Čo s otcom?

Príspevok v téme: Čo s otcom?
Peter_N.

Dobrý večer,

obraciam sa na Vás s prosbou o radu, lebo mi si už poradiť nevieme.

Som ženatý, s 12 mesačným synčekom, s tým, že moja manželka ešte študuje v poslednom ročníku na VŠ - externe.

Moji rodičia sa prednedávnom rozviedli, nakoľko otec je dosť vážne chorý (po cievnej príhode) a mama ho nechala. Otec má ešte nejaké zdravotné problémy, ale relatívne je sebestačný a dokáže sa o seba postarať. Kým neochorel bol úspešný podnikateľ, žiaľ, teraz už manuálnu zručnosť nemá takú akú mal, takže podnikanie väčšinou stagnuje. Jeho najväčším problémom je, že v našom meste zostať nechce, lebo má strach z ľudí a to aj zo známych. Doteraz sme bývali s ním, alebo bol s nami v mieste nášho bydliska, kde som pracoval ja a mal som byt.

Od januára mám výbornú pracovnú ponuku v USA ale on o nej nechce ani počuť. Už teraz sa nám vyhráža, že si ublíži, lebo on tu nezostane a pod.. Moji svokrovci mu ponúkli, že môže zostať u nich, budú len radi ale on to odmieta.

Doteraz bol s malým a to veľmi rád, ale dnes povedal, že ho nechce. Manželka má poslednú štátnicu v apríli a potom by sme natrvalo chceli zostať v USA. Dovtedy by bola s malým raz v SR a raz v USA, ale nevieme čo s otcom?

On je na nás strašne naviazaný, bez nás nechce ísť nikde a v našom pôvodnom bydlisku nechce vyjsť ani na ulicu. Čo robiť? Zobrať ho do USA a predať podnikanie, alebo ako to s ním riešiť?

Pomoc psychológa - psychiatra odmieta.

Kýčera

Náš čas na tejto zemi je obmedzený, tak by sme ho nemali strácať tým, že budeme žiť život niekoho iného. Je jedno, či to od nás požaduje náš blízky alebo okolie. Je to Tvoj život, Tvoja šanca, Tvoje rozhodnutie, za kt. ponesieš zodpovednosť, či sa rozhodneš tak, či tak. Skús sa s otcom ešte porozprávať, ohľaduplne mu vysvetliť situáciu,... Jasne a rázne vyjadrí svoj postoj, ale nedaj sa citovo vydierať, aj keď ho máš rád.

Mayaaaa24

To, čo sú za rady? To tu nikto normálny nenapíše?
Myslím, že už asi vieš odpoveď, len sa potrebuješ uistiť, či nie je aj iná možnosť. O otca sa musíš postarať, to je jasné, viem v akej si situácií. Môj otec mal pred mesiacom infarkt a odvtedy je stále doma a viem, že o nejakých výletoch môžem už len snívať a takisto o práci v zahraničí. Takže otca, určite neopusti, keď je v takom duševnom stave, ktovie čo si urobí ak ostane úplne sám a tým ťa nechcem strašiť ale z osobnej skúsenosti viem, že samota sa u mentálne slabého človeka rovná samovražde. Jediná možnosť je zobrať ho do Ameriky. Ak máš dobrú pracovnú ponuku tak ju vezmi, peňazí budete mať dosť a o otca sa môžeš postarať aj tam. Navyše s predaja podniku môže aj on zatiaľ vyžiť.
A inak rozprával si sa s ním o tom vôbec? alebo to len s priateľkou riešite medzi sebou? Aký ma on názor na Ameriku?

LittleB.

Ďakujem, teraz plačem, vy špi.y. Že sa nehanbíte. Ja vám dám odpúšťanie. Len odmeny a tresty. To je vaša filozofia, nová.
To vám garantujem. Môžete si písať čo chcete.
Však už si poklepajte na čelo. Ste fucked tak šialení???
Len konvencie a iné pizzoviny???
Chcete po mne, aby som hrešil???
Nechcite vedieť, čo ja viem. To by ste už hodili flintu do žita, Kameraden.

LittleB.

A ešte HO aj mama nechala??? A ona má aký charakter??? Však to je pizza na n-tú. Falošná líška, vychcaná.
Však ok, démoni si na nej zgustnú v pekle. Že už sa na ňu tešia... odkazujú.

LittleB.

O otca sa musíte patrične postarať. Je to dobrý človek a nezaslúži si to, aby žil ako pes pod mostom.
Keď ho necháte tak, tak si dajte vytetovať na čelo, že ste obyčajné ku.vy satanské. Ok? Už chápeš.
Nechať takého dobráka, len preto že má zdravotné problémy. Hlavne, že vy sa s tým viete vnútorne uko.iť, že??? To vás napľňa šťastím.
Je tento svet už vážne tak zakomplexovaný a sku.vený??? Len to si zaslúžite počuť, vy hady, líšky a vybielené hroby.
To už vážne je.ete na všetko??? Čo vám už všetkým je.e z tejto psycho-pseudo-extreme-humanistickej filozofie???
Už ste sa fucked všetci pomiatli a ste všetci na h.avu???
Prepáčte, nechal som sa uniesť emóciami.
Sorry, musím byť expresívny.

kafe

je to dospelý, svojprávny človek, čo sa dokáže o seba postarať. Riešení ste mu ponúkli niekoľko a on sa stále i po vašom odchode môže pre nejaké rozhodnúť. Máš zodpovednosť v prvom rade za seba, manželku a dieťa. Za tvojho otca je v jeho momentálnom stave - je zdravý, nie dement, sebestačný - zodpovedný ON SáM. Nenechajte sa vydierať. On si musí svoj život kočírovať, či sa mu to páči alebo nie.

_meno

Caues Peter_N.

Takto : kazdemu z nas niekto robil v zivote zle.
Otázkou vsak zostava, ci v pritomnosti robime dobre (tesime sa) alebo robime zle (stazujeme sa).

Je to vzdy volba, aj teraz by som ti mohol nadavat, aj teraz by som ti tu mohol pomahat - nech sa pred minutou dialo hocico.

Ak tvoj tatko nenavidi zivot, a teba (Vas) pouziva len vo svoj prospech (lajicky povedane vas zneuziva, preto Vam nedovoli od neho odist - jednoducho povedane je zly).

Porozpravaj sa s o tom otvorene s priatelkou, hlavne co citis, nech povie ona co si o tom mysli, co citi. Porozpravaj sa o tom s tatkom co si mysli, co citi : a jednoducho chodte dalej.

Citis ze ta obmedzuje "oco, obmedzujes ma, mas rovnaku moznost zit ako ja, robit si co chcem, tak si rob co chces, budem si aj ja robit co chcem. Ak chces znicit moj zivot nedovolim ti to, odidem od teba. Budeme v kontakte coraz menej ak chces byt coraz horsi a naopak budeme v kontakte coraz viac ak chces byt lepsi (napr. z toho USA alebo hocikam pôjdete).

Vela stastia a radosti si ti prajem Peter_N.