Panická porucha, depresie

lukreca

ja mam panicku poruchu uz osem rokov velmi mi pomohli antidepresiva po pol roku ich uzivania panicke zachvaty zmizli. no potom som si lieky sama od eba vysadila a znova to prislo v este hroznejsom stave tie ataky sa mi vratili a aj v noci ma zobudili bolo to hrozne tak teraz som na tom zak, ze lieky beriem znova a opat mi pomohli. sice nezaberaju ihned ale tak po dvoch tyzdnoch.

Som nic

Ahojte.Anka je mi luto ze ti zomrela mamina,Aj ja sa toho velmi bojim ako to budem znasat ak pridem o rodicov,lebo mi velmi pomahaju ako sa da,no mamina uz tak nie je chora ale ocino velmi,,,,Mi sme uz stavali stromcek a pomalinki sa chzstame na den Vianoc kazdy den nieco urobit a ako sa citim tak aj robim...

dida232

Ahojte...trochu som nestíhala sem toľko chodiť a tak....som nič...som rada, že si takto zvládla víkend..napiekla a odreagovala si sa..aspoň sa trochu polepšilo a zmenila si na chvíľku myšlienky :-)
Anička..mne AD pomohli a to dosť..môžem povedať, že sa cítim dobre...začlao mi to v septembri a dnes po cca dvoch mesiacoch užívania ad sa cítim ako v podstate zdravý človek...Bola som aj na kontrole a lekárka skonštatovala výrazné zlepšieni a za dva mesiace plánuje znižovať postupne dávku...ja som toho názoru, že ak treba psychyku preliečiť, tak treba...ak to cítiš ako ja, že to sama nezvládneš, tak si pomôť liekmi...
Prajem vám pekný a čo najviac pohodový víkend kočky :-)

Anička

Ahojte,

tiež mám asi panickú poruchu.... vyvolala mi ju práca, strach z nej, nekonečné chodenie do práce, domov - tam tiež robiť, potom deti, a spať? Spať nie... v noci prať, žehliť, upratovať, lebo cez deň sa to nedalo.... výsledok - za 12 rokov žiadna normálna oddychová dovolenka, aj cez dovolenku bolo treba makať, potom deti do toho prišli, a teraz nedávno v septembri mi zomrela mama.... mala som ju veľmi rada, bola naozaj neskutočne dobrý človek a veľmi mi chýba.... veľa vecí som jej nepovedala, a je mi to ľúto.... a toto to asi všetko spustilo, tie moje stavy..... Neviem, mám predpísané lieky, začnem ich brať od konca tohto týždna a uvidíme, čo bude.... ako sa budem cítiť, len sa bojím jednej veci, že mi od tých tabletiek bude zle, a ja už nechcem, aby mi bolo zle.... Niekde som čítala, že panická porucha je strach zo strachu... POZORNE EŠTE RAZ ČíTAJTE - PANICKÁ PORUCHA JE STRACH ZO STRACHU, že sa mi tie stavy zase vrátia, že mi bude zle, a tým sa to spúšťa, kolotoč.... NIE, JA TAK ŽIŤ NECHCEM, FURT SA LEN BÁŤ, ČI NEZOMRIEM, AKO MOJA MAMA, šak mám len 36 rokov dofrasa, prepáčte za nadávku, ale uľavilo sa mi... a predtým ako naozaj budem musieť zomrieť, ja fakt chcem žiť, a nielen prežívať, ako zombie, mám deti, a chcem sa o nich starať, aj keď sú strašne živé, a treba na nich veľmi veľa energie.... ale nechcem skončiť takto, že mi bude iba zle... a nič zo života..... Nechcem a nebudem sa báť, a dúfam, že to prekonám.... musím!!!! Možno zmením prácu, ked sa bude dať nájsť druhú, a nebudem si tak všetko príliš brať....

Som nic

Ahojte,tak akí ste mali víkend?My sme sa chytili do medovníkov ,tak sme piekli celkom bolo fajn len vecer prisla unava.

Som nic

Ahoj.Tak ja som mala tazki vikend,ale dalo sa to prezit urcie mi bolo lepsie ako dnes,dnes od rana ledva chodim po byte,ale stim uz nic nenarobim musim sa naucit s tym zit aj ked viem ze sa to neda,keby tato zima presla mne je najlepsie v lete a na jesen zima je pre mna katastrofa a ked prsi este horsie,radsej nech pada sneh...A ty ako tak mam radost ze si sa mala dobr cez vikend aspon niekto....

dida232

Pekný večer prajem :-) aký bol víkend? Ja sa musím pochváliť, že úplne fajn a celkom som si ho užila. Dúfam, že u teba bolo podobne OK. Mne asi začínajú po skoro 2 mesicoch poriadne zaberať AD, tak preto je mi dobre...u teba ako?

Som nic

Aho.Bola som v obchode a v meste,chcela som ist trosku niekam ,ale je zima nechce sa mi,ale sa zabavam aspon v takomto s fotkamirobievam vselijake experimenty paci sa mi to vselijake efekty a vkladat do nich hocico robilasom aj dcere video s fotkami od malicka nech ma pamiatku...Ale aj tak dnes mi volako nieje najlepsie som volaka slaba,ale aj tento cas to ma vplyv je tu pod mrakom este sme v horach kde tu slnko vobec nevinde iba na jar,a slnko mi chyba aj v zime ja mam rada slniecko skor ako zimu a ked su dlhe vecere zima dlha vtedy sa u mna prebudza riadna depka....

dida232

Ahoj...fuuu, tak to s dcérou je mi ľúto, ale asi to fakt patrí k tej puberte a stále sa niečo nájde...musíš sa s ňou teraz viac rozprávať,,inak to nejde, Viem to, tiež máme v rodine puboša..heh ten ale vystrája ti poviem :-)...No ty u zubárky..ja u gyn. ale dobre som dopadla, tak som spokojná. Zajtra plánujem nejakú dlhú prechádzku s malou, nech nám dobre čas prejde a trochu vymrzneme. Pekný večer prajem :-)