problém s kamarátom

Príspevok v téme: problém s kamarátom
mya88

Ahojte, potrebovala by som poradiť ako vyriešiť problém s kamarátom.

Spoznali sme sa pred 2 rokmi, vtedy som bola po stroskotanom 6-ročnom vzťahu a nemala som chuť si niečo začínať, chcela som len kamarátov. Vždy bol vtedy ku mne milý, v pohode, chodili sme von, radosť s ním byť. A bol aj dosť hanblivý a tichý, nikdy moc nedal najavo ako sa cíti a čo chce. O 2 mesiace som spoznala ďalšieho chalana ktorého som tiež mala najprv ako kamaráta, no po 2 týždňoch to prerástlo do vzťahu ani neviem ako (a sme spolu doteraz). A vtedy sa kamarát so mnou prestal baviť, asi pol roka sa mi len vyhýbal a ak som ho videla a zastavila aby sme sa porozprávali, tak nebolo mu do reči a tušim mal niekedy aj slzy v očiach. Po pol roku sa začal správať úplne inak, začal piť (dovtedy čistý abstinent) aj fajčiť. Po nejakom čase sme sa znovu občas začali stretávať, ale nič extra. Správanie raz v pohode, milý, inokedy mu nie je do reči a niekedy hulvát (čo nikdy nebol). Celkovo úplne iný človek, a to hovoria o ňom všetci.

Je možné že ešte stále v niečo dúfa? Usudzujem podľa správania, ale akoby sám nevedel aký má byť a ako sa má ku mne správať. Ako mu mám povedať aby v nič nedúfal bez toho aby som ho stratila? Je to totiž môj jediný kamarát, lebo aj tých pár kamarátov čo som mala som stratila keď sme sa dali s priateľom dokopy (lebo som sa nikomu inému nevenovala) a on jediný sa vrátil. Bola by som rada keby to znovu bolo také ako kedysi, aby sme chodili von a aby sa aj správal ako vtedy. Teraz síce chodí von skoro každý druhý deň, ale zavolá ma možno raz do mesiaca.

smilova

Máš premyslené, aký vzťah k nemu chceš mať? A čo ti bráni mu to takto porozprávať?

Nikto iný nevie, či on v niečo z tvojej strany dúfa -iba on sám. Ak chceš mať jasno, pokecaj si s ním, naber odvahu..možno by to pomohlo aj jemu. Ľudia sa menia, myslím, že je to úplne OK. Kam sa dostaneš vlastným domýšľaním si, čo si asi ten druhý myslí a chce? Možno to nebude pre teba ani pre neho ľahké, baviť sa o citoch otvorene..ale nestojí to zato?

.x.

tak ako pise janno82. Musis sa s nim prestat stretavat. Ak je do teba zalubeny tak jedina moznost je aj to, ak by stretol inu zenu a zalubil sa do nej. Ale viac ako je teraz do teba. A to ptm nebude fer voci tej babe, ak sa budete stretavat. Mala som kamarata,ktory bol zalubeny takto do svojej zadanej kamaratky (samozrejme ja do neho) stretavali sa stale a videla som ze stale dufa a snazi sa o nu. Myslim ze ona ma asi 3tieho frajera ale on stale caka a robi si nadeje. Ak si si sto percentne ista,ze ku nemu necitis viac a je to len kamarat musis uplne prerusit kontakt s nim.

Lolinka

Úplne súhlasím s Janom. Ten chlapec dúfal v niečo viac, len ti to nemal odvahu povedať. S ním nemôžeš byť kamarátka, jeho by to ničilo. radšej sa s ním prestaň stretávať.

Janno82

Ak mal a má o teba záujem, tak to nie je kamarát. Zrejme bol a určite aj je do teba zaľúbený. Myslím, že z toho vyplývajú aj jeho zmeny v správaní a také tie výkyvy, ktoré popisuješ. Len ti to zrejme nemal odvahu povedať a ako píšeš, po rozchode si o nejaký vzťah ani nemala záujem. Lenže, potom prišiel niekto, kto bol zrejme aktívnejší, kto mal do určitej miery aj šťastie a kto si ťa získal.

Budeš sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že o tohto kamaráta prídeš, pretože to vlastne ani nikdy kamarát nebol, aspoň to teda tak vyzerá z jeho strany. Osobne si myslím, že priateľstvo medzi mužom a ženou nie je možné, pokiaľ jeden z nich pociťuje, že by chcel niečo viac. Aspoň taká je aj moja skúsenosť. Daj mu radšej pokoj, pretože tým, že sa s tebou stretáva, iba viac trpí. Mal by sa s tým vyrovnať a pomôcť by mu s tým mali iní a samozrejme aj on sám.