Tetánia a jej príznaky

martina88

ja mam tetaniu od 2015, vyskusala som tiez vsetko mozne, najlepsie mi asi zaberal tryptofan a 5-HTP - kapsule od sunday natural, zvyknem si to obmienat podla potreby ked sa zacinam citit horsie slabost, trpnutie zavraty, busenie a nespavost mavam ja

viktoria7

ahojte! už fakt neviem,že čo mám robiť tak skusim to napisať môžno sa niekto nájde a pomôže mi : pomaly každy den ma boli hlava a neustale mám zavraty každy boži den už som zufala!!! ťahá ma do strán a zrazu mám pocit že spadnem,alebo odpadnem ...nemôžem stan na jednom mieste lebo padám,buši mi srdce.vyhybam sa nakupnym centram,pešo veľmi chodiť dlho nemožem lebo hned mi pride zle tak stále ked nikede ideme tak hovorim manzelovi aby odpakoroval auto najblizsie kde sa da. nemozem ist s malou na prechadzku lebo proste to sa tak už fakt existovat neda:-( a vela dalsich veci! chodim na vsetky vysetrenia tak zatial mam vsetko v poriadku... a prítom mam 22 rokov a musim vela veci odmedyovat aj šKOLU a vela vela iných veci. donedavna som fungovala normalne ako kazdy jeden clovek uzivala si život a od razu pride toto.velmi rada budem ak mi niketo napise a poradi dakujem .

JonnyRambo

Vravim iba jedno.......zdravie je len jedno, nervy su takisto len jedny. Zo zlej zivotospravy a zo stresu su len zdravotne tazkosti. A aj ta mozgova tetania. Poviem vam ze zrejme to je nedostatkom zivin. Badam to totiz na sebe. Ja niesom akoze materialny clovek. Proste vela mi nechyba. Ale najest sa jedla, to proste musim. A poviem vam cim viac sacharidov prijmete tym svalstvo a mozok ma viac energie a tym lepsie pracuje. Naozaj vidim to na sebe. Ked som hladny, som slaby, az idem odpadnut. No ked sa poriadne najem, mam energiu, az mam pocit ze dokazem vsetko. Proste mogok mi funguje na plne obratky a vyplavuju sa len same dobre hormony.
Uz je to raz tak. Mozok a nervy su len jedny.
Ono je pravda ze na stres a depresie musite brat lieky. Len tak sa da zvladat samotna tetania. Napr. pozrite na mna, ja uzivam od psychiatricky neuroleptikum Amysulprid. Sice slabnu z toho kosti a kazia sa zuby, ale ten liek zvycajne dobre pomaha. Tymto liekom bojujem proti mojej tetanii. A vy?

jb

Ahojte mam tetaniu a pekne drsnu po 6 mesiachov vystreniach a liezania v nemocnici moja neurologicka napisala EMG-Tetania test. Podla toho co som videl a dozvedel sa tak mam pekne rozsiahlu tetaniu. Mavam zavrate, brnenie a trpnutie, a bolest svalov na koncatinach, casto chodim na velku stolicu, bolesti hlavy konkretne krku, pochury koncentracie a v nohach mam pocit ze mi tam behaju mravce. Najhorsie je ze dlhu dobu nic mi nie je ak neratam mensie prejavy a potom to udrie sem tam vecsou silov a trva to par dni. Skusal som bitamin D, B2, B6, B12, neuromiltivit. Stoho mam odskusanu kombinaciu pivo radler, magnezium a neuromiltivit + dobra komedia na zasmiatie.

jb

Ahojte mam tetaniu a pekne drsnu po 6 mesiachov vystreniach a liezania v nemocnici moja neurologicka napisala EMG-Tetania test. Podla toho co som videl a dozvedel sa tak mam pekne rozsiahlu tetaniu. Mavam zavrate, brnenie a trpnutie, a bolest svalov na koncatinach, casto chodim na velku stolicu, bolesti hlavy konkretne krku, pochury koncentracie a v nohach mam pocit ze mi tam behaju mravce. Najhorsie je ze dlhu dobu nic mi nie je ak neratam mensie prejavy a potom to udrie sem tam vecsou silov a trva to par dni. Skusal som bitamin D, B2, B6, B12, neuromiltivit. Stoho mam odskusanu kombinaciu pivo radler, magnezium a neuromiltivit + dobra komedia na zasmiatie.

RNG

Destresovat, aktivny odpocinok(yoga, thaichi dlhe prechadzky s hlbokym branicnym dychanim, a rozne ukludnujuce doplnky, najma vitaminy B(Stress B jasne hovori, ze je to zmes vitaminov B na stress), pripadne aj polotovary na neurotrtansmitery, lebo tie sa pri strese velmi rychlo minaju v tele a pri nizkych hodnotach upadas do depresii.
Ja som pri prilismiom vycerpani napr uz davno pouzival vceliu matersku kasicku, 2-3 gramy v mede, to mi pomohlo proti nervovemu zruteniu z pretazenia dost efektivne.

RNG

Aktivna latka z caju na ukludnenie je L-theanine, ucinne davkovanie je 2 x 200 mg.
Ukludnuje aj stress B, yoga, thai chi, dlhe prechadzky s branicnym dychanim. z doplnkov SJW, SAM-3, 5-HTP, GABA atd.
Samozrejme mineraly, a to je vlastne podstata temy tetania, ich nedostatok na vedenie nervovych signalov.

no-

ty musis zistit presne preco mas tetaniu a to uz tu rng spomenul
-ZLE TRAVENIE/preto nemas ziviny/skoc na gastro na vysetrenie
-alebo PRISTITNE TELIESKA TO SPOSOBUJU
VYSETRENIE STITNEJ ZLAZY/
ANTIDEPRESIVA TI NEPOMOZU-tie ti len potlacaju mozno priznaky a trochu pomozu po psych.stranke-ale urcite nepomozu LIECIT TETANIU A KED JU NEBUDES LIECIT SKONCIS ZLE-nechcem ta strasit ale je to tak...
na stres pouzi radsej B KOMPLEX FORTE...alebo je velmi dobry BIELY CAJ NA STRES...