Rozhodnutie a mladší partner?

Príspevok v téme: Rozhodnutie a mladší partner?
Maťa1506

Dobrý deň.

Potrebovala by som radu, no prosím, nesúďte ma. Mám partnera, s ktorým žijem. Je to moja prvá láska od 15 rokov a sme spolu už 12 rokov. Problém je v tom, že vždy mal problém s prejavovaním citov..Nikdy som dáko necítila, že ma ľúbi, ale bola som s ním, lebo som ľúbila ja jeho....Ako však nastúpil do svojho prvého zamestnania (čisto chlapský kolektív), začalo to viac chladnúť medzi nami...resp. mali sme svetlé chvíľky vo vzťahu. Celý vzťah som sa podriaďovala ja jemu, lebo som si myslela, že to tak má byť..že je vzťah o kompromisoch....na to, že sme spolu toľko rokov, nemáme skoro žiadne spomienky...Jemu sa nikam nechce chodiť, najradšej sa hrá na PC alebo sa venuje cvičeniu a podobne....Málokedy sa stane, že niečo vymyslíme...Pravdupovediac, väčšinou sa s ním nudím...ale brala som ho ako istotu, niekoho, bez koho byť nemôžem, na kom som závislá...nemyslím finančne (mám prácu, oddelené účty, čiže ho nijak nevužívam, platby za byt máme podelené 50/50), ale emocionálne....Začiatkom roka sme si kúpili byt na hypotéku...bola som šťastná z bytu, hoci už počas vybavovania vecí som sa v ňom párkrát sklamala.....ale povedala som si, že čo už...vzťah je obetovaní sa pre druhého...tak mu predsa môžem dokázať lásku a že je náš spoločný život pre mňa dôležitý.....Náš domov mi robil veľkú radosť....avšak on ma vždy dokázal nejakou hláškou zraniť...Napr. pri kupovaní doplnkov (za MOJE peniaze) zahlásil, že sú to zbytočnosti a že ktovie či ich všetky využijeme...Chcela som mu len vytvoriť domov...a som žena..nebudem mať predsa v obývačke len stolík a gauč....Napr. tiež mám zakázané používať niektoré JEHO veci...vraj si neviem vážiť veci podla neho.....Odišiel na služobnu cestu,. Celych 12 rokov som mu bola verna....Nikam som nechodila, nikdy som s nikym neflirtovala, a aj pripadnych "napadnikov" som odhanala....prec bol 4 mesiace...dva mesiace som bola smutna, bolo mi za nim smutno...no potom prisiel on....ma 20 rokov....a ja som stastna ako nikdy predtym....Nikdy predtym som niekoho tak nelubila ako jeho....nikdy som si neverila ako pri nom.Podporuje ma v budovani si kariery, plneni si snov, hovori mi vsetky tie krasne veci ako ma miluje, aka som nadherna, pre neho stvorena a ja nemozem uverit, ze by ma niekto mohol takto milovat ako on....Miestami pochybujem ,ci je to naozaj laska z jeho strany..ci nie je len poblaznený..ale on hovori stale o tom - po dvoch mesiacoch stretavania sa, ze si ma chce vziat..ze chce mat so mnou deti....Niekedy viem,ako sa rozhodnut, niekedy nie. Som velmi zmatena...Na jednej strane KONECNE STASTNA, na druhej NESTASTNA, lebo sa bojim...Mam strach zo svojho rozhodnutia....Poradte mi, prosim...Ostat vo vztahu s clovekom, s ktorým ani neviem, ci ma miluje a zit zivot v istote a skor v smutku, nedoceneni...alebo si zacat oficialne vztah s novym partnerom - no s 20 rocnym?......Mate niekto s tymto skusenost? Prosim...
ĎAKUJEM VŠETKÝM....

Mesačný princ

kafe - veľmi pekný príspevok :)

Nemám čo k tomu viac napísať.

Snáď len jednu skutočnosť by som ....skús tomu mládencovi povedať, že nemáš absolútne žiadny majetok, si chorá alebo že máš dieťa o ktorom nevie...

Vieš toto je situácia, kde sú všetky premenné v tých najideálnejších podmienkach ale človek sa prejaví práve vtedy ak tie podmienky nie sú také ideálne, teda v krízových situáciách a podobne...

Dôveruj ale preveruj!

kkkkkk

Ženy, máte jeden obrovský problém. Neviete rozlíšiť kto má o vás seriózny záujem, kto s vami chce prežiť celý život a kto vás sladkými rečičkami len balamutí. Po dvoch mesiacoch sú to žiaľ len kecy a od 20 ročného dupľom. Prečo ste tak blbé a naletíte tým, ktorí to so ženami jednoducho vedia?

kafe

tak to vyzerá, keď deti majú vzťahy. To tvoje prispôsobovanie sa, podriaďovanie, dokazovanie lásky... ty si ako človek osobnostne nedozrela. Na to musí byť (puberťák obzvlášť) SáM SO SEBOU, nie vo vzťahu, aby zistil kto je a zvykol si na svoju "kožu", cítil sa v nej pohodlne a rástol, silnel, rozvíjal sa...

Tvoj 12ročný vzťah je ako pomalé umieranie, tam určite nemáš prečo zostávať. Dorieš hypotéku, zariaď si nový život a kľudne sa i jaš s novým chlapom. ALE. Myslím si, že tento týpek ti len pomohol otvoriť oči, ukázal, že žiť sa dá i inak, že normálne je niečo iné, ako to, čo si prežívala vo vzťahu doteraz. Myslieť si, že toto je teraz ten pán "pravý" a vzťah ti vydrží až kým neumriete... ehm, neviem. Ako možné to je. Ale myslím si, že skôr či neskôr ti aj tentovzťah stroskotá, aby si prestala hľadať istotu, tú emocionálnu v niekom druhom a konečne dospela najprv emocionálne sama. Keď si čerstvo zamilovaná, nemá význam sa trhať od neho nasilu. Neboj ono to príde samo, krachne vám to :D alebo kľudne je možné že emocionálne dozreješ aj popri ňom a bude vám to úžasne klapať. Tým som ťa chcela len tak nejako varovať - nevis na tom novom vzťahu, akoby to bol tvoj život. Ber ho trochu s rezervou, kľudne môže skončiť a príde ti do života trí chlap, pri ktorom aj ty budeš konečne "normálna", vhodná na ozaj kvalitný vzťah, silná a sama sebou.

Kýčera

Sú muži, kt. Ti už pri prvom stretnutí povedia, že si Ťa zoberú za manželku, nemusíš s nimi spať, myslia to vážne a svoje slovo dodržia. Vekový rozdiel tu nehrá veľkú rolu, nakoľko ste obaja dospelí. Zdá sa, že tento mladík je vyspelý a presne vie, čo od života chce... Si s ním šťastná, tak buď, nepremárni túto šancu, prestaň sa báť. Nik z nás nevie ako jeho vzťah dopadne, koľko bude trvať, tak si to užívaj. Ak si bola taká rozumná, že máš aj doklady, tak spoločný byt by nemal byť problém. Ak by ste sa nedohodli, tak za advokátom, príp. to začni riešiť už hneď!

Mata1506

Ano, spala som s nim....Nechcela som, ale stalo sa ....A bolo to to najkrajsie v mojom zivote....
Ten spolocny uver budem musiet doriesit nejako. Pravdepodobne si on necha byt, ja mu ho urcite necham. Ale neviem..Ja teraz nic neviem. Vsetkeho sa bojim. Dakujem za radu. Velmi pekne. Ja si ju urcite vezmem k srdcu. Urcite!!!

ivobrick

Tak ty mas 27 a on 20. Spala si s nim uz? Lebo ak nie, tak preto ta tak neskutocne miluje...
A dalsia otazka, ako chces vyriesit spolocny uver.
Na tvojom mieste, ak sa da, odid od tvojho terajsieho partnera, NIE kvoli novemu, ale kvoli sebe. Vezmi si vlastny byt, alebo proste chod domov, a zacni odznova "operovat" odtial.