má dieťa- čo ďalej?

timi5962

mala som taký vzťah že sa mi tiež takto priatel priznal že má 10 ročnú dcéru síce spolu nežili ale tam to bohužial aj začalo troskotať....častokrát ked bola u neho tak mi vyčítal že sa mu starám do výchovy častokrát si požičiaval na výživné.... potom ho stále otravovala bývalá... už by som taký vzťah nechcela nieje nad nezadaného chalana bez záväzkov :)

brunhilda

netreba to vidiet tak cierno ked sa ti paci chod do toho.Do zodpovednosti sa dostanes postupom casu + ak na dieta otec plati financne ta to nezatazi ak sam nechces + vztah v ktorom je aj dieta nadobuda uplne ine rozmery a kopec srandy aj starosti. Ludia sa rozchadzaju aj ked maju spolocne deti a tie sa s tym dokazu vyrovnat okrem toho jej dieta ma este len dva roky ak sa rozidete pravdepodobne sa po pol roku nebude ani na teba pamatat

kafe

frost, podľa mňa by si mal byť k sebe maximálne úprimný a nehrať sa na niečo - že šak to nič neni, v pohode zvládnem vzťah aj s kočkou čo má dieťa. Jednoducho, ak na to nemáš, nechceš sa obmedzovať, vycúvaj z toho. Je to fakt veľký rozdiel chodiť s niekym a chodiť s niekym KTO Má DIEťA. To je už iný level, musel by si to mať v sebe - vzťah k deťom, chuť sa s nimi blázniť, viesť ich, starať sa... Na jednej strane je to obmedzujúce, ale na strane druhej je to neporovnateľne krajšie a obohacujúcejšie. Aj keď je to dieťa cudzie. Aj synovec, či neter je cudzie decko, nie tvoje a človek si s nimi môže užiť kopu srandy.

Museli by ste si hneď na začiatku ujasniť niekoľko vecí - napríklad aby kočka nebrala, že automaticky sa finančne budeš HNEĎ podieľať na starostlivosti o deculo. Možne neskôr áno, keď by ste bývali spolu, ale na začiatku vzťahu to neni dobrý nápad. Mali by ste si dopriať viac času o samote, nie že bude zrazu kočka na každé rande chodiť aj s deculom. To vás veľmi nezblíži, tak vám vzťah veľmi kvitnúť nebude (podľa mňa).

Neni na tom nič zlé vycúvať z takéhoto vzťahu. Ale už tá prvá reakcia, že ťa to odradilo, hovorí asi za všetko. Proste NIE, nechoď do toho. Aj keby kočka bola neviem ako úžasná, jednoducho na starostlivosť o dieťa ešte nemáš. Bodka.

hehe1

nekaz si zivot staranim sa o cudzie decko, ja mam deti rad, velmi, ale cely cas sa budes prisposobovat jej decku.....mam takyto vztah za sebou a mal som toho plne zuby a uz nikdy viac, dobre ti radim, ruky prec...

Filip TT

Ak tam nie je kontakt na otca, tak to je o velky problem menej.

Vztah s tvojou priatelkou bude trochu iny ako by bol s 21 rocnou studentkou bez zavazkov, to je jasne. Bude to vaznejsie a budes pre nu viac znamenat.

Co sa tyka zodpovednosti - myslim, ze po case ju zacnes pocitovat a ak si to dieta vytvori s tebou vztah, bude ta to v tom vztahu drzat ak by si zvazoval rozchod. Preto si to dobre premysli uz teraz.

Dieta je neviniatko, co uz ono moze za to, komu sa narodilo, otca nepozna, zafixuje sa na teba.

Jeho matka to vie s nim prezit aj sama, to mas tiez vyhodu.

laurora

Ahoj, je to situácia, kde je potrebné mať veľkú dávku zodpovednosti a dospelosti ale nielen toho...musíš sa rozhodnúť či sa cítiš s priateľkou fakt tak DOBRE a či si naozaj dobre rozumiete, či ti ten vzťah zato proste stojí!!... aj napriek tomu, že má dieťa s niekým iným. Určite to súvisí aj s tým čo bolo uvedené vyššie aký ma vzťah s otcom dieťaťa, ale hlavne od toho či si na takú zodpovednú úlohu pripravený. Tento vzťah totiž bude úplne iný, nebude to len o zábave, chodení vonku kedy sa vám len zachce a o bláznení sa....niektorých vecí sa budeš musieť vzdať, pretože tvoja láska je v prvom rade matkou, čo si vyžaduje veľkú obetu. Ja mám 26 rokov a poviem ti pravdu, že ja by som nato asi netrúfla. Aspoň zatiaľ. Hoci si viem si úplne teoreticky predstaviť, že ak by som stretla chlapa, ktorý by mi vo všetkom vyhovoval a tak veľmi by bol pre mňa dôležitý, žeby som sa pokúsila to zvládnuť s dieťaťom, ale....je to tiež iná situácia, pretože matka dieťaťa je proste matka, pravdepodobne sa bude o dieťa starať viac ako biologický otec a teda ty ako jej partner ak sa s ňou rozhodneš byť aj do budúcna, budeš pre dieťa taktiež dôležitý, pretože zrejme bude žiť vo vašej domácnosti ( predpokladám). Teda sa budeš musieť naladiť na inú vlnu, ako s bezdetnou priateľkou. Teda dúfam, že rozumieš ako to myslím. Ak priveľmi váhaš, nechoď do toho zlomíš jej len zbytočne srdce...

Frost

s otcom sa rozišli ešte počas jej tehotenstva (lepšie povedané on ju nechal) a dieťa má len ona

a práve tá zodpovednosť je veľký problém, momentálne sa na to necítim, síce som už občas rozmýšlal nad rodinou ale problém vidím v tom či budem schopný prijať dieťa za svoje

Filip TT

Samotne dieta problem nie je, len je plno otazok okolo toho. Je tam otec toho dietata - aky ma s nim vztah tvoja priatelka. Maju dieta na striedavu starostlivost, javi o dieta zaujem? Ak ano, to si budu denne telefonovat a riesit nieco. A dalsie veci, ktore ti tu napisu ini... v kazdom pripade by som 21 rocnej mamicke a dietatku zelal aby zili v rodine. Je to zodpovednost ...