Exem v okolí očí

Príspevok v téme: Exem v okolí očí
viera n.

Má niekto skúsenosti sexémom v okolí očí? Mne sa takmer denne stáva, že sa ráno zobudím a hrôza. Viečka o čislo väčšie, pod očami vejáriky nahusto naskladané začervenalé, svrbivé. Najhoršie je, že ani kožný lekár, ani alergolog mi nevie nič zistit. Objavuje sa mi to už takmer 2 roky, vystriedala som mastičky, tableby proti alergii, ale bez väčšieho úspechu. Je to takmer rovnaké v zime aj v lete.

RNG

Kyselina kaprylova je sucast kokosoveho oleja, stredne dlhy retazec,ucinne proti kandidaze.
O kokosovom oleji proti kandidaze som uz viac krat pisal. Obsahuje niekolko mastnych kyselin so stredne dlhym retazcom, vcitane laurickej a kaprylovej
Kyseliny kaprylovej pre ucinnost treba brat niekolko gramov denne pri vyluceni cukrov a skrobov
Hladaj na Google.sk pod doplnky, caprylic acid

m.

aha,ja to mám skôr tak vysypané drobnými vyrážkami,také bodečky v kútiku a svrbí ma to. Tento krát mi to skôr pripadá ako alergická reakcia. Skúsenosť s kyselinou kaprylovou nemám

viera n.

ahoj m., z tých moznosti, čo si popísala, by som to najskôr prirovnala k lišajom, s tým, že pokožka je hrozne pokrčená pritom. Úplne taká nazberkaná.

m.

vieri, vieš mi popísať, ako ten ekzém vyzerá? Sú to lišaje, alebo pľuzgieriky, alebo drobné vyrážky, alebo ako červené žilky? Mne sa ti tiež niečo vyhodilo

m.

Vieri, ja ti neviem, nechcem mudrovať, ale môžeš to mať aj z candidy. Ja som mala ekzém, našli mi helika, a preliečili, ale ekzém zostal, až potom kožnú napadlo, že to môže byť candida, predpísala mi lieky a ono to aj ubudlo. Dobrý je Nizoral, popros ju a probiotiká nevysadzuj. Ja teraz rozmýšľam o koloidnom striebre, vraj je to dobré na plesne, nemá s tým niekto skúsenosti??

m.

viera n: Ja mám tie isté príznaky, preliečená na Helikobaktera, candida v stolici a tiez mi ten ekzém občas vyjde (napr. včera) a opäť som pila červené víno. Ja to mám asi z toho, alebo si nejak prekyslím a žalúdok a preto. Ale keď sa stravujem striktne podľa protikvasinkovej diéty, väčšinou po ekzéme ani stopy. To je, vylúčim absolútne sladké , aj ovocie, a veľa zeleniny, raňajky acidko, kyslá kapusta atď.