Preco nam muzi stale chcu dokazovat ako su "dokonali" "sikovni" a "najmudrejsi" ?

Príspevok v téme: Preco nam muzi stale chcu dokazovat ako su "dokonali" "sikovni" a "najmudrejsi" ?
Francela

Preco? Preco sa vzdy pred nami tvaria aki su super najschopnejsi? A my tie nesikovne, hlupe a neschopne? Preco maju ten pocit supermanov ktori vsetko zvladnu lavou zadnou a nic im nerobi problem aj ked nie vzdy im to vychadza ale tvaria sa ze tak to ma byt. Preco? A co vidim su to ti moji rovesnici vo veku 20 az 25 rokov. Oni vsetko "vedia", vsade "boli", vsetko "videli" atd.
Ide mi to na nervy ako vzdy ma chcu zhodit ako som neschopna a nedokonala a oni su super. Vedia toto, hento, tamto..

Rockstar

No neviem co konkretne pokladas za znozku urazok a nadavania si, ale nemam pocit, ze v predchadzajucom prispevku by sa nachadzala co i len jedina urazka. A tiez by ma zaujimalo, co konkretne nazyvas zakomplexovanostou. Vacsina prispevkov v tejto teme mi pride uplne normalna, teda az na par vynimiek. Pokial by som chcel totiz hladat niekoho zakomplexovaneho, tak pozriem este trochu nizsie na tych, co potrebuju capsovat niektore slova a pouzivat priame urazky. Inak nechapem, co danu osobu vytocilo, lebo vsetky predchadzajuce prispevky boli uplne v pohode.

A ked sme uz pri tom, ak by som ta citoval "Zeny a muzi su ini, treba to akceptovat. Chlap nezvladne to co zena a zena nezvladne co chlap." V zasade o tom istom je aj ten prispevok pod tebou, takze nechapem, co ta teda uraza, ked v zasade so mnou celkom suhlasis :D Takze oznacovat tu kohokolvek ako zakomplexovaneho mi pride v tejto suvislosti to iste ako oznacovat cloveka odmietajuceho pristahovalecke kvoty za islamofoba. Ale chapem, ze niektori diskutujuci sa v ramci nedostatku beznych argumentacnych technik dostavaju do argumentacneho deficitu a uchyluju sa k takemuto sposobu komunikacie. Nastastie su este stale zeny, ktore si chlap moze vazit pre ich zenskost, povab a eleganciu a to ma od niektorych tu uvedenych prispevkov daleko. Takze tvoj nazor evidujem, fyzicky ma lizol, psychologicky minul...

Moireal

Taketo temy su vzdy iba znoskou urazok, nadavania si a podobne.
Prispevok podo mnou je tiez prikladom.

Uloha chlapov je byt tymi schopnymi, sikovnymi, tak im to prenechajme.
Zeny zas musia byt pekne a vytvarat prijemnu atmosferu. Sme na toto naprogramovani, tak preco sa hadat?

Zeny a muzi su ini, treba to akceptovat. Chlap nezvladne to co zena a zena nezvladne co chlap. Tento suboj pohlavi aj tak vitaza nikdy mat nebude lebo koho to bude bavit, bude sa stale urazat a utocit. Je jednoduchsie tu rozdielnost prijat a naucit sa tak spolu vychadzat. Ja sa napriklad takisto nehrniem do chlapskych robot a je jasne, ze chlap toho odnesie viac ako ja, i ked ja mam nejaku fyzicku silu po otcovi. V ziadnom pripade mi moje ego neplace, ze su chlapi odo mna v inych veciach lepsi, pretoze kazdy mame nieco ine, co nam ide a pripadne reci nejakych takychto zakomplexovanych chlapov si netreba vsimat. Vsak nech si "povypravaju". :)

Rockstar

Hmm...prispevky niektorych diskutujucich mi pripominaju ten vyrok co som pocul pred par dnami, ze zenska emancipacia konci v momente, ked treba vytrepat 80 kg skrinu na piate poschodie ;)

A k otazke tejto temy je odpoved jednoducha. Konkurencia. Zena u chlapa nikdy nebude mat taku velku konkurenciu ako chlap u zeny. Prave preto sa musime ukazat, ze z daneho vyberu sme jednoducho ti najlepsi. Vy zeny ak mate zaujem o chlapa, casto sa stazujete, ze "ma inu". Poculi ste niekedy, ze by sa chlap stazoval, ze "ma 7 inych"? S takym pristupom by sme daleko asi nedosli. Za dalsie kopa chlapov bola vychovana ako slusni ludia (nehovorim o tych, ktori travia vacsinu casu pred zrkadlom hladenim svojich vlaskov a cesanim svojej brady), ktorym je proste blbe pozerat sa ako sa zena snazi robit nieco, co ani zdaleka nevie. Sorry, ale nevie. Problem je v tom, ze niektore z vas sa potom citia ako blbe a neschopne, namiesto toho, aby ste sa pozreli ako to robit spravne. Nie je nic horsie ako clovek, ktory si nenecha poradit. Pokladam to za rakovinu morednej doby, ked sa ludia ani len nespytaju, ako maju co urobit, spravia to podla seba, nemaju ani sajnu co robia, urobia to uplne mimo, ale...im to staci a je to urobene pekne a dobre... jasne :D Niektorym zenam jednoducho chyba sebareflexia. Staci si len precitat prispevky na tychto forach. Na jednej strane sa stazujete, ze mate doma neschopneho chlapa, ktory nic nevie urobit a vsetko si musite robit same. Na druhej strane ak vam chlap pomoze, citite sa neschopne :D A navyse, niektori z nas nemaju potrebu cokolvek dokazovat a hovorit o tom. Proste to spravime. Nie preto, ze by sme vam chceli cokolvek dokazovat, ale preto, ze sme to uz robili X-krat a nemame s tym najmensi problem. Mam otca, ktory ma odjakziva ucil vsetko co vie, cely zivot mi predava rady a skusenosti, naucil ma bojovat, nevzdavat sa, strielat, lovit, zvarat, opravovat cokolvek od aut, cez radiatory az po elektricke obvody, ucil ma lyzovat, plavat, jazdit na bicykli, komunikovat s ludmi,... Jednoducho ma naucil vsetko, co sam vedel aby som sa vo svete nestratil. Tak ako to naucil mojho otca jeho otec, a tak ako to budem ucit (raz) svojho syna. To je nieco, co zeny ako vy si asi nikdy neuvedomia, a je zbytocne vam cokolvek vysvetlovat. Aj tak budete vo svojich hlavach vzdy tie najlepsie a najschopnejsie, pretoze nikdy neuznate, ze vam 20 rokov skusenosti jednoducho chyba. Kludne hladajte na nete DIY navody :D A nie, netvarime sa ze vsetko vieme. My vieme len skoro vsetko ;) Ja osobne neviem varit, prat a zehlit. Preco? Lebo ma to nikto nenaucil a zatial som nemal ani potrebu, cas a priestor sa to ucit. Myslis, ze mam potrebu sa to ucit sam podla navodov na nete...ehm...receptov...? Radsej verejne priznavam, ze vo vareni, prani a zehleni som neschopny a s cirou radostou to prenecham vam zenam. Vsak vam to tak pekne ide :D :D :D

anjelik *

Kýčera, nemala by si nikdy zabúdať, že akékoľvek vzplanutie, aj *spravodlivý* hnev, ako prvé zasahuje teba. lebo ty si tá, čo planie a tým ohňom atakuješ svoje vnútro. Tí druhí to pocítia len sprostredkovane a ak sú rozumní, tak vôbec. V poslednom čase píšeš veľmi agresívne príspevky..tak občas pred klepnutím zváž, čo v sebe cítiš. Netreba to podceňovať..Veľa dobrých ľudí zomiera napodiv skoro a tí zlí si prežívajú v pohode. :o) Reštartovať sa človek má sám zo seba, z pochopenia a nie z toho, že sa na niekoho neznámeho *vyvrieska*....čokoľvek by mu už urobil.:o)

Kýčera

-Pezinok vola, ešte stále perieš tie zasrané gate alebo sa do toho Pezinku snažíš dovolať? Takže Ty bezpohlavé čudo,Ty a Tebe podobní, si to NAJVAČŠIE CHUDÁČISKO tu na fóre, bez charakteru, inteligencie, choré, zákerné, horšie ako zviera, vždy útočíš zozadu,...a potrebuješ sa neustále za niečo a niekoho skrývať! Prispievajú tu aj duševne chorí, kt. nemenia svoje nicky, na rovinu povedia, čo im je, ale majú SLUŠNOSŤ, CHARAKTER, HUMOR a mnohí aj oveľa vyššiu INTELIGENCIU ako mnohí tí, kt. sa tvária ako nám tu píše Francela a ešte tie svoje "múdrosti" šíria aj na nete. A tiež šancu, že sa môžu zo svojej choroby vyliečiť, ale na Tvoj problém lieky neexistujú! Nikto na Teba nereaguje, potrebuješ stiahnuť pozornosť na seba? Dávam Ti to, čo si chcel, tak si to uži!!! Nesiahaš ani po päty tým, kt. sa do mňa pustili pod svojím nickom, či!? Keďže každá akcia vyvoláva reakciu, tak Ti dám aj ja jednu radu : "Teraz si dostalo len po papuli, ale dávaj si veľký pozor, aby si si ju celkom nerozbilo, pretože sú tu ľudia, kt. sú odo mňa omnoho lepší!" A ani netušíš, že som to práve ja, kto dostal to, čo chcel, nie Ty! Mimochodom dávala som si aj pred Tebou SERVÍTKU pred ústa a nevystrieľala všetky náboje! Ďakujem, naštartovalo si ma, práca mi ide od ruky!

-Francela, tak to dopadne, ak takémuto čávovi šliapneš na otlak! Okamžite prejavia tú svoju "dokonalosť, šikovnosť, i to, že sú najmúdrejší"! Ale to isté platí aj o nás, ženách! Našťastie, nie sú všetci muži rovnakí, boli, sú a aj budú medzi nimi výnimky! Naštuduj si nejakú mužskú tému, o kt. nehovoria, nahoď háčik a zapchaj uši, aby Ti nepretrhlo bubienok od tej rany, keď im bude padať to ich EGO!!!

anjelik *

Byť víťazom, znamená mať pozornosť davu. Je jedno, či prajnosť alebo závisť a hnev. Vždy je to pozornosť, smerový prúd energie druhých. Preto je v nás túžba byť najlepší, mať posledné slovo. Tým, že ťa to vytáča, do bodky naplňaš ich zámer a reaguješ presne podľa toho, ako očakávajú.´Rozumná žena si vypočuje všetky rady, komentáre a urobí svoje vlastné rozhodnutie. :o)

kafe

neviem, ale ja takýchto ľudí nestretávam. Vlastne hej, jedného poznám. A myslím si, že takýmto postojom - všetko viem, na všetko mám nejaký názor - zakrýva svoje komplexi, neistotu a fakt, že poriadne nevie urobiť nič. Ale či to platí aj na chlapov, ktorých stretávaš ty.. boh vie.
Šak sa bráň, keď ťa chcú zhodiť! Podpichuj aj ty trochu, povedz im, že moc vám to teda nejde alebo vezmi iniciatívu do svojich rúk a sprav veci lepšie. Povedz im, že je hlúposť to čo tvrdia a veci sa majú takto.

Kýčera

Pezinok volá, vidno, že vieš o čom točíš, máš s tým bohatú skúsenosť! Ale vráť sa tam, ešte nie si o.k. a ako sa zdá, ešte dlho ani nebudeš! Mám Ťa odkryť? Pýtala som si tu nejakú radu, od Teba? To máš plné gate, že sa schovávaš za inú prezývku. Veď poď na férovku!!!

Kýčera

Nemysli si, že to je záležitosť chlapov len Tvojho veku...Touto nevyliečiteľnou chorobou trpí veľa mužov, ale majú aj iné "dobré vlastnosti". Zvykaj si, dievča, na tento zvláštny druh civilizácie. Vieš akou smrteľnou chorobou trpia? Je to nádcha! Je to preto, že sú ohrozený druh, slabí, z Marsu, že majú väčšie egá ako... Občas by nebolo na škodu vyslať ich tam, odkiaľ prišli...Francela, nedaj sa, bojuj, pošli ich kade ľahšie, natri im to a ukáž, že si to práve Ty - ŽENA, kt. je lepšia ako oni!!! A vieš ako ich porazíš? Ak vytiahneš na nich ich vlastné zbrane, len tak ich dostaneš tam, kde ich chceš mať!