Ako sa prejavuje zápal sedacieho nervu?

Súvisiaci obsah

kate662

Ahojte všetci. Tak isto ako aj mnoho ďalších komentujúcich túto diskusiu, mám sedavý spôsob práce, no okrem toho sa venujem aj behu a bicyklovaniu. Raz, pri pozvoľnom behu som pocítila ostrú bolesť v dolnej časti chrbta, ktorá sa šírila až do nohy. Bolo to také intenzívne, že som sa sotva mohla pohnúť. Spočiatku som si myslela, že ide o bežné preťaženie svalov a že to prejde, no bolesť sa nezmiernila a začala ovplyvňovať moje každodenné aktivity. Sedieť, stáť, chodiť a dokonca aj spať sa stalo veľmi bolestivým. Rozhodla som sa teda nájsť si o tomto probléme niečo na internete a okrem tohto veľmi zrozumiteľne napísaného článku zdravoteka.sk, som našla aj túto diskusiu, kde často spomínate, že príčinou môže byť aj sedavý spôsob práce. Navštívila som svojho lekára, ktorý po vyšetrení potvrdil diagnózu zápalu sedacieho nervu. Vysvetlil mi, že zápal môže byť spôsobený rôznymi faktormi, vrátane preťaženia, zranenia alebo iných zmien. Lekár mi odporučil kombináciu liečby, ktorá zahŕňala užívanie protizápalových liekov na zmiernenie bolesti a zápalu, fyzioterapiu na posilnenie a uvoľnenie chrbtových svalov a zmeny v životnom štýle, ako sú napríklad upravenie tréningu a správne držanie tela. Bolesť sa postupne zmiernila a moja pohyblivosť sa zlepšila. Aj keď to trvalo istý čas, liečba a rehabilitácia mi pomohli vrátiť sa k bežnému životu bez bolesti. Tak dúfam, že moja skúsenosť niekomu pomôže, prípadne odporúčam spomínaný článok aj...

Severin123456

@Waco mam uplne rovnake symptomy, trva to uz dva tyzdne a neviem si stym rady. Co presne ste este cvicili alebo ako dlho vas to bolelo?

DODEC

Pripájam sa. Mám 27.r. sedavú robotu a pohyb tak 2x denne dlhá vychádzka zo psom. V poslednej dobe ma z vnútornej strany stehien trápia kŕče s tým že už ma to až páli. Ide mi to od krížov ktoré skôr bolia na dotyk.. Bolesť prechádza až do kolien. K tomu sa mi pripojili aj ruky doslova cítim podobný stav ako pri svalovke. Niekto nejaké rady?

kinaj

Dobrý deň kto by vedel pomôcť s prácou na lekárskej fakulte. Potrebujem lekárske správy s komplet diagnostikou liečbou (rehabilitácie, aké lieky) a záverom. Nechcem žiadne mená ani rodné čísla ja potrebujem len reálnu situáciu zo života kde došlo k poškodeniu sedacieho nervu.
Ak by bol niekto ochotný budem vďačný.

Waco

Napíšem moju skúsenosť,možno pomôže.Mal som bolesti krížov ktoré mi prešli cez zadok až do nohy v podstate.Ale najväčšie bolesti som mal v oblasti bedrového kĺbu hlavne pri sadaní a vystupovaní z auta.Keď som chodil alebo už sedel bolo lepšie.Najhorší bol ten pohyb medzi tým.Najprv som skúšal hrejivé maste,potom som to skúšal nahriať teplým vzduchom,čo sa mi na chvíľu uľavilo ,ale po pár opakovaniach sa mi zdalo že to už skôr škodí,možno som to prehnal.Čo mi skutočne pomohlo bol jeden jednoduchý cvik.Kľakol som si na kolená a lakte som si oprel o postel-a v tom akoby predklone som zdvíhal boľavú nohu.Celú záťaž na zdvíhanie som sa snažil sústrediť krížovými a sedacími svalmi.Možno išlo aj o skrátený sval ktorý dráždil sedací nerv.Možno jedno s druhým,nachladnutie plus sedavá práca.Každopádne to pomohlo.Uľavilo sa mi hneď po cvičení,nejakých desať opakovaní pár krát za deň.Fakt som rád že je to už za mnou.Prajem každému skoré uzdravenie.

vavrinova

Ako sa prejavuje zapal sedacieho nervu a ako sa lieci.Mam velke bolesti a nic mi nepomaha.Beriem inj. Almiral a tbl.Aflamil.Ked sedim v polohe nohy na stole tak bolesti sa ukludnia.Chodit nemozem ani s barlou,mam velke bolesti.Dakujem

Eva kvetinka

Dobry den,
aktualne prezivam zapal sedacieho nervu, na ktory prisiel uzasny lekar. Obvodni lekari a ortopedi ma liecili na vyskocenu platnicku, bez magnetickej rezonancie. Po dvoch tyzdnoch bolesti pripominajucich rezanie ostrym nozom pri akomkolvek pohybe sa po chiropratickom zakroku podarilo vratit sedaci klb na svoje miesto, sedaci klb som mala otoceny dovnutra, asi nasledkom padu v minulosti. Ten tlacil na ischias nerv a ten sa zapalil. Lekari ma liecili suchym teplom, co este znasobilo zapal. teraz lezim na studenom tvarohu, klb je odblokovany a zapal v nerv pomaly ustupuje. A ja mozem znovu chodit...

mysak

Dobry den, ak mam bolesti v sedacej casti tela a vyraza ta bolet do krizov, ale noha neboli, moze to byt zapal sedacieho nervu alebo aj nieco ine?? Dakujem Mysak

RNG

Nuz medzitym som pred vyse mesiacom presiel aj osobne cez zapal sedacieho nervu(sciatica) Adresoval som to colostrom(2 x 15 gramov), monolaurinom(2 x 10 gramov,) chaparalom(2x1 gram) protizapalovym curcuminom(2 x 1500 mg curcuminoidov s bioperiniom)
Doslo to ako bomba, rano som nemal ziadne bolesti a vecer som nebol schopny ani chodit, ani si sandnut, proste kompletny mrzak.
Za 4 dni s pomovou aj DMSO a citealu(lemon grass oil) tom to kompletne vybojoval a na piaty den som uz robil drepy. Bolesti to boli hrozne, najhorsie bolo, ze som sa nevedel zdvihnut ani z postele a aj par krokov mi trvalo minuty chodit zo zatatymi zubami.
Samorejme na poskodene myelinove nervove obaly som jedol hromadu DHA vo forme Norskej trescej pecene v trescom oleji, za 10 dni som toho zjedol 2 x 300 gramov .Trochu rano, trochu vecer, aby to telo stacilo spracovat.Zamiesal som si to do ovsennych vlociek.

radeonto

Rád by som prispel do diskusie svojími postrehmi.

Pred rokom som skončil u fyziotrepeuta prtože som mal trhavé bolesti v lýtku vďaka ktorým som nevedel ani spať. Nakoniec som skončil s diagnózou, zničenej platničky s výrastkami na chrbtici. Doktorka mi povedala, aby som si z toho veľa nerobil, že pri správnom žovotnom štýle sa s tým dá žiť alebo podstúpiť operáciu. Bolo mi 32 rokov a dignóza neuspokojivá.

Ak som sa chcel vyhnúť operácii, zobral som veci do svojích rúk a začal som poctivo cvičiť cviky, ktoré mi predpísala. V priebehu 6 mesiacov som schudol 15 kíl a dnes môžem povedať, že sa moje problémy s bolesťami zmenšili o 95%. Sem tam sa to ozve, ale to je už len taká 1 dňová záležitosť s ktorou som sa naučil žiť. Poväčšinou to riešim natieraním postihnutého miesta na chrbtici Voltarenom Forte 2,32%, ktorý mi veľmi pomáha a uvoľnenie cítim do 1/2 hod. od namazania.

Záver: Doporučujem všetkým s nadváhou schudnúť na ideálnu váhu a poctivo cvičiť. Určite pomáha i žihľava a verím i na rybie oleje. Určite to vyskúšam. Po dlhodobom sledovaní situácie dodám ešte, že i psychika má čo to na svedomí...ale to je predmetom inej diskusie.