Neznesiteľné trasenie rúk

Príspevok v téme: Neznesiteľné trasenie rúk
daadii

Zdravím, viem, že taký topic už existuje, ale chcel som založiť nový z toho dôvodu, že ten podobný je už niekoľko rokov starý.

K môjmu problému :

Mám 23 rokov, som študent. Už dlhšiu dobu pozorujem, že v istých momentoch sa mi neskutočne trasú ruky. Napríklad... Keď prídem po týždni domov a chcem sa v kľude najesť, tak niekedy neviem udržať lyžičku v kľude. Je mi dosť blbé neustále hovoriť, že sa ospravedlňujem, ale že na polievku proste nemám chuť. Je pre mňa zaujímavé, že tento príklad sa deje LEN doma, nikde inde, možno pár krát v reštaurácii, ale to málokedy.

Počúvam, že je to absťák... aký preboha ? Niesom alkoholik, áno, možno raz za dva týždne si doprajem k pivku s partiou aj nejaké to pol deci, ale to zo mňa preboha nerobí alkoholika. Neberiem drogy, nič...

Prednedávnom sa mi to isté stalo v škole, na zváraní optiky, nevedel som proste udržať 2 káble a vložiť ich do adaptéru, aby mi medzičasom pár krát nevypadli. Toto však pripisujem možnému stresu.

Neviem, čo mi je, ale začína mi to vadiť. Doma sa mi to deje vždy a neviem to ovplyvniť :( Poraďte prosím.

(poprosím bez hlúpych komentárov)

Gima

Moznno mas infekciu, Jedavaj zazvor s chrenom, nastruhat, poliat citronovou stavou a za 10 min. zjest Podobne jablka a hrusky, ananas a banan, kivi. Pitie caju.

Kýčera

Daadii, upokoj sa, nemáš cukrovku, alergiu, ani... Si vysokoškolák, si veľmi vyťažený, môže Ti to spôsobovať :
1. psychika - strach, vyčerpanosť, tréma, rozčúlenie,...;
2. genetika - netrasú sa príležitostne ruky aj niekomu inému v rodine?;
3. enviromentálne prostredie - tak ako to tu spomínal TROJKLANNY, vyhýbaj sa kontaktu s chemikáliami /olovo,.../, zvýšenému užívaniu železa a mangánu. Naopak začni užívať kyselinu listovú.
4. Môže sa za tým skrývať aj zvýšená činnosť štítnej žľazy.
5. Podľa polohy, v kt. sa Ti to deje, sa môže jednať skôr o Parkinsona,
ale rozhodne nie o sklerózu multiplex! A to Ti rozhodne neprajem!
6. Najpravdepodobnejšou príčinou Tvojho občasného trasu rúk bude kombinácia 1. a 3.

Radoslava 123

Aj pri cukrovke sa môžu triasť ruky. Za pokus by stálo dať sa vyšetriť. Predchádzajúci komentár bol výbroný, presne tak, porozhliadaj sa, čo máte doma, či tam nie je azbestová strecha, toxické kovy... Ešte dodám, že neurotoxicky môže pôsobiť aj drevená lakovaná podlaha - laky v nej. Prípadne nejaké plesne u alergických osôb, ani nevieš, čo ťa môže intoxikovať a nejeden intoxikovaný človek nakoniec skončí na psychiatrii, kde mu "odborníci na vysokej úrovni" namiesto intoxikácie diagnostikujú psychózu. Nejedna opatrovateľka sa z Rakúska/Nemecka vrátila domov na Slovensko s nálepkou na čele ako "šibnutá" iba preto, lebo v plesnivom dome, alebo v byte nachádzajúcom sa v historickej starej budove opatrovala seniora a ani nevedela, že je alergická na plesne a varovné príznaky ako točenie sa hlavy a pocity na odpadnutie, časté nádchy a herpesy, chronickú únavu a strácanie pamäte podceňovala... - v takom prípade lekári na psychiatrii nepomôžu, iba ublížia, lebo si pokladajú za svoju povinnosť vymyť pacientke mozog tým, že ju neustále presviedčajú, že je psychicky chorá a psychicky slabá, no telesné príčiny zhoršeného psychického stavu ani len náhodou nehľadajú tam, kde by ich ale určite hľadali, keby sa na tú psychiatriu dostali ich vlastné dcéry, radšej im klamú do očí, že psychóza nemôže mať telesnú príčinu a nútia ich napchávať sa ťažkými psychiatrickými liekmi. Zopár takýchto opatrovateliek som poznala (načo také veci o sebe vytrubujú do sveta, keď cestujú s cudzími ženami v aute???), čo takto skončili a keď ich vyhodili pre údajnú šibnutosť z jednej agentúry, išli do druhej a psychicky slabé veruže ani len náhodou neboli. Logicky opatrovateľkám sa to môže najskôr stať, lebo keď je dementná tá osoba, o ktorú sa starajú (pravdepodobne ju niečo v byte/dome intoxikovalo, preto dostala Alzheimera/demenciu...), tak sa to automaticky stane aj tomu, kto dotyčnú osobu opatruje, pokiaľ z nevhodného prostredia včas neodíde. Osobne som poznala aj mladú kočku, ktorá bola na Malte, kde je celoročne dosť teplo a vlhký vzduch, pracovala ako čašníčka napriek silnej alergii na spóry plesní, no neubehli ani dva roky a už si ju členovia rodiny museli ísť z Malty z cvokárne vyzdvihnúť - ešte, že jej staršia sestra vedela plynule anglicky. Pritom to bola šikovná a inteligentná baba s vyštudovanou vysokou školou Ekonomickou, ktorá si ale nevedela na Slovensku nájsť prácu, a keďže túžila zdokonaliť sa v jazyku, s dobrodružnou povahou sa vybrala spoznať inú krajinu - psychicky veľmi silná. Predsa kto je psychicky slabý, ten do zahraničia neodíde nikdy. Na Malte sa jej veľmi páčilo, mala tam okolo seba milých, dobrých ľudí a skvelý kolektív, svoju prácu milovala, no nakoniec jej bolo veľmi ľúto, že musí odtiaľ odísť a že prišla o prácu ešte sa aj musí hanbiť pred tými ľuďmi, že čo sa jej to stalo - najskôr cítila chronickú únavu, strácala pamäť a nakoniec sa jej zhoršil psychický stav, ľudovo povedané, že "jej šiblo". Celkove možno povedať, že naše staré dobré slovenské nezateplené paneláky sú aj tak najzdravšie na bývanie - v porovnaní s plesnivými zahraničnými bytmi a domami - starými historickými budovami.
Ešte ma napadlo, že by nebolo od veci navštíviť niektoré zo súkromných medicínskych centier, napríklad Pro Care a dať si tam urobiť poriadnu veľkú prehliadku, ale len ak ti to finančná situácia dovolí. Tam môžeš požiadať lekára, aby ťa poslal na neurologické vyšetrenie aj bez toho, aby si musel niekde na termín pol roka čakať. Ak už pre iné nie, aspoň aby sa vylúčila skleróza multiplex.
Toxické kovy, azbest, plesne, lakovaná podlaha, potraviny spôsobujúce intoleranciu, E-čka, konzervanty... to všetko môže pôsobiť neurotoxicky. V rámci detoxikácie organizmu môžeš pre seba niečo urobiť aj sám. Pokiaľ nemáš alergiu na spóry plesní, vynikajúco detoxikačne pôsobí sauna. Ďalej pitie bylinkových čajov ako palina, púpava, pestrec mariánsky, žihľava a ďalších. Detoxikáciu podporuje aj jedenie zelených šalátov (hlávkový, ľadový...), dodržiavanie pitného režimu (piť veľa minerálky, vody), ďalej v rámci užívania výživových doplnkov sú to najmä zelené riasy ako chlorela, spirulína, užívanie vlákniny - psyllium, iné vlákninové doplnky... Kúpanie sa v morskej vode napomáha odbúravaniu toxínov z tela, najmä ťažkých kovov. Ak nie sú peniaze na plávanie v mori, vynikajúca voda je v Podhájskej a v Rapovciach - voda na týchto kúpaliskách je svojim zložením veľmi podobná vode v Mŕtvom mori, je slaná a má detoxikačné účinky. Pravidelný pohyb a každodenné cvičenie nech sa stane tvojím životným štýlom. Najmä beh, skákanie na švihadle, aerobic - čiže kardio tréning dokáže najlepšie spomedzi všetkých telesných aktivít odbúrať z tela toxíny. Pri behaní v prírode sa ti navyše okysličí mozog a zlepší sa pamäť. Keď raz začneš behať, tento šport si zamiluješ a nebudeš už chcieť skončiť, tak dobre sa budeš cítiť. Hlavne sa nevzdávaj, ak si budeš príčinu vehementne hľadať, aj ju nájdeš, no v psychike a v strese ju určite nehľadaj, tam byť nemôže - zlom väz!

trojklanny

Nemusíš byť hneď alkoholik, aby sa ti triasli ruky. Píšeš, že sa to deje prevážne doma. Musíš pátrať po chemických látkach s ktorými prichádzaš do styku iba doma. Olovo, meď, hliník, chlor, kadmium, azbest, freon, formaldehyd a t. ď.

Určite je niečo u vas doma, čo sa voľne vyparuje a u teba to vyvoláva nervovú reakciu vo forme trasu. V neposlednom rade musím zdôrazniť aj fakt, že takéto prostredie zamoreneho tela chémiou, toxicitou a ťažkými kovmi sú živnou pôdou pre parazity, ktoré sú schopne sa usadiť aj na CNS..