ťažká depresia

Príspevok v téme: ťažká depresia
annemary

Prosím Vás poradťe mi.

Ako zistím či som v ťažkej depresii?

Začalo sa to s nezhodami s mojim bratom, teraz som prišla o prácu.

Prestalo ma všetko baviť, v ničom nevidím zmysel života,

so začiatku som jedla raz za den a teraz som prestala jesť pretože vôbec nemám pocit hladu a aj som schudla.Nemôžem spávať, vraciam, nemám na nič náladu, nič ma neteší a najhoršie je ako skončiť so životom. Myslím na samovraždu každý den, mávam obrazy ako ležím na ceste....Rozmýšlam nad vecami ako ulavit svojej bolesti- napr. pojest lieky a zapit ich alkoholom, skocit pod auto......

Je tento moj stav vážny?Je nutná hospitalizácia? Počula som aj o elektrošokov, tak chcem vediet či by v tomto stave mi ich odporucali.

Poradte niekto,lebo mám starch sama zo seba že vyvediem nejaku hlupost

doba

Ja som počul o jednom človeku, čo robí v priemere každý deň bez oddychu nejakých 12-13 hodín, tuším, že má nejaké maximum až 400 hodín mesačne, čo je úplne šialené, neviem, či nemá 2-3 roboty, potom sa ani niet čo čudovať, že ľudia vyzerajú, ako vyzerajú.

Martinit

PRESNE pamatám si ako mali ľudia viac času boli viac vonku a vyzerali kľudnejší teraz, všetci v robote aj cez sviatky.

largia

depresiu ma dnes asi kazdy druhy clovek proste zijeme taku dobu nemame na nic cas len s nahaname clovek by asi potreboval viac casu pre seba a rodinu

largia

depresiu ma dnes asi kazdy druhy clovek proste zijeme taku dobu nemame na nic cas len s nahaname clovek by asi potreboval viac casu pre seba a rodinu

eibi222

Viem,ako Ti je,zazivam presne to iste,len som na tom horsie so situáciou,financnou,neviem ako prezit,takze nedokazem zajst ani na pohotovost,kde by urcite pomohli,tie myslienky na samovrazdu su uz silne,zachranku sa bojim volat,povedia,ze maju tazsie pripady,

naozajneviem,co dalej

jazierko

Treba buď volať sanitku, ak je to na nevydržanie, alebo ďalšie riešenie je potom ísť osobne, ak je to ešte v silách na psychiatriu a mám skúsenosť známeho, že keď je to akútne, tak okamžite hospitalizujú.

Lulu2011

moze aj to samozrejme, kazdopadne farmakologicka liecba, treba serotonin zvysit a k tomu psychologicke sedenia, cim skor, tým lepsie

hodinová ručička

co clovek, to iny priebeh a iny pribeh, nemozes na vsetko aplikovat sama seba, lebo ty si si tym presla. ked uvazuje, ze sa zabije, nech si zavola sanitku, oni ju dopravia tam, kam chce ist, ak nevydrzi do stredy. Treba vsak ratat s tym, ze pojde na uzavrete oddelenie.

Lulu2011

ked ma silu pisat ma aj to, ja som si tým presla, takze viem co to je za diagnoza ;) clovek proste to musi nejak riesit, na rukach ju odtial tazko odvezieme