Tetánia a jej príznaky

kudrlinka82

Ahojte, aj mne diagostikoval neurológ včera na EMG vyšetrení tetaniu :( Mam podobne problemy, trpnutie končatín, slabosť rúk aj nôh, zášklby svalov na ruke, tŕpnutie hlavy aj tváre, sem tam bolesti hlavy...som z toho zúfalá. Všetkému predchádzalo veľmi veľké psychické vypätie, stres, čo ma priviedlo až do pokraja zúfalosti...a následkom všetkého je toto ochorenie...Viem, že za všetko si môžem sama...Snažím sa dať do psychickej pohody, ale ten strach, že mi stále niečo je, sa už pomaly nedá ani ovládať...prosím poraďte čo robiť, viem, že pozitívne sa naučiť myslieť je ťažké. Neurológ mi odporučil MagneB6 a šumivé kalcium, nakoľko mám nízke hodnoty ionizovaného vápnika, po tabletke mi je lepšie aj príznaky sa zmiernia. Som objednaná aj k psychológovi, ktorý mi dúfam, pomôže nájsť stratenú psychickú rovnováhu.
Preto je zbytočné sa stresovať kôli maličkostiam, keď nejde o život, nejde o nič...Prajem pekný deň a veľa síl
I.

ivanaaaa xyz

ahojte aj ja mam tetaniu, zistili mi ju pred cca rokom pre ukrutne bolesti hlavy a trpnutie koncatin, niekedy mi je tak ze sa uz nemozem postavit z postele...ked ma zacne boliet hlava tak si hned dam magnezuim v sumivej tablete, obcas zaberie, a ked som doma varim kavu a na chvilu si lahnem...
doktorka mi predpisala najprv guajacuran, tkory som znasala dobre, super sa mi po nom zaspavalo, konecne po x mesiacoch som zaspala hned kao som sa dotkla postele...
potom mi vsak predpisala trittico asopn tak myslim ze sa vola...brala som ho tyzden, bolo to otrasne rano som sa nemohla zobudit nevedela som co sa deje, preco mam vstat preco sa mam obliect a to som brala iba stvrtinu tablety, byvala som mimo prve tri hodiny v skole...teraz maturujem, tak je to trochu tazsie....potom som tabletky vysadila po mesiaci som prisla na kontrolu a povedala doktorke ze ich odmietam brat...povedala mi ze ako chcem ze ona ma nutit nebude...
teraz budem mat 19 tak menim lekara, chodi k nemu kamaratka ktora ma tiez tetaniu a ta povedala ze jej dost pomohol, tak som zvedava co mi povie on...ona povedala ze dostala tabletu ktore jej robili dobre,,,,aj ked niesom zastankyna tabliet, niekedy by som ich potrebovala lebo ibuprofen nepomahaa a diazepan odmietam brat....
zo zaciatku som to brala ako tragediu nevedela som co mam robit, bola som zufala- mam viac zdravotnych problemov a do toho teraz aj toto...
teraz sa to uz trochu zlepsilo, naucili sme sa psolu zit a teraz to trochu prezivame, aj ked niekedy je to strasne, najme ked som doma sama a dostanem krci, naposledy do tvare....ale verim tomu ze sa to zlepsi :)
drzim vam vsetkym palce :)

[zruseny12]

...a este som zabudla napisat,ak ti chybaju vit.a miner.treba tiez zistit pricinu preco ti chybaju,ci nemas zle travenie/zle vstrebavanie zivin/alebo ci jes dostatok zeleniny atd.aj hormony sposobuju ubytok niektorych latok v tele...a pristitne telieska sposobuju TETANIU....AK MAS KRCE V NOHACH - LYTKACH TREBA DODAT DRASLIK

[zruseny12]

JONNY
no,presne tak,ja som tiez mavala ked som bola v pohode stavy ako popisujes,tazke dychanie,krce,trpnutie atd.
ak mas TETANIU,zisti pricinu preco ju mas,ake miner.a vitm ti chybaju,aby si si ich doplnil...ak prides na to,co ti presne chyba,tatania sa da lahko zvladnut...
ja som mala uz vyssi stupen,tvrdli mi svaly atd.a po zisteni,co mi chyba /vit.a miner./je to lepsie/
prajem vela stastia v hladani...
este by som chcela napisat,mne tiez lekarka neurolog.chcela predpisat AD,ale ja som ich jednoducho nebrala...a som tomu teraz len rada.../povedala som jej to,ze ich brat nebudem,ona nic nenamietala proti tomu/

Jonny R

Vlastne zabudol som napisat este nieco, ze sa na tu tetaniu liecim u psychiatricky. Uzivam neuroleptika SOLIAN a mineraly Magne B6. A este nieco k tim prejavom tetanie. Mam 24 rokov. Uz od svojich 14 rokov mavam bolesti hlavy vzdy v popoludnajsich hodinach. Vo vecernych hodinach okolo 20hod z tych bolesti zvyknem zvracat. vtedy som cely biely a ruky studene. Inak sa u mna tetania prejavuje tak, ze citim poruchu hybnosti dolnych koncatin. A niekedy mavam velmi bolestive krce v chodidlach az hroza. A este tie cudne srdcove arytmie, co som uz spomenul.
No v kazdom pripade mi mozete napisat na mail chlebak4@post.sk

Jonny R

No ludia ja trpim tetaniou od oktobra 2007. A vyzera to byt ze je to riadna pliaga. Podla mna je to este neprebadana choroba. Ja niekedy mavam aj cudne srdcove arytmie a dostavam ich v uplnej psychickej pohode. Niekedy to vyzera az tak ako keby som mal vrodenu srdcovu vadu alebo co. A stava sa aj vam to, ze 2 az 3 mesiace sa citite pomerne ok, fit a zrazu pride par dni ked vam zoslabne a ochabne svalstvo a stratite kondicku?? Mne sa to stava a to pritom posilujem aspon 3krat do tyzdna. A jem lebo byvam furt hladny. Naposledy ked som zoslabol, to moj doktor riesil tak, ze mi nasadil vitaminy B12.
Mozete mi napisat na mail chlebak4@post.sk

gašev

Mám tetániu a v podstate rovnaké príznaky, aj keď oproti počiatočným záchvatom už len veľmi mierne. Bojujem s tým už 9 rokov.Na tetániu nie sú lieky, treba sa naučiť ju zvládať a hlavne zmeniť životný štýl. Fyzický aj psychický a to predovšetkým!!! Odstrániť zo života zbytočnosti, ktoré nás zaťažujú, závislosti, ktoré nás ovládajú,hlúposti, ktoré nás obklopujú a prostredníctvom médií nám otravujú dušu. A môj názor na antikoncepciu? Odhliadnuc od prvotného záujmu farmaceutických firiem zbohatnúť na hlúposti žien, ktoré nepoužívajú zdravý rozum a svoju prirodzenosť si položte otázku: Každá žena má daný prirodzený cyklus, plodné a neplodné dni. Pokiaľ funguje, je zdravá. Ktorá normálna žena si svoje zdravie lieči drahou pilulkou, ktorá ničí jej vnútro a skôr či neskôr vo veľkej miere spôsobuje rakovinu? Robí to jedine preto, aby vyhovela sebeckým potrebám muža. Tak sme ich to naučili a teraz nás nútia hltať tabletky, aby si oni mohli kedykoľvek užívať. Muž, ktorý ma miluje, akceptuje moju plodnosť, pretože jeho prioritou som ja ako človek, ako žena, so všetkou dôstojnosťou!Keď nechceme počať, počkáme na vhodný čas. Je to omnoho vzrušujúcejšie a naplňuje to partnerský život. Verte! Častokrát aj podvedomá frustrácia pohlavného života spôsobuje psychické problémy, či vyvolá napr. tetániu.

Mrav

Ahojte, ja mam take podobne priznaky ako tu pisete.. pred dvoma rokmi som mala prvy zachvat to som akurat isla do prace, zacalo mi dvojite videnie, bolo mi zle,neskor mi trpla ruka, pery, mala som poruchy reci - nevedela som si spomenut ako sa povedia slova a tak....potom som bola strasne slaba.. druhykrat som mala zachvat tento rok v lete, bolo to o nieco horsie, lebo som sa citila slaba a trpli mi koncatiny skoro cele leto.. bola som na roznych vysetreniach ale nic mi nezistili a ani mi nepovedali co to moze byt, iba ze sa mam sledovat a keby sa to zopakovalo, mam zase prist.. tak som si myslela ze by to mohla byt tato tetania.. mate niekto podobne priznaky?.(tiez mam bolesti krku a hlavy obcas). a este sa chcem opytat ci ma nejaka zena skusenosti s antikoncepciou.. lebo tam pisu ze nemam brat ak som mala silne migreny spojene s poruchou zraku, reci a trpnutie koncatin,..lenze ked som bola za gynekologom, povedal ze to mozem kludne brat ze to pri vsetkych liekoch pisu.. tak teraz neviem.. dakujem velmi pekne za odpovede :)

RNG

maria, nestaci tetaniu kontrolovat, treba ju uplne odstranit ci uz zlepsenim travenia a absorbcie, alebo aspon doplnkami roznych chybajucich mineralov v tele.

[zruseny12]

nechcem oponovat lekarke,ale TATANIA,ze nie je choroba?
ved TETANIA,ked je clovek zdravi sa nemoze ukazat...ako pise MIRA...chybaju mineral.vit.
pristitne telieska mozu za tataniu...
a ked clovek ma zle travenie atd.
treba zistit pricinu preco TETANIA VZNIKLA...
NEJAKYM SPOSOBOM VZNIKLA A KED SA NEBUDE LIECIT PREJDE DO VAZNEJSICH PROBLEMOV...
ALE URCITE SA DA DOSTAT POD KONTROLU...