Panická porucha, depresie

anjelik1978

Ano pomaha mi velmi, je mu velmi luto, ze sa trapim s touto chorobou. Ohladom mestruacie nemaj obavy, je to normalne, ze je nepravidelna. Na zaciatku choroby som sa liecila cajmi na stres, spanok aj prirodnymi liekmi, lenze bohuzial nezaberalo to vobec. Ano aj ja som taka v tom ako Ty, ked ma niekde pichne ci zaboli uz sa bojim, ze co zasa mi je...aka choroba. Ale to je z tej panickek poruchy, uzkosti " strach ".

dida232

Ahoj....Anjelik1978....fu, tak to je teda naozaj mazec čo opisuješ, najmä ten spánok Ti určite chýba, človek, keď sa dobre nevyspí, tak potom to jasné vplýva na celkový stav. Vekovo sme na tom približe rovnako, ja teda o niečo staršie...čerstvých 39r. dieťa mám 1,5ročné. Trochu si v duchu myslím, či tieto stavy nemôžu súviesieť aj s nejakou popôrodnou depresiou alebo niečim takým. Ja som inak celkom silna žena, preto sama neviem pochopiť ako som práve ja mohla takto ochorieť. Aj ty sa stále pozoruješ? Ja sa pozorujem či ma niečo nebolí, bojím sa aj choroby, aby som nejak vážne neochorela. Doteraz som takéto veci vôbec nerobila a teraz len ma niekde pichne už si nahováram závažné choroby. Samozrejme správy nemôžem pozarať, pretože terajšia politická situácia ma dolova desí.....Čo sa týka spánku ešte ako tak spím ale mávam zlé sny a potom sa predčasne zobudím a už len nervózne ležím v posteli. Ako to zvláda tvoja polovička tvoj stav? Môj je ešte zatiaľ trpezlivý ale si hovorým, že dokedy ho to bude baviť...A ty si neskúšala nejakú inú alternatívu? Ja som o homeopatikách čítala zatiaľ len pozitíva ale zas uvidím čo naozaj to na niečo bude....A ešte by som sa ťa chcela spýtať...beriem lieky cca niečo vyše mesiaca a je normálne, že mi pri nich rapluje menzens? nechcem čítať tie ich vedľajšie účinky, lebo to je tam doslova horor čo píšu ale počula som, že pri tomto type liekov ako AD to môže byť...Inak som prekvapená z toho sko píšeš, že to funguje v nemocnici, myslela som, že tam človeku najviac pomôžu...

anjelik1978

dida232 Ahoj som rada,že si odpísala. Mám 37 rokov a liečim sa na panickú poruchu 10 rokov. Panická porucha je najhorší stav,keď príde záchvat " atak paniky " tie minúty sú na zbláznenie aspoň u mňa. Začína to triaškou celého tela, ťažkým dýchaním, srdce mi neskutočne rýchle bije, závtraty prídu , telo mi oblieva raz zimnica raz horúčava, niekedy pri ataku aj krče nôh mám :( Veľmi ťažko to znášam,že mám túto chorobu,nedokážem plnohodnotne žiť :( Stále sa báť,kedy znova nečakane príde ten záchvat:( Bola som 13 krát hospitalizovaná na psychijatrickom oddelení, tam ma neliečili,ale skôr dávakovali silnými liekmi a injekciami " apaurin - t.j. diazepan ". Spávať po nociach už nemôžem vôbec,žiaden liek na spanie už mi nezaberá. Odpoveď mojej psychijatričky bola " ja už neviem,čo mám s Vami robiť,pretože som všetky druhy liekov na spanie už vyskúšala,samozrejme,že mi nezaberajú vôbec,kedže v nemocnici mi dávali najväčšie dávky, či antidepresíva,alebo lieky na upokojenie t.j. " neurol, xanax, tiapridal, lexaurin, frontin " všetky tieto lieky sú vysokovo návykové :( plus injekcie diazepan. Tiež mám dieťa,je to veľmi ťažké,takto žiť s takou chorobou. Niekedy vážne som tak zúfalá,že si poviem,nech pánbožsko ma povolá,ako tak to prežívať tento život. Ver,že na psychijatrickom oddelení Ti nepômožu,len Ti viac zhoršia stav. Ak to máš krátko,máš šancu na vyliečenie,ale v mojom prípade už nie,po toľkých rokoch brať x liekov,ktoré ma dostali na samé dno.

dida232

Ahojte...konečne som sa sem dostala :-) v mojom prípade mám panickú poruchu, úzkosť. Začalo mi to fyzickými príznakmi a pochodila kopec dr a nakoniec som sama pochopila, že to asi bude na psychiatra. Prejavovalo sa mi to strachom, zvýšenou teplotou, cítila som sa veľmi zle, zima, únava, stále by som spala. zatiaľ som bola u psych. 2x a beriem citalec + sulpirit + neurol. Mala som aj jeden atak, kde som skončila na pohotovosti, netušila som, že nervy môžu takéto niečo spôsobiť...pichli mi tam diazepan na ukľudnenie a bolo. Inak dnes som aj navšívila homeopatičku, tak uvidím, či mi niečo bude vedieť pomôcť..vraj mi namieša nejaké kvapky. Aj nad psychológom som rozmýšľala ale mám malé dieťa a ťažko si na seba nájdem toľko času. Vám sa to ako prejavuje a ako to zvládate? Mne teda zatiaľ tie AD pomáhajú..aj keď môžem povedať, že si uvedomujem, že sú to lieky a nie ja, čo chorobu zvládam :-(..som rada, že si budeme môcť popísať a vymeniť skúsenosti a prípadne nejaké rady, bo naozaj som nevedela, že takéto veci sa ľudom dejú a hlavne neviem si s tým rady...teším sa na odpovede ....

depresie

Vieš čo, ja oficiálne nemám diagnostikovanú panickú poruchu, ale podľa mňa ju mám jednoznačne, jednak som si robil jeden platený test na internete,a tam mi vyšla silná panická porucha, a často sa stane, že som niekde von, a len tak z ničoho nič mi ostane zle, začne mi biť srdce,, alebo príliš teplo, alebo proste cítim úzkosť a taký nepokoj a je to veľmi nepríjemné, ja mám oficiálne diagnózy sociálna fóbia a recidivujúca depresívna porucha, stredne ťažká. Podľa mňa sa s tým dá bojovať, ale nie som si tiež úplne istý, či sa dá toho na 100% zbaviť nejakým spôsobom, mňa hlavne obmedzujú silné depresie v poslednej dobe, ktoré sú najhoršie, keď idem večer spať, ani ráno mi nie je najlepšie, asi sa najlepšie cítim niekedy medzi 14:00 až 19:00, to je ešte tak v pohode, potom to na mňa príde a som rád, že môžem vôbec ako tak fungovať. Nemôžem ani dobre spávať, niekedy nespím skoro nič, potom sa to zlepší a takto dookola to ide mesiace, bohužiaľ doktori nepomohli,ale mám pocit, že je tam nejaký problém v komunikácii, že sa nevieme pochopiť. A inak dosť by pomohli nejaké nové kontakty, fajn ľudia, lebo ich mám okolo seba pomenej, aj keď niekedy je jeden človek lepší, ako desať kamarátov. Ale skorej by som už nejaké slečny uvítal pri sebe,nakoľko som nemal za život ani kamarátku a nič viac, takže už ako chalanov kamarátov moc nechcem. Inak mám 23.

anjelik1978

dida232 Máš panickú poruchu? Ako sa prejavuje u Teba, aké lieky berieš? Chodievaš aj ku psychológovi? Čo Ti najviac pomáha ak ide na Teba panický záchvat? Liečil si sa aj na psychijatrickom oddelení?

anjelik1978

Mam56 ... chcem sa opýtať,prečo tak vulgárne a agresívne reaguješ na niekoho,kto má nejaký zdravotný problém ...

dida232

Ahoj aj ja mám tento problém a som v tom celkom nováčik..cca 3 mesiace a chýba mi o tom s nieky popísať a vymeniť si skúsenosti ...