Nova praca a spravanie kolegov

Príspevok v téme: Nova praca a spravanie kolegov
Miro89

Ahojte,

zacal som robit v jednej IT firme. som tu 2. den. vsimol som si, ze niektoroi kolegovia su nejaki podivni. Grgaju tu, vcera som samizda aj pocul, ze si tu ktosi prdol nahlas a este sa zachichotal. Pustali tu na plne pecky hudbu, ze sa to ozyvalo po celej firme, nadavaju tu a aj hukaju niekedy. dnes chalanisko jedol asi keksy a omrvinky, ktore mal na tricku, vysypal kolegovi na stol na klavesnicu, ktory dnes nie je v praci. Neviem, ale mam pocit, ze normalni ludia sa takto nespravaju, resp.nedavaju to hned najavo pred novym kolegom. Uz som raz bol vtakej firme, kde sa prdelo a grgalo a nepacilo sa mi. Tu nejde o to, ci su to informatici, ktori su oznacovani za takych "divnych", ale o toho cloveka samotneho.

CO si myslite vy o takomto spravani? Chceli by ste pracovat v takej firme?

Miro89

akoze ja to tiez nechapem co robia niektori ludia. je to na zamyslenie. nepoviem, ak by sa prejavili neskor, ked sa tam clovek tak udomacni. ale hned prvy den?

Roxy22257

Až mi zimomriavky prebehli po chrbte, keď som si to prečítala. Možno v detských kolektívoch je to normálne, ale nie v serióznej firme.

Kolegovia sa asi vôbec necítia trápne, možno čakajú že sa tiež začleníš do kolektívu :-) Takže si budeš musieť asi na ich nechutné vyčíňanie zvyknúť, vyzerajú, že sú na to zvyknutí, alebo budeš musieť hľadať šťastie inde, oni sa nezmenia.

spis č.7

ale áno ja mám toto iste v práci. Bežne tam muži grgajú nahlas aj hulákajú aj pred kolegyňami kričia. Ešte že tie ženušky si už zvykli horšie je to s tými ktoré sú nové. Chuderky musia byť vystrašené že čoto. Deje sa to normálne najmä v mužských kolektívoch nič nové pod slnkom. Toto sa bežne deje aj na intrákoch a pod. Kde je viac mužov pokope tak muži akoby si potrebovali dokazovať svoje postavenie, silu a autoritu pred ostatnými. A keď sú tam u vás aj ženy tak sa správajú ako jelene v ruji ktorý viac huláka, kričí a má iné zvukové prejavy tak ten je najväčší kanec v parte. A si zober že veľa mužov preberá svoj vzor po svojom otcovi ak sa takto správal otec doma, syn to berie ako samozrejmosť.