Velmi dehydrovana a zaroven mastna plet

Príspevok v téme: Velmi dehydrovana a zaroven mastna plet
lubi1525

Ahojte. Chcela by som vas surne poprosit o radu. Mam 25 rokov a cca od 13tich mam problemy s pletou. Skusala som kadejake pripravky od koznej, aj roaccutane som dvakrat brala, naposledy pred asi 7 rokmi. Nejake velke pupaky sa mi netvoria, zato mam plet odsypanu malymi vyrazockami husto pri sebe, cela je mastna a mam velmi rozsirene pory. Kedze som plet dlhodobo vysusovala, pouzivanim roznej "osvedcenej" kozmetiky, a to som ozaj investovala vela, mam ju teraz velmi dehydrovanu. Citim ze je napnuta, no napriek tomu sa masti, vzdy sa cela lesknem. Kedze uz ozaj ziadnym reklamam a hocijakym "vychytavkam" neverim, chcela by som sa vas spytat ci neviete o niecom prirodnom, co dokaze hydratovat takto poskodenu plet. Ja uz ozaj nechcem ziadnu chemiu, ani vidiet. Ono vsetky tie vyrobky vzdy maju nejaku chemiu, aby to mohli patentovat. Lebo to co je cisto prirodne, nie je mozne patentovat. Takze casto by stacilo nieco ozaj prirodne, ale ti vyrobcovia to samozrejme nepovedia, len aby mali zisky. Vsetko je o sprostych ziskoch. Najde sa tu prosim aspon jedna osoba ktora by mi vedela poradit nieco ozaj prirodne, co dokaze hydratovat plet? Najlepsie ak s tym ma aj nejaku skusenost. Zacala som si teraz davat na noc panensky olivovy olej zmiesany s tea tree olejom, ale potom som sa docitala ze vraj na to nemusi mastna plet reagovat dobre :/ Budem vdacna za kazdu radu...

pehamala

Ak pleť,tak pečeň najskôr do poriadku.V akom stave bude pečeň,v takom krv a aj pleť.Za dva mesiace som to dokázala pomocou pestreca a černuchy. som spokojná s výsledkom,ale aj sa lepšie a to podstatne cítim,čo sa týka ženských vecí.Čerpala som postupy ma -odkaz odstránený- a -odkaz odstránený-

zuzi74

Momentalne mam od pestreca prestavku, ale v zaciatkoch som ho uzivala prve 2 tyzdne az 8x denne. Potom som znizila davku na 4x denne. Zacala som mavat zapchy a uzivanim pestreca sa to pohlo:-) Mozes si ho kupit od kohokolvek, aj z lekarne, ja mam ale odskusany uz ten drveny a nemam dovod ho menit. Najoptimalnejsie by bolo si ho cerstvo pred uzitim podrvit v maziari, ale je dost tvrdy, v mlynceku na kavu je pri mleti vystaveny vyssej teplote a nici sa tym ucinna latka sylimarin, takze davam prednost tomu mletemu. Dolezite je ho aj cim skor skonzumovat a hlavne nenechat dlho vetrat na vzduchu, aby neoxidoval. Ked uz bol "stary", ja som to citila na voni aj chuti.
Alkohol si mozes dat minimalne hodinu po uziti, ale nie velke mnozstvo, nejake tie 2 deci. Taktiez koreniste jedla minimalne 1 hod. po uziti.
Skusala si ten nimbovy olej? Citala som o nom, ze dost posmrdkava, ale je vraj mimoriadne ucinny na aknoznu plet. Osobne nemam odskusany.

lubi1525

Zuzi74 - a ako casto (kolkokrat denne) si davas pestrec? Citala som o tom ze nesmie prist do kontaktu s kovom, nevies ale prosim ta preco? Lebo som to citala iba od predajcov, nevidela som k tomu ziadny odborne podlozeny clanok a pride mi to iba ako oblbovanie ludi, aby to kupovali len a len od nich uz nadrvene. A este jedna, aj ked zrejme nie prilis rozumna otazka - obcas si s priatelom alebo s kamoskami dame vinko, myslis ze to az tak nevadi?

K tomu roaccutanu uz ani ja nemam slov, prekvapilo ma ze mi ho doktorka znova navrhla, ja by som si ho uz teda urcite nedala.

zuzi74

Ja mam fakt pocit, ze kozni lekari predpisuju ten roaccutane ako nejake cukriky na bezne uzivanie. Chapem, ze mlade dievcata su nestastne z akne na pleti a neuvedomuju si, ze to svinstvo co do seba davaju ma kopu vedlajsich ucinkov a naviac neriesi do hlbky problem, je to len docasne. Mne kedysi kozna predpisovala na vyrazky Zynerit. Poriadne som ani netusila, co to bolo za vodicku, ale tesila som sa, ze zaberal. Nakoniec som pochopila, ze tudy cesta nevede. Dlhe roky som pouzivala krem, po ktorom zacala byt plet citliva, vyhadzovali sa mi vyrazky, aj ked nie akne vo velkom ale predsa a nebola vobec spravne hydratovana. Toto sposobila chemia v kreme. Presla som na prirodne veci a plet sa ovela vylepsila. Samozrejme aj na nejaku bylinku mozes mat alergicku reakciu, nic nie je 100%-ne, preto treba len skusat a najst si to svoje, co vyhovuje tvojej pleti. Co sa tyka kozmeticky, tu som odmietala, nemam rada rypanie sa v tvari. Zacala som uzivat pestrec. Ja kupujem uz drveny. Musis ho uzivat pravidelne, nemiesat so stravou, zapijat dostatocnym mnozstvom tekutin (obycajna voda). Pri drveni nesmie prist do styku s kovom.
Co sa tyka tej kyseliny hyal. nemam az taku znalost. Najviac by zabralo na vrasky vpichovanie do pleti, ale na tieto procedury ja nie som.
Este ma napadla ilova maska na plet. Precitaj si o nej na nete. Je vhodna na mastnu plet s akne.

lubi1525

citruska ja som uz za tych skoro 15 rokov odkedy mam akne vyskusala niekolko kozmeticiek. 2 roky som pravidelne kazdy mesiac chodila na cistenie pleti, bolo to lepsie iba po prvom raze, potom zas coraz horsie a ostali mi z toho len jazvy a znicena pokozka. o tom, co vsetko mi uz podavala kozna na tvar ani nejdem hovorit. a ten pocit, ked som na konci zs a zaciatku strednej nemohla nosit kratke tricka alebo saty, lebo som mala jednu hrcu vedla druhej na celom chrbte.. uz nikto nevedel co so mnou, kozna mi dala roaccutane, dokonca dvakrat. pomohlo to na 100%, nejaka cast, asi 30% sa vratilo (uz je tomu 9 rokov). teraz mam par hrciek na chrbte a drobne vyrazocky, akoby taku osypku s rozsirenymi pormi na tvari a dekolte a mam pocit, ze sa to znovu zacina zhorsovat. viem ze ten roaccutane bola vtedy chyba, ale mala som 17, nevedela som ani poriadne co to je. ale aspon tych par rokov som si bez akne skutocne uzila.

Claudiaa

Vyskusaj aj tento krem, je to netradicny altajsky krem pantovy, ma cisto prirodne vytazky, treba ho ale pouzivat tak ze zaroven aj pokozku navlhcis, pretoze ma silne aktivne ucinky. www.sibircanka.sk

lubi1525

Zuzi74 - dakujem za radu, vyskusam asi ten nimbovy. kazda plet je veru ina a reaguje inak. ta moja je mastna a zaroven mam hlboke vrasky, takze uplne zla kombinacia.
a nevies prosim ta nieco o tom ci nemusi mat ta kys.hylauronova specificku velkost aby prenikla do pokozky?
jeeej, ostropestrec som zacala jest tento tyzden :D v akej forme si si ho davala? ja si ho rucne rozmrvim na takom mlynceku na korenie a zapijem vodou.

zuzi74

Lubi, vmasirovala si si tie oleje do navlhcenej pleti? S hroznovym ja osobne skusenosti nemam, ale olivovy rozhodne nevysusuje. Mam odskusanych uz niekolko olejov a ani po jednom ju nemam suchu a zmiernilo mi aj vrasky, vyplo viac plet a to mam cez 40 r. Momentalne pouzivam sipkovy o ktorom som pisala, ze je zltej farby, ale teraz mam od znacky saloos a vobec nie som zlta:-) Skor tak prijemne sfarbi plet a rychlo sa vpija, ale vobec nemam pocit napnutej ani suchej pleti a to ja mam dost suche lica. Na akne vsak nie je vhodny. Viem, ze si chvalia aj nimbovy olej na aknoznu plet. Hold, clovek musi len skusat vhodne oleje. Kazda plet je ina, inak reaguje.
Co sa tyka kyseliny hyaluronovej, tak nobilis tilia ma prirodnu kys. hyal. Mam odskusanu, pre mna skvela vec. Davam obcas pod olej.
Prirodny krem s kys. hyal. ma aj kozmetika Dulcia. Tam sa nemusis obavat chemie. Pozri na nete, maju tiez vyborne produkty a da sa priamo na stranke poradit o vhodnych kremoch na konkretny problem s pletou. Pani velmi ochotne odpoveda. Inak ak mas pocit napnutej pleti, je velmi dobry pomocnik ruzova voda. Ja ju nastriekam na tvar, docistim s nou plet a este si za pomoci nej aj vmasirujem olej. Nikdy som nebola moc na tieto vodicky, ale dala som si poradit od kolegyne a som spokojna.
Inak na to akne by bolo vhodne precistit telo aj zvnutra. Mne velmi pomohol pestrec mariansky, plet sa mi vycistila. Ale to bol opat dlhodobejsi proces.