podviedla som muza

Fleur-de-lis

Ovecka, v poriadku, ale veď ja som nerozprávala o tebe, ale vo všeobecnosti. Ale mala som dojem, že podľa teba je klamanie resp. neúprimnosť a porušovanie sľubov v poriadku, na to som reagovala... Ak tvoje priateľky nemajú problém s tým, že by si spal s inou, tak tu nie je potrebné hovoriť o nevere. Ja pod neverou rozumiem niečo iné.

Fleur-de-lis

hmm :)

jasné, vnucovanie názoru nie je správna cesta. A názor jednotlivca je ovplyvnený aj tým, ako čo vníma spoločnosť, súhlasím. Ale nemyslím si, že podvádzanie človeka (opäť, nedohodli sa na tom) je v poriadku.

Že je mnoho ľudí, ktorí chcú byť vo výlučnom vzťahu je prirodzené. Ak to niekto nechce, no jeho rozhodnutie, ale vo vzťahu sú ľudia dvaja a pokiaľ si sľúbili vernosť (nemyslím len sobášom) tak je to jednoducho podvod, ak to jeden poruší. Že nasleduje zlé svedomie je podľa mňa prirodzené, pretože podviedol človeka (nedodržal čo sľúbil).

S tým farárom, heh, no kto to má takto tak nepochopil celkom kresťanstvo...

Slobodna

Nevera je vzdy neverou, nech si to clovek pred sebou ospravedlnuje akokolvek.

Verneho muza, ci vernu zenu si treba zasluzit, no a urcite nie neverou, ci hranim sa na vernost, pretoze loz ma kratke nohy. Pokial si clovek nieco nezasluzi - nema na to, nemoze to mat.

Ano plati, nerob druhym to, co nechces aby robili tebe. Lebo naopak to az tak prijemne uz nie je.

0vecka

Fleur-de-lis presne tak neutrpi skodu kym sa to nedozvie a ta skoda bola sposobena len tym e sa to tak vo vseobecnosti berie.... napr v takom rime nebol sex s niekym s nizsej spolocenskej vrstvy povazovany za neveru a neriesilo sa to.

to ze ty mas svoje nazori a tie su ine ako vecsiny skor znamena ze su to veci ktore kazdy berie inak a nikto tu nieje kralom aby mohol prehlasit ze toto alebo toto je to spravne a to ine nespravne preto mi pride vrcholne egoisticke vnucovat svoje nazori inym... ja hovorim nech si robi kazdy co chce a potom aj znasa dosledky ale nema zmysel sa trapit nad konstrukciami typu farar povedal ze masturbacia je zla a rpeto budem mat vycitky svedomia

Fleur-de-lis

tie ďalšie príklady som nepochopila.

Neutrpel škodu kým sa to nedozvie, hmm. No hej, ale aká je pravdepodobnosť, že sa to nedozvie? Šanca tam bude vždy. A fakt, že som sklamala niečiu dôveru tam ostáva, či sa to dotyčný dozvie alebo nie. A žiť v strachu kedy sa to dozvie...

Na masturbáciu mám svoj názor a celkovo na mnoho vecí, ktoré sú akože normálka mám svoj názor a nejak väčšinový názor u mňa v tomto nehrá veľkú rolu. Aj väčšina môže byť názorovo mimo hoc sa v názore zhodnú... Prosto nespoliehať sa vždy na názor druhých/väčšiny ale zaoberať sa danou vecou vlastným rozumom a cítením.

Ale späť k téme, prosto pod tým tvojim argumentom cítim ospravedlnenie voči klamstvu, neúprimnosti, nelojálnosti... a to sú veci, ktoré ja osobne vnímam ako tie, čo ničia vzťahy, čo ničia obraz človeka o sebe samom, prosto vedú človeka do zúfalstva a povrchného života plného pretvárky. Ja si neviem predstaviť, že niekto je s takým životom úprimne spokojný, ale kto vie.

uprimnak

Co uz teraz,

Podla mna, najlepsie je sa manzelovi priznat a ospravedlnit sa mu.

A potom smelo zniest vsetky dosledky.

Lebo sme dospeli a hlavne za seba zodpovedni ludia.

0vecka

Fleur-de-lis ta analogu s udretim nije pravdiva.. ak sa o tom podvedeny nedozvie tak mu nevznikla nijaka skoda navyse ak to teda beries takto tak takisto zranujem kamarata krestana lebo som neveriaci a to ho tiez zranuje... takisto ak by nas masirovali ze nosenie spodneho pradla je strasny hriech tak tiez by to partnera zranilo ak by ho druhy nosil...

a najlepsi priklad je asi masturbacia ktora bola tak zatracovana a nebolo to tak davno a tiez sa ludia tvarili ake je to strasne a dnes je to uplna normalka...

Fleur-de-lis

Ovecka,

nevera je neverou, ak s tým obaja nesúhlasili, že? Teda nemajú ten takzvaný otvorený vzťah. Ak som teda podviedla človeka, ktorý mi dôveruje tak som ho zranila a podviedla, hovorí to o mojej povahe, ktorá nie je lojálna a dôveryhodná.

Argument, že to niekto potrebuje, prepáč, ale vôbec tomu nerozumiem. Ak si potrebujem do niekoho udrieť tak to proste mám urobiť? Len či ťa teda správne chápem...

Neverou zraňujem človeka, ktorý mi dôveroval. To podľa mňa nie je vôbec v poriadku za žiadnych okolnosti. Zrútiť sa z toho ale netreba. Treba si priznať chybu a odpustiť si, a hľadať dôvod, prečo som podľahla a hľadať inú cestu ako sa s týmto svojim problémom vysporiadať.

milovnik sexu

je to zle...dalo sa tomu vyhnut...najprv sa trebalo o tom porozpravat s partnerom a oznamit mu, ze mas na to chut...a potom to spravit...to by uz potom nebola nevera...len sa netreba bat !