Dlhodobé problémy s bolesťami hrdla

Táto diskusia patrí k článku: Dlhodobé problémy s bolesťami hrdla
Dlhodobé problémy s bolesťami hrdla

Chcem poprosiť o radu ohľadom dlhodobých problémov s bolesťami hrdla. vyskytujú sa prakticky permanentne v rôznej intenzite, viac či menej znepríjemnujúce pracovný a súkromný život. Častá je aj liečba ATB, ktoré však užívam až keď už choroba prepukne naplno.( cca 2 až 3 krát ročne) Ide mi teraz o stav kedy by som mal byť praktický zdravý, ale komplikácie v hrdle sú prakticky stáleprítomné, a len s maximálnym vypetím udržím aký taký stav. Požiar hasím rôznymi pastilkami (napr. tantum verde ) alebo homeopatikami ako angin heel, bronchalis heel ako aj kloktaním solným roztokom. Užívam prípravky na podporu imunity ako imunoglukán a pod. Zaujímavosť je, že problémy sa vyskytujú zväčša na ľavej strane.( zrejme príjmam tadial najviac potravy a nápojov, studeným sa snažím vyhýbať ) Krčné mandle mám vybraté od 17 rokov, teraz mám 36. Pred 3 rokmi mi trvala choroba hrdla 3 mesiace, liečená 2 x ATB, boli robené výtery, komplet krvné testy, liečený na infektologii. Výsledky testov nič neukázali. Môj život je limitovaný bolesťami hrdla so strachom prepuknutia ochorenia naplno. V poslednom čase si dokonca na postihnuté miesto dočiahnem jazykom a neustále tam s ním blúdim a skúmam bolestivé miesto, prípadne dočahujem malé množstvá hlienu. Jedná sa o zápal, alebo infekciu? Čo vyvoláva tento zápal, keď testy nepotvrdili bacil. Vykašliavam aj hlieny, aj keď nieje to mimoriadne masívne. Zvýšnú teplotu nemávam, ak tak minimálne. Zväčša sa to drží v hrdle, len malokedy to padne až na priedušky. Snažím sa športovať, ale niekedy aj dlho nič nerobím z dôvodu pretrvávajúcich bolestí hrdla a strachu že organizmus oslabím natolko že budú opäť nutné ATB.To že môže byť aj život bez boleti hrdla viem už len podľa pravej časti hrdla, kde je zväčša klud.

Kalina

Mám tie isté problémy, akurát trvajú oveľa dlhšie. Nikto nič nenašiel a mne je z toho do plaču. Lekári si možno o mne myslia, že som hypochonder, ale tie bolesti sú strašné. Moje bolesti trvali od decembra do mája (už keď bolo zle, dali mi antibiotiká - za to obdobie som vybrala 7 krabičiek). Potom som mala pokoj do začiatku septembra, kedy to začalo znova. Neviem, čo ďalej. Pravidelne sa budím aj v noci na bolesti (takisto už nemám mandle). Bolesti mám nonstop, aj v kľude. Bolesti mi pripomínajú tie silné bolesti po vybratí mandlí.