Alzheimer - choroba len starych ludi?

val

moja mama ma Alzheimra od 52rokov.Trapime sa spolu uz takmer 20 rokov.ZO zaciatku tiez uzivala Arizept.Teraz nema ziadne lieky.Ale uz nerozprava,nepozna nas..Ale je velmi vitalna.Je to hrozna choroba.Mam obavy,ze o niekolko rokov skoncim ako ona.

RNG

www.cerebralhealth.com
www.neurosoup.com
intelegen.com
www.thegrahamfactor.com

atd atd.
Alzheimerova choroba je sposobena podla roznych teorii troma rozanymi dovodmi

1 nedostatocne tvorenie neurotransmiteri acetylcholinu

2. vytvaranim sa beta amyloidneho povlaku(lipofuscin, tukovobielkovinna latka izolujuca kontakt mezdi neuronami blokovanim prenosu signalov nervovymi synapsami

3. ubytkom-rozpadom neuronov z roznych dovodov

Nuz acetylcholin sa da doplnit a aj stimulovat jeho tvorba(jeden z nootropikov)

Vytvaranie beta amyloidov sa da spomalit roznymi prostriedkami ako DMAE,lecitin, galantamin a pod.
Moja osobna teoria alebo skor tusenie(prosim striktne osobna zatial) je, ze by sa tieto nanosy mali dat odstranit nejakou zmesou vhodnych enzymov a ze vytvaranie tychto nanosov je spojene s nedostatocnou enzymatickou cinnostou a je len sucast zamorenie tela, podobne ako bielkovinne zhluky inde, ktore su zodpovedne za hromady zapalovych proicesov, problemy so zrakom a pod, co my starsi denne pocitujeme

Na rozpad neuronov ma pravdepodobne velky vplyv vyziva mozgu a znizovanie priechodu kapilar v mozgu postupnym zanasanim ciev. Tu tak isto maju enzymi,rybaci olej, lecitin, bioflavinidy a rozne antioxidanty(nootropika) podstatny vplyv.

Takze naprie tomu, ze mnohi lekari su toho nazoru, ze sa s Alzheimerom neda nic robit(hlavne ked sa dokazalo, ze Aricept je len o 2% lepsi ako placebo a prirodny Galantamin nechcu velmi tlacit, lebo ako liek nie je schvaleny a ako potravinovy doplnok,ani nemoze byt, lebo ma v ucinnych davkach postranne ucinky),
nootropika su stale este najlepsia sanca na Alzheimera.
......
Teda ak neberieme do uvahy predchadzanie Alzheimeru, na co je plno potravin, doplnkov a vitaminov.
A na to je aj dost statistik.

RNG

zabudol som dodat, aj rybacie oleje maju znacnu vplyv na Alzheimerovu chorobu.Cast pre ich obsah EPA a DHA, cast pre vitamin D.

RNG

Alzheimer sa dovplyvnovat stravou, hlavny doraz davaju dnes na antioxidanty, selen, vitamin C a vitamin D,tiez niektore enzymi(hlavne lipaza) ktorych mame v potrave dnes malo.
Tiez rozne ine nootropika ciastocne pomahaju.
Dr Julian Whittaker prave dosiel s novou zmesou, zalozenou hlavne na forme cholinu, ktora vie prejst cez mozgovu krvnu barieru:
www.drwhitaker.com

myslienka

nasa babka stale rozprava to iste dookola, jednu historku od nej pocujete aj stokrat, a tiez zabuda take veci ako narodeniny co nikdy nezabudla, alebo nepamata co jej kto povedal- taka kratkodoba pamat... ma 80 rokov, v rodine sa uz predtym vyskytol alzheimer.. myslite ze je to prejav tejto choroby u nej? a je to vlastne dedicne?

radca

Alzheimerovou chorobou trpeli aj 35 rocni ludia, ktori presli koncntracnymi tabormi. Nie je to choroba len starych ludi.

RNG

tie hnede tukovo bielkovinne nanosy, ktore izoluju neurony od seba a blokuju vytvaranie synapsov(nervovych spojeni) sa tvoria pri roznych zamoreniach viac, nez je telo schopne rozlozit a to vedie a Alzheimerovej chorobe.
Zatial su dokazane spojenia medzi zamorenim hlinnikom, ortutou, olovom, toxinmi z nakaz ako borelioza, chlamidie, viacere viralne a pod.
Takze tieto priciny treba adresovat.
POmocky su enzymi,emulzifikacia, chelacia, potlacenie virusov zvysenim viralnej imunity a potlacenie latentnych infekcii ako boreliozne a chlamidie.
Pravdepodobne tam je aj viac inych moznych spojeni.

Navy

Keď organizmus starne, tak stráca schopnosť brániť sa invázii z vonka, aj tej, ktorá už je vo vnútri tela naakumulovaná. Pri pitvách sa zistilo, že ľudia s Alzheimerovou chorobou mali v mozgu viac ortuti než tí, čo ju pred smrťou nemali. Ďaľším artiklom pre alzheimera je herpes www.pluska.sk Verím tomu, že je ešte zopár ďaľších takýchto infekcií, súčasťou alzheimera.

liana

dnes som sedela v cakarni u lekara a starenka vedla mna mi rozpravala, ze uz nech sa dostane na radu,lebo sa musi ponahlat domov, lebo dedkovi rano dala tabletky na spanie a urcite mu uz prestavaju zaberat. A rozpravala mi, ako dedko zo seba strhava oblecenie, plienky, ako vystraja...ludia, piste, ak vam cosi pomohlo v boji s touto chorobou, sem s tym. je to strasna diagnoza a klobuk dolu pred rodinnymi prislusnikmi, ktori sa o takto postihnutych ludi staraju :-(