nepokoj, panický strach

Príspevok v téme: nepokoj, panický strach
studentka-1-2

Zdravím,

mám taký problém, študujem na VŠ a strašne na mňa dolieha stres, a neviem to ovládať. Je to náročná škola technická (najmä na časové zvládanie a psychiku) a teraz v poslednom ročníku bakalárskeho ročníka máme veľa povinností, na ktoré je len jeden pokus (čiže žiadne, že nevyjde, napíšem si to znovu)....A mňa to neskutočne ubíja, pretože sa bojím, že niečo nevyjde a vyhodia ma zo školy. Na začiatku tohto roka som mala jeden neúspech, že nepriek príprave na 1 skúšku, to nevyšlo. Mám možnosť si ju zopakovať v máji, takže naoko sa nič nedeje, ale ak ju potom nedám, tam som skončila nadobro. Neviem či to je pod tlakom tohto 1 neúspechu ale odvtedy neviem nájsť kúsok pokoja. Je to akoby som sa 24 hodín denne príšerne bála. Ráno sa zobudím a je mi zle od žalúdka, telo mám akoby ma prešiel parný valec, pozriem z okna a už sa mi tisnú slzy. Ešte v prvom ročníku som zažila panický záchvat a odvtedy sa to tiahne, pričom intenzita závisí od toho pod akým tlakom som. No v poslednej dobe je ta intenzita veľká. A navyše tento príšerný strach ma niekedy paralyzuje, a teda namiesto zvýšenej výkonnosti ma ešte oslabuje. Nemáte niekto nejaké rady, skúsenosti ako s tým zabojovať? Čo pomohlo vám?

Ako sa vám podarilo získať taký nadhľad nad život ?

Ja viem, že nejde o život, že čo budem mať z toho keď dokončím školu ale budem z toho mať zdravotné problémy, že namiesto stresovania urobiť čo môžem a preniesť sa cez to..... Sú to všetko veci, ktoré si uvedomujem ale nedokážem ich uviesť do praxe.

Za akékoľvek rady budem vďačná :)