Život je dar?

Príspevok v téme: Život je dar?
burnedout

Niektorí ľudia vehementne tvrdia, že život je dar. Ale prečo by mal byť? Ja som na tento svet nechcel a myslím, že ani jeden z rodičov moc nechcel. Aspoň som si pripadal ako príťaž celý život.

Mňa sa nikto nepýtal, či chcem ísť na svet. Život ma nebaví odkedy ho vnímam. Je to pre mňa len utrpenie. A chcem to už skončiť!

Mesačný princ

Michael067 - nič v zlom ale musím sa Anjelika* zastať :)

Nie všetko čo píše je možné u každého z nás a nie každý z nás je schopný jej slovám porozumieť. No nie každý človek si vybral jednoduchšiu cestu alebo cestu nevedomosti, ktorá je bránou ku šťastiu. Sme rozdielni, ja tiež nesúhlasím s niektorými názormi, pretože sú tie rady na mojej osobe nezrealizovateľné, pokiaľ ich nepochopím dokonale. A pokiaľ ich nepochopím, tak je nemožné ich realizovať.

Mne tiež nik nerozumie, pretože píšem divne a väčšinou chytia moje slová úplne iný význam, ako som chcel napísať ale rozumiem tomu, čo píše a divil by si sa koľkým sa jej štýl písania páči :)

Ako sa hovorí ,,vrana k vrane sadá,, :)

nečítaj ak nechceš :)

anjelik *

Miško, ak vyskladávaš akékoľvek pochopenie..je vhodné naň nazerať z mnohých uhlov...a tak, ty si píš svoje, ja si budem svoje a práve rôznorodosť pohľadov je zárukou, že výsledný produkt môže fungovať a pre rôznych ľudí..intelektuálov i blbov. Každý si nájde to svoje..pri troche rozmýšľania by si objavil, že píšeme o tom istom..len ja nemám potrebu písať o osobných veciach. Aký význam by malo písať knihy, ktoré *nefungujú* ? Asi taký, aký význam by malo, aby som ja radila niečo, čo nefunguje. :o)

Michael067

V mojom okolí sa stretávam len s takýmito názormi na depresiu.

Niekoľko ročná depresia ktorá ťa drží na mieste, prístup 2 lekárov na to špecializovaných: "ehhhh ďalší pacient no tak čo tu máme ah, ehhh hmmmm, hej, dobre tu si zoberte toto zaplate hento atď" absolutne Arogantný, a vysmievavý postoj

Okolie: "Si predsa silný, si predsa chlap tak niečo vydrž, nebuď sračka".

Žiaľ stav sa nezmení pokiaľ sa nevyrieši tá vec ktorá ťa do stavu depresie dostala.

Rieš príčinu.

"a myslím, že ani jeden z rodičov moc nechcel. Aspoň som si pripadal ako príťaž celý život. "

Choď za rodičmi a spýtaj sa ich prečo cítíš, alebo na nich cítiš/vidíš ako keby si bol pre nich príťažou.

Hovorím najhoršie stavy depresie su keď o svojich problémoch nevieš hovoriť, ešte si tam není tak to rieš hoc takto drasticky, ale vypisovať tu na internete a v realnom živote sa takmer nesnažiť o zmenu, nemá význam

bez urážky anjelik, ale tie veci čo tu píšeš vyzeraju/funguju dobre možno tak v knihách, ale nie v reálnom živote.

Ešte možno jedna rada, keď hovoríš, alebo píšeš s ľuďmi tak trochu jednoduchšie, čo som ja tak zložito písal a rozprával ako ty tak ma začali ignorovať do 6 sekund a to každý jeden ským som sa stretol.

anjelik *

Ja už len doplním, k tomu, čo bolo napísané a vysvetlené. Ak sa postavíš pred zrkadlo, zrkadlo iba odráža tvoj obraz, ale nie je tebou. Tak je to aj s našim vedomím, životom. Darmo ti tu všetci radia, od tvojho psychológa až po posledné príspevky..v tebe sa to len odráža, ako nejaká, viac či menej, rozumná výpoveď, teda aspoň z tvojho individuálneho pohľadu. :o) Aby sa ale niečo zmenilo, aby každá jedna rada sa z obrazu stala fungujúcou pomocou pre teba, musíš ju ty oživiť. Svojou pozornosťou, tým, že sa nad ňou zamyslíš, zanalyzuješ ju, vyhodnotíš a to najdôležitejšie, uvedieš ju z teoretickej roviny do praxe. Jednoducho povedané, urobíš to. Tak obraz dostane hĺbku, rozmer života, rozmer realizovania. Na to ale potrebuješ energiu a tú strácaš v neplodných, vlastných úvahách o zbytočnosti toho celého. Začni myslieť podľa načrtnutých rád a ver, že energia sa v tebe prebudí a objaví a ty môžeš realizovať svoje plány a túžby. Slôr nie. Celé to začína myšlienkami, ktoré podporia vôľu a tá potom vykoná, čo je pre život prínosné a obohacujúce. A keďže život sa prejavuje v tele, aj na fyzickej úrovni sa budeš cítiť lepšie. :o)

monika993

takých tém ako tejto je tu nespočetne veľa...chybu vidím v dnešnej dobe v tom že ľudia berú všetko ako samozrejmosť a stále len myslia nato čo im chýba čo nemajú vládne tu trend nedotknutelného ega tzn. každý sa porovnáva stále sa všade točí všetko len okolo penazí vzhľadu a všetci sú nespokojný. Dnešný ľudia zabudli byť vdačný. doslova.. stále sa len riešia čo nemajú stále sa porovnávajú a častokrát ani nevedia že majú celkom pekný život za ktorý by možno druhý človek dal čokolvek. naozaj asi 1% ľudí čo poznám je vdačných váži si to čo majú a nestažujú sa... 90% ľudom fakt chýba pokora,vdačnosť a častokrát si všetko uvedomia až ked sa niečo stane až ked príde ten zlom v živote si začnú uvedomovať čo všetko mali .. v mojom prípade to bolo tak isto mala som všetko... a aj tak som neustále rýpala vrtala bola nespokojná nadávala som ruhala sa aký mám život myslela som si že mne sa nič nemôže stať že som najmúdrejšia na svete..až prišli zdravotné problémy.. a vtedy som sa prebrala a pochopila život... preto si vážte každý pekný deň ktorý prežijete aj v tom ,,samozrejmom,,zdravý pretože to je obrovský dar ked máte zdravie ked môžete íst po vlastných do práce zarábať peniažky,ked sa môžete venovať zálubám pretože máte zdravé ruky a nohy... uvedomte si to predtým než sa aj vám stane v živote nejaký zlom aby vás poučil.

iggzik

Pomoct chces ale otvorit sa neotvoris.. Tazko radit ked nam chybaju dost podstatne infa.. Vek, zivotna situacia - kde byvas (sam, s rodicmy, s partnerkou, s yetim..) , robis/skola, ako vyplnas svoj den, kolko - ako spis.. atd, vztahy - kolko, aky bol najdlhsi. Dake traumy ? ?. ..

Daako som zhrnul to co si sem splechol do bodov a skusim na to reagovat aj ked ako som uz pisal, je tazko sa trafit do cierneho ked nam vela podstatneho chyba..

1. Niektorí ľudia vehementne tvrdia, že život je dar.

2. Ja som na tento svet nechcel a myslím, že ani jeden z rodičov moc nechcel. Aspoň som si pripadal ako príťaž celý život.

3. Život ma nebaví odkedy ho vnímam. Je to pre mňa len utrpenie.

A chcem to už skončiť!

4.Čo chcem od psychiatra? Možno radu ako ďalej, pomôcť nájsť nejaký pozitívny impulz, pomôcť nájsť samého seba, alebo prísť na koreň toho, či som vôbec v poriadku, alebo čo so mnou nie je v poriadku a prečo to tak je.

5. Ja nevidím zmysel v žiadnych aktivitách. Všetko mi príde úplne zbytočné, nudné, unavujúce.

1. Zivot je dar, dava nam nespocetne vela moznosti, co mozme robit dobre/zle, je len na nas si z toho vybrat. Vela pekneho, staci len otvorit oci a zacat vnimat, nie rozoberat / kritizovat..

2. Jop ako a kam sme "prideleny" nieje v nasej moci tak isto ale sa ta ani nikto nebude pytat a bude mimo tvoju moc kedy posledny krat vydychnes..

2.1 Je mozne, ze ta nechceli aj ked tazko povedat,, nemame ich input a tiez si nedal ziadne info ako si k tomu zaveru prisiel..

3. Vies teda, ze to ako je to teraz ti uz lezie hore krkom, takze je cas na ZMENU. Rob veci co si este nerobil, zacni ignorovat veci, kt. vies ze ti pritazuju, najlepsie by bolo sa im uplne vyhnut. Dalsia z moznosti je zmenit tvoj pristup k nim (zit s nadhladom)..

4.1 Ako dalej, v podstate nacrtnute uz v odpovedi 3. aj v prispevkoch ostatnych ludi tu.

4.2 pozitivny impulz, to cisto zavisi od tvojho vnimania, tiez som to uz nacrtol v 3ke pod tym zmenit pristup k nim (nadhlad).. ono totiz dobro/zlo je v podstate iba pohlad na danu vec, nic nieje 100% jedno alebo druhe. Pozitivny impulz vzhladom na to, co by ta mohlo posunut dalej su aktivity ale s "dobrym postojom" nie, ze to musim, sa mi nechce, je to tazke, uz zasa, nic z toho nebude, to ma nebavi ............. ... ... . ..... ... ... ... ...... .. . sport, kreativita, citanie, spoznavanie ludi, pomahanie blizkym, praca ...

4.3 prijst na to ci si v poriadku - tak tu je to tazko, "co je v poriadku" .. Tak ako clovek rastie aj mozog sa vyvija a "prisposobuje" uci, vybera, nenechajme si klamat, ze nase vedomie aj veci co sa ucime je cisto v nasej moci,,, NIEJE.. Da sa povedat, ze posledne slovo, co urobime je v nasej moci, no proces rozhodovania zavisi od skusenosti, vedomosti, nalady, aktualnych podmienok, a zopar dalsich faktorov.. Dalsia vec je, ze dost fungujeme aj na autopilote.

4.4 preco to tak je,, je nepodstatna vec, inak v podstatne trosku nacrtnute v 4.3

5. Ze v aktivitach nevidis zmysel, este stale neznamena, ze zmysel nemaju. Dobre vykonane aktivity dodavaju energiu a odmenuju nas aj ked nie vzde vedome. Telo ma nieco ako odmenovaci system najlepsie by bolo sa ho naucit vnimat a vyuzivat ale aby to fungovalo musime prestat s negativnym pristupom na vsetko... :"Všetko mi príde úplne zbytočné, nudné, unavujúce."

burntout

možno pre teba je krásny, pre mňa je to každodenný boj.

Čo chcem od psychiatra? Možno radu ako ďalej, pomôcť nájsť nejaký pozitívny impulz, pomôcť nájsť samého seba, alebo prísť na koreň toho, či som vôbec v poriadku, alebo čo so mnou nie je v poriadku a prečo to tak je. A tak ďalej

Michael067

Z počuvania hudby sa dá spravit pracovná karierá tak, že budeš mať napočuvaných naozaj veľa pesničiek, a budeš vedieť z nich rytmus na niektorej ťa niečo zaujme a može vyskušať komponovať atď atď tam treba vedieť aj technidku stránku ovládania programov atď, ale to je maličkosť ak vieš komponovať byť kreatívny, čo sa tými tonami napočuvaných pesničiek URČITE prejaví.