Ako povedat ze som bola znasilnena?

Jax

Kedy sa to stalo a kolko mas rokov?
Navstevujes psychologa?
Mne sa s takymto zazitkom zdoverilo uz mnoho zien, potrebovali to a ja som pre ne doveryhodny. Urcite to daj zo seba von. Ak myslis ze toto je vhodny clovek, tak ti tu uz ostatni pisali dobre navody ako na to. Ulavi sa ti, pomoze ti to. Len si vyber komu to povies.

A zvaz toho psychologa. Mam kamaratku, ktora uz 40 rokov zije s touto traumou. Drzala to v sebe a dodnes sa strasne trapi. Nechod v jej slapajach prosim. Musis to dat zo seba von, to jedine ti skutocne pomoze. A potom pride chlap ktory ta bude nosit na rukach a pri ktorom zistis, ze nie sme vsetci svine. Drzim palce a urcite to daj zo seba von.

nechcempovedat

ja som uz celkom dost poznacena a nechcem ziadny vztah nikdy ,ja ho ale mam rada a chcem povedat pravdu, ze aky mam k tomu dovod...a ked sa podari to, aby sme sa stretavali aj dalej ako kamarati...dakujem za rady

Kýčera

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami,...žil raz jeden Mesačný princ, kt. chcel veľmi pomôcť svojej kamarátke - princeznej. Nevedel však ako, keďže nemal v tejto oblasti žiadne skúsenosti a nechcel spraviť žiadnu chybu, tak dal vo svojej krajine vyhlásiť, že nutne potrebuje na jej záchranu pomoc. A tu sa mu zjavil Anjelik so zlatou hviezdou na čele a poradil ako profesionálny psychológ. Keďže sa blížil čas obedu, začala mu variť myšička kašičku, do kt. pridala veľa vtipu. Keďže je to princovo obľúbené jedlo, tak sa jej výdatne najedol, a to sa odrazilo aj v jeho príspevku. A že je to dobrý princ, tak mu veríme, že ten filter v sebe nájde, návod nepopletie a svoje ťaženie dovedie do úspešného konca. Držíme mu a jej palce, aby cestu zvládli, spoločne sa vydali na kopec a nezabudli na zvonec.

anjelik *

Ak chceš niekoho liečiť, musíš sám v sebe pevne držať obraz zdravia, obraz sily, usporiadanosti, pokoja a radosti. Presne v takom stave musíš byť, keď chceš pomôcť svoje kamarátke. Iba tak sa vytvorí rovnováha, keď proti jej traume postavíš vlastný pokoj. Jednoduchšie povedané, vypočuť, ale nevciťovať sa, negenerovať v sebe to isté, čo má ona, lebo tak sa jej naspäť vráti dvojnásobok a to by už zvládnuť nemusela. Alebo, ešte jednoduchšie, neplakať s ňou, nenadávať, ale potichu ju objať, nechať ju vyrozprávať sa, ale vnútorne cítiť iba pokoj, radosť, lásku a priateľstvo k nej...žiadnu nenávisť, bolesť, sklamanie, slabosť, hnev...atď. Ona svoj hnus síce vyleje do teba, ale ty to prefiltruješ a naspäť jej vrátiš čistotu. :o)

Kýčera

Zdieľam ten istý názor ako Cariboo, Biela Kobra,...Buď k nemu aj k sebe úprimná - povedz napr., že máš tramu z minulosti a ešte nie si pripravená o tom povedať viac. A ak budeš, povieš viac. Ale musíš o tom začať s niekým hovoriť, dostať to zo seba von, všetky pocity, hnev, frustráciu,...Inak Ťa to môže prevalcovať, poznačiť na celý život,... A v konečnom dôsledku tomu zvieraťu aj odpustiť, len tak sa pohneš dopredu. A to je aj zároveň moja rada pre Mesačného princa s tým, že Ty budeš ten, kt. bude musieť byť veľmi psychicky silný, empatický, trpezlivý,...Prajem vám obom veľa, veľa síl a šťastný koniec.

Mesačný princ

A ja zas neviem čo mám robiť ak moju kamarátku znásilnili...

Áno viem polícia, nejestvujú dôkazy a je to zamotané a nadlho. Ale ako by ste niekomu takému pomohli?