Alzheimer - choroba len starych ludi?

RNG

Najnovsie zaznamenali znacne uspechy s masivnymi davkami vitaminu D-3, az 50 000 IU denne cely mesiac a potom znizenie na 10 000 IU. Mnohi pacienti dovtedy uplne odtrhnuty od zovota zacali normalne fungovat a zapojili sa do normalneho zivota.
Taktiez vytazok z meduzy, apoaequorin(doplnok)/prevagen(liek) zaznamenal znacny uspech, na rozdiel od doterajsich prakticky neucinnych liekov. Pracuje na presunuti kalcia z mozgoveho tkaniva , kde sa ukladal ako nasledok zapalov a tvori izoplaciu, znemoznujucu prenos signalov v mozgu.
Zrejme aj vitamin D-3 ma podobnu funkciu, lebo pomaha vstrebat a zabudovat vapnik do kosti.
Ptavdepodobne pri tom moze pomoct aj vitamin K-2 najma jeho forma MK7, v davkach 100 az 200 mikrogramov.
Odporucam s nim zaroven brat aj nattokinazu, najmenej 2000FU.

zufali

Počul som o liečbe s vitamínom C, ktorý je úspešný aj v boji proti alzheimer. Hľadám ten článok na nete, kde sa tam viac o tom píše. Ale zatiaľ som nič nenašiel. Že vraj sa dá z tejto strašnej choroby úspešne dostať. C-čko (250mg.) sa musí brať denne a to každú hodinu, spolu (12 hod.)A to počas obdobia jedného mesiaca ! Myslím si, že je to riadny technický problém. No čo už, budem si musieť zobrať mesiac dovolenky :-) Ale v každom prípade, to za pokus stojí. Kto by vedel niečo o tom článku, o liečbe, úspešnosti či pravdivosti tvrdení, nech to tu prosím napíše. Dík

RNG

Vyrazne zlepsenie funkcie mozgu bolo pozorovane na ketonovej diete, najma s pouzivanim stredne dlhych mastnych kyselin ako zdroja energie pre mozog, tj jedenim plno kokosoveho oleja. Nielen ze sa Alzheimer zastavil, ale stav pacientov sa podstatne zlepsil, dokonca po niekolkych mesiacoch sa zaradili do prakticky normalneho zivota. Ja osobne to povazijem za prakticky zazrak voci doterajsim metodam, ktore nevedeli ani len zastavit progres Alzheimerovej choroby. Samozrejme aj silne antioxidanty ako huperzine, vinpocetine a gingkolidy tam pomozu , najma tym, ze znizuju oxidaciu izolacnych tukov(lipofuscin) a zlepsia cirkulaciu krvi v mozgu. securepubs.com

farmaceutka

No moment, RNG! Ty miesas dohromady nootropika a kognitiva, ja som pisala vylucne o nootropikach!
Co sa tyka galantaminu, ved ten je na trhu normalne schvaleny ako liek a pouziva sa, neviem, preco pises, ze nie?
A galantamin nie je nootropikum, ale kognitivum.
Takze?

geraldine

viete, pytam sa aj preto, lebo mam slaby imunitny system, stale nejake nove virusy, bakterie sa na mna lepia a mam nabeh takmer na vsetky choroby co su zavisle od imunity a jej funkcnosti. uz musim aj u zubara nahlasovat, ze som imunodeficitny clovek. neviem, ako si pomoct. vdaka

geraldine

ludia,no hrozne veci citam.
vie niekto napisat strucne a polopate, co robit, co nezanedbat, aby sa nam takato pliaga v buducnosti vyhla? aka prevencia je dobra?
mimochodom, niekde som citala, ze sledovanie TV prispieva k vzniku Alzhaimera. Moze to mat skutocne suvislost???
vdaka za odpoved.

radca

No a potom su este 1000 druhov bakterii a visrusov, ktore mozu sposobovat jeho oxidaciu. Tu moze napriklad sposobovat aj nejaka alergia.

radca

RNG,

v tej studii sa pisalo, ze nie su moznost, ale ze sa priamo podielaju na vzniku Alzheimerovej choroby. Existuju aj bakterie, ktore priamo zabranuju vzniku acetyclcholinu (napr. borelie). Potom su take, ktore prenos narusuju (napr acetaldehyd z Kandidy).

RNG

radca, virusy, su vzdy moznost, pri kazdom probleme v tele prispievaju.
Viacere z nich napadaju nervovu izolaciu(myelin) a sposobuju rozne "skraty", ktore sa prejavuju zapalmi, bolestami a mozno i znicenim neuronov v konecnom dosledku.
Co vselico moze sposobit mensiu tvorbu
alebo vacsiu spotrebu acetylcholinu, na to nejdem ani spekulovat, to moze byt stovkami dovodov.

radca

No nedavno tu uviedli vyslesky prieskumu, ktory tvrdi, ze najvacsi podiel na vzniku maju herpes virusy. Podla mna je Alyheimer, ako mnoho dalsich chorob dosledok znizenej imunity, ktora umoznuje nielen mnozenie herpesov, ale aj inych vnutrobunkovych organizmov. Otravy hlinikom ortutov a dalsimi to len dokazuju. Problem nemusi byt len v tvorbe acetylcholinu a jeho prechodu do mozgu. Moze byt aj jeho znicenie (oxidacia). Ako prevencia su dobre antioxidanty (napr. ginko, zeleny caj, zinok...). Ako liecbu tiez posilovanie imunity.