochotný bývať osamote ? 13,Bol by si ochotný vykašľať sa na takúto rodinu ? 14,Ľutuješ sa ? 15,Ak áno, je to preto§ lebo ťa neľutuju ostatní? 16,Dá sa povedať, že viac menej nemáš kamarátov a ani spoločnosť nevyhľadávaš? 17,Si Róm?

Inak zaoberám sa trochu depresiami, preto som ti dal takéto otázky.. Skús mi odpovedať na každú z nich. Nezabudni napísať, odkiaľ si. Možno by som sa s tebou aj stretol, ak by to bolo blízko :-), Máš zaujímavý príbeh. Skús urobiť zatiaľ aspoň jednu vec - NEFETUJ. A druhú vec - Neočakávaj, že sa tvoja rodina, či už pokrvná , alebo nepokrvná bude správať ako si ty želáš. Lebo oni majú právo sa prejaviť tak, ako oni chcú. Je pravda, že tebe to vadí, jednoduché to asi nebude, ale skus prijať realitu takú aká je. A myslím si, že aj keď nevieš moc dobre pravopis, tak máš v sebe inteligenciu a mohol by si v živote aj napriek tomuto niečo dokázať. Keď už nedokážeš urobiť nič s rodinou, tak by si mohol a podľa mňa MAL sám so sebou. Nebuď moc náročný na rodinu, ale začni sa viac venovať sebe. Začni premýšľať nad svojimi pocitmi, prečo ich máš. Už som ti dal pár rád, ale na záver ti to zopakujem: NEČAKAJ, ŽE SA ZMENÍ RODINA, MOMENTÁLNE TY SA MUSÍŠ ZMENIŤ. A ja by som ti chcel poradiť ako - ale neber to moc zaručene, lebo na to nemám moc času, ale veľmi rád by som ti to osobne vysvetlil, ak nie, tak písomne.

A na záver - nie to, čo sa okolo teba deje je "zlé", ale sú tvoje pocity z toho , čo sa okolo teba deje. Všetko bude závisieť okrem iného od toho, ako sa na to budeš pozerať, a nie od toho, čo oni budú tebe robiť.

Ahoj

Cliattsi

Ahoj, jasom, a1. odkiaľ si prosím ťa ? 2,Čo si vyštudoval ? 3,Prečo nemáš podľa teba prácu ? 4,Dá sa povedať, že si naštvaný vo všeobecnosti na ľudí? 5,Si naštvaný aj na seba a na to, čo robíš ? 6,Myslíš si o sebe, že si človek úplne o ničom, proste nula ? 7,Stáva sa i, že nar. si často kontroluješ doklady, či ich máš pri sebe, aby si ich nestratil? 8,Si hanblivý ? 9,Myslíš si, že ty si ten dobrý a oni sú tí zlí, lebo ti ubližujú ? 10,Si introvert ? 11,Máš soc. fóbiu ? 12,Ak by sa dalo, bol by si ochotný bývať osamote ? 13,Bol by si ochotný vykašľať sa na takúto rodinu ? 14,Ľutuješ sa ? 15,Ak áno, je to preto§ lebo ťa neľutuju ostatní? 16,Dá sa povedať, že viac menej nemáš kamarátov a ani spoločnosť nevyhľadávaš? 17,Si Róm?

Inak zaoberám sa trochu depresiami, preto som ti dal takéto otázky.. Skús mi odpovedať na každú z nich. Nezabudni napísať, odkiaľ si. Možno by som sa s tebou aj stretol, ak by to bolo blízko :-), Máš zaujímavý príbeh. Skús urobiť zatiaľ aspoň jednu vec - NEFETUJ. A druhú vec - Neočakávaj, že sa tvoja rodina, či už pokrvná , alebo nepokrvná bude správať ako si ty želáš. Lebo oni majú právo sa prejaviť tak, ako oni chcú. Je pravda, že tebe to vadí, jednoduché to asi nebude, ale skus prijať realitu takú aká je. A myslím si, že aj keď nevieš moc dobre pravopis, tak máš v sebe inteligenciu a mohol by si v živote aj napriek tomuto niečo dokázať. Keď už nedokážeš urobiť nič s rodinou, tak by si mohol a podľa mňa MAL sám so sebou. Nebuď moc náročný na rodinu, ale začni sa viac venovať sebe. Začni premýšľať nad svojimi pocitmi, prečo ich máš. Už som ti dal pár rád, ale na záver ti to zopakujem: NEČAKAJ, ŽE SA ZMENÍ RODINA, MOMENTÁLNE TY SA MUSÍŠ ZMENIŤ. A ja by som ti chcel poradiť ako - ale neber to moc zaručene, lebo na to nemám moc času, ale veľmi rád by som ti to osobne vysvetlil, ak nie, tak písomne.

A na záver - nie to, čo sa okolo teba deje je "zlé", ale sú tvoje pocity z toho , čo sa okolo teba deje. Všetko bude závisieť okrem iného od toho, ako sa na to budeš pozerať, a nie od toho, čo oni budú tebe robiť.

Ahoj

jasom

este ma napadlo zo zaciatku som sa aj snazil snou vychadzat a podobne mame velky dvor a treba tam aj nieco sem tam porobit ale akonahle som isiel nieco robit ona tam nabehla zacala ma komandovat ,to nie takto ale takto jak keby som jebnuty priklad preniest kybel vody na ine miesto ona s toho robila hotovu maturitu a ked som to nespravil podla jej spychopatickej myslienky tak mi plakala za chrbtom jak jebnuta to stale a mam mi furt nadaval ze nic nespravim a podobne ale ved to sa neda.Tak teraz nerobim nic colkom ignoruj prizemie jedine co spravim je ze uporacem tam kde byvam co je vrchne poschodie(poupratujem,umyjem zem kupelku atake domace prace a dole nech tam hnije zo svojou debilitou.A ona sa nechape ze preco sa tak spravam ??? CHAPETE TO ?!! sto krat som jej to povedal a ona nato odpovie ze aby som rozmyslal ....snou sa neda ani podobrom ani pozlom....

jasom

Ono je toho viac a trva to roky...napriklad byvam v dome kde zije snami aj Babka a ta je korenom vsetkeho...Je to neskutocny manipulant ked nieje pojej tak zacne hrat na city place ako jej vsetci ublizuju a bodobne.Mna osobne emocionalne tyra mam to potvrdene aj od psychoterapeuta.Mama stym nic nerobi este mi aj hovori ze to ja som navine ze ja sa zle spravam a podobne.Cez den som doma snou len ja .Cely den je ticho a to doslova a pocuva co robim mam strach sa aj pohnut.Dalej cely den place ako tak posmrkava a to len kvoli tomu ze nepracujem som s toho nahlavu uz 2 roky to robi.potom pride mama o 17:00 a zrazu sa zmeni na dobru babicku ja mam snej strach ona neni normalna.Aj v dectve si namna vymyslala rozne veci zaco mi potom mama nadavala.A do toho knam chodil moj bratranec Fetak ktory ma IQ 10 robil tu neskutocne vystupi na babku a podobne namna si len raz dovolil a som mu dal jasne najavo nech sa na nasom poschodi hore neukazuje.No a vsetko tu jeho dementnost mu nasi toleruju a ja ked nieco poviem sa zduvaju vsetci ako keby som volaky zlosyn.Pritom ma jeho vlastna mater prosila aby som mu dohovoril.U nas to je tak ze je stale odomknute takze on len prisiel zozral co sa dalo urobil neskutocny bordel to preto lebo je vychovany ako prasa a to doslovne doma maju smetisko..potom ide na nase poschodie zapali si na mojej terase sadne si do mojej obyvacky jak doma a pozera TV to trvalo len urcity cas som ho vystval.A pritom ten debil bol este len 2rocniku na strednej a ukoncil skolu ze vraj ho boli noha.Cele 2 roky bol kazdy den u nas .Ja ked ho pocujem tak by som ho zabil jednoducho az zblednem jake jedy domna vojdu.Uz ked sa to nedalo vydrzat tak som povedal Krsej ze fetuje ze preto je taky tupy nech stym nieco spravi..ale kde ona sa ho boji...toto je chory dom s chorymi ludmi a to stacilo keby sa len zamkne co som aj tej starej oblude hovoril ale nie.Tak teraz sa nebavim ani s krsnou ani z mamu len tak trochu z Babu vobec a to sa snimi stretavam kazdy den.Este taka perlicka pracoval som v BA na tyzdnovkach no a po case som zistil ze ta stara debilka sa mi chodila hrabat v mojich veciach v izbe..nebudem hovorit co vsetko som tam mal ale mal som tam aj veci za ktore sa hambim a nepotreboval som aby to niekto videl a to sa stavalo opakovane.Nahovno je ze mame dvere od ktorych je jeden a ten isty kluc takze som si nemohol zamknut.A hlavne ma mama sklamala ze mi vobec nepomohla ja som bol natom tak zle ze som myslel ze umieram.Sam od seba som isiel k psychiatricke.Ono sa to neda napisat co sa tu deje ono je to kazdy den neico nove ale aspon ten spratek skoncil skolu externe a teraz pracuje tak uz som ho 2 tyzdne nevidel.Vsetci vedia u nas doma ze to je debil a ze fetuje a tak sa milo k nemu spravaju ze mi je stoho navracanie.Medzi tym umrel dedko ktory bol jediny na mojej strane vlastne ja na jeho pretoze ten to tu jediny tak dokazal uklidnit a znormalizovat.Teraz sa rano zobudim VSADE TICHO ako na cintorine a dotoho len smrkanie a nariekanie.Ona to vie sa dostat sa ti dohlavy.Mamu som aj prosil aby sme sa prestahovali ale tak je to natazko v tejto dobe.No a vykendy co su tu u nas to je total nahlavu.pride sobota a to knam pride Sestra s dietatom a muzom+ujo ktory si mysli ze je najmudrejsi na svete a byva v 50 u vlastnej mamy+Bratranec ten retardovany+bratranec nevlasty a jeho brat a krsna mama.A robia su tu grilovacky ZAJEBU cely dom nic neupracu a vsetko to robi moja mama.Jak telce dojdu zezeru odidu..a toto stale dookola tu sa neda zit..a ten sestrin maly ako chapem je maly chlapec ale CELY DEN VRIESKA a ja ked pocujem nejaky hluk mne to doslova ako keby do mozgu niekto klinec zatlkal.A ta stara obluda o kterej som pisal vyssie pravidelne kazu sobotu robi sceny ako jej len vsetci nepomahaju a bla bla potom sa ujko zduje a ide prec.Mozno to s citania az tak nevyznie ze to je take hrozne ale v reale to je horor.Ani spat nedokazem a to si dam 2 tablety na spano a aj na upokojenie a nic kolko krat.Jednoducho to uz dlho nevydrzim

iggzik

O mne vela krat hovorili, ze ked "vybuchnem" tak to bude zaujimave ..

A nieje to uplne tak, ze to potlacanie jednoznacne potrebuje ventil su aj ine sposoby ako to "neutralizovat"..

Do zaciatku skus ignoraciu, jednym uchom dnu, druhym von, mam v píííp, salam parek a pod,, odosobnenie, nepripustaj si veci, na vypnutie mysle je celkom dobra hudba, ktora sa paci.. filmy, serialy to je jedno proste tiez daky "oblbovak" alebo celkovo zamerat "vedomie" na zmysly a nie mysel.. mysel dokaze porobit dost velke sracky so zivotom ked to v okoli nieje zrovna ruzove x(

zmenit ostatnych je velmi tazke, takze tadial by som cestu nevidel..

nepises, co presne, ze ake problemy,..

jasom

Radost som neprezival uz asi 3 roky a to myslim vazne....bojim sa o seba som uplne zblbnuty od vsetkeho a moja hlava pracuje v kririckych cislach az na vybuchnutie....bez tabletky by som si bol schopny asi aj hlavu rozbit aby prestala mysliet ktovie ci to pomoze.....som velmi unaveny fakt moc...Zombie...

_meno

Ahoj jasom

Skus si povedat co v skutocnosti chces...a potom zacni vnimat seba, svoje vnutro svoje pocity...zacni sa pozorovat, napr. teraz mam chut nieco, potlacis toto chcenie .. potom sa hnevame .. znovu pride nejaky impulz na radost, napr. chcem toto .. a znovu sa potlacime .. je to o tom sa zacat radovat.

Ked je rozdiel medzi tym co chceme, a tym co je = hnev. Je to neprejavanie toho co chces.

Mozno chces nieco robit, vytvorit, zdielat, ucit sa, ist niekde inde byvat, cestovat nieco podniknut, atd atd atd je to urcite zmena, nieco nove :)

Vykasli sa a vsetko, ved vidis ze pravda cloveku nesluzi ked nevie naco mu je :_) Ide o radost .. zivot ani nema iny zmysel ako radost .. to je primarne, radovat sa stale, sirit tuto radost .. zmysel zivota je zit .. stale ! nie o sekundu, hodinu, zit zit zit stale byt slobodny, prejavovat radost, sirit radost, ochranovat radost.

Ako by si chcel zit jasom, predstav si to a zi tak, vybuduj si to.

Drzim palce jasom

myam*

Problem je ze casto sa nespravne zamiena posraty zivot za psychicku chorobu. S velkou pravdepodobnostou ani ty nie si chory, len mas posraty zivot a hneva ta to ako kazdeho normalneho cloveka. Riesenim vsak nie je do seba tlacit oblbovaky, lieky, alkohol, fet a plakat ci zurit nad svojou situaciou, ale najst sposob ako sa vzchopit a zacat riesit svoj zivot a prakticke problemy jeden po druhom. Nalada bude stupat po kazdom drobnom uspechu. Ako najst tu cestu je vsak len na kazdom z nas, to sa neda poradit, len objavit v sebe.