Atopický ekzém

Príspevok v téme: Atopický ekzém
mirka1111

Dobrý deň, spolu s dcérou zápasíme s atopickým ekzémom už veľmi dlho, žiadne krémy, ani nič podobné nám nepomáha...kortikoidy brať nechcemw, to nerieši príčinu, len dôsledok. V lete sme boli pri mori a neuveriteľne nám to pomohlo a tak sme začali rozmýšľať, že by sme spojili príjemné s užitočným a postavili si bazén so slanou úpravou vody. Máte s tým skúsenosť? Ďakujem.

nelujza009

skusenost s takymto bazenom nemam, my sme boli tiez s atopickym ekzemom pri mori ale teda nam ani more nepomohlo

beahavala

ja som mala rovnaky problem a pomohlo nam toto www.protopan.sk, urcite to skus vyskusat, poznam viacero ludi, ktorym po tejto kure atopicky ekzem zmizol

Maryi

Ovsené kúpele robíme doma aj my, tie nám zatiaľ pomáhajú najviac. A občas im robím kúpele s olejom Linola. ten tiež pekne premastí pokožku

SStanka

Ja som si kúpila morskú kúpeĺovú soľ a robievam deťom slané kúpele. Tie striedam s ovsenými kúpeľmi - prevarené ovsené vločky s olivovým olejom - ten pokožku krásne hydratuje

Angelika3

Cez zimu je pokožka suchšia a preto ekzém skôr môže vzniknúť, príp. sa zhoršiť. Ekzému som sa zbavila už asi pred desiatimi rokmi, ale aj teraz sa mi niekedy stane, že v zime sa objaví malý svrbivý fliačik. Okamžite potieram aj viac krát za deň kokosovým, alebo konopným olejom a do dvoch dní je všetko znova ok. Odporúčam takéto prírodné spôsoby liečby, čiže vhodnú stravu a potieranie pokožky olejmi. Sama viem, že v minulosti kožní lekári mi nepomohli, alebo ak aj áno, tak iba na chvíľu.

merilynn2

Ahojte, pripájam sa k chvále slanej vody; v aktívnej fáze ekzému síce štípe, ale lieči rovnako.
Naposledy som mala väčší ekzém vyhodený vyše 10 rokov dozadu, keď som užívala HAK. Vnútorné strany lakťov sa mi na jeseň rozmokvali a trvalo to až do jari; od kožnej som mala predpísaný Beloderm (klasický kortikosteroidový, pomáhal, ale neliečil), potom Elidel (ten mi zabral, ale ako som sa prestala mazať, vyhádzala som sa opäť). Vonku sa otepľovalo, nemala som vo výhľade more ani bazén, tak som si ruky niekoľkokrát denne potierala slanou vodou. S koncentráciou soli som to nepreháňala, lebo to štípalo, ale rany sa začali sušiť a hojiť a možno po 2-3 týždňoch som mala kožu čistú.
HAK som prestala žrať, odvtedy som mala ešte počas dvoch zím malý fliačik ekzému pod krkom, ale ten nemokval ani nesvrbel a zbavila som sa ho arganovým olejom.
(Kamoškinej malej zmizol škaredý ekzém po potieraní pupalkovým olejom, keby chcel niekto skúsiť.)