Alzheimer - choroba len starych ludi?

mh

Chcela by som niekoho poprosiť o radu, keď sa dá tu niečo radiť. Naša starká má Alzheimera, býva aj s mojou mamou u nás. Má všetky príznaky ktoré sa tu uviedli, je agresívna v komunikácii čo pre ňu bolo úplne netypické, škaredo nadáva. Trasú sa jej ruky a p. Radu by som poprosila v tom, že ako máme pristupovať k našej starkej keď každú polhodinu alebo štvrťhodinu si pýta jesť. Vyjde z kuchyne po jedle trebárs na toaletu a keď sa vráti zasa si pýta jesť. Keď jej nedáme tak je zlá, používa hrubé výrazy a nedá pokoj kým jej nedáme jesť. Aj v noci vstane a pýta si od mami jesť. Nakoľko len je a spí je to poriadne vidieť aj na váhe. Nevieme s mamou prísť na to ako jej máme od jedla zobrať pozornosť. Minule musela ísť do nemocnice, lebo sa nám nevedela postaviť na nohy a my s mamou sme ju nevládali nadvihovať, darmo jej argumentujeme aj s týmto nedá si povedať. Keby niekto mal nejakú dobrú myšlienku bola by som vďačná. Ďakujem

heli

Prosím o radu ako postupovat kedˇ mam 78 r.matku ktorá robí veci ako rozoberá ovládače lebo sa jej zdá že nefungujú,hodinky,dokonca neustále manipuluje s plynovou pecou a musíme to dávat opravovat.je agresívna nadáva nám,obvinuje každého že jej ubližuje,zabudne že jedla a neustále niečo pojedá,odmieta hygienu,upratovat.A ked nieco urobí tak to ona nie to vždy niekto z rodiny hoci bývajú stovky km vzdialení.už som v koncoch pomaly ja skončím na psychiatrii,nespávam mám závrate som proste grogy.

damian

Aj v Birminghame bola skandalozna studia Ariceptu, a ta odhalila podozrenie, ze Aricept me len 0.2 percenta vacsi ucinok, ako placebo. Aj svedectva rodinnych prislusnikov potvrdzuju, ze Aricept nema ziadny ucinok. Avsak, tato droga sa dalej tazko marketinguje, ako najlepsi liek, a najdrahsi....

damian

Viete, aky ma Aricept efekt? Dajte pacientovi 2 a pol litra cistej vody denne a vam na 95% garantujem, ze to urobi viac ako Aricept. Starsi ludia su chronicky dehydrovani. Mojej starej mame stale do telefonu pripominam, aby pila. Ona na to: 'Ved nie som smadna'. Vedzte vsak, ze stari ludia maju velmi otupeny receptor ci reflex smadu a preto casto necitia smad ani pri tazkej dehydratacii. Zial, na oddeleniach, kem casto chodim, doposial davali starkym pit vsetko mozne, len ne vodu, pricom sa ich stav rapidne zhorsoval. Co ine sa da ocakavat, ked nemaju kvapku vody na den...

damian

Nasledujucimi latkami sa Alzheimer LIECI v Kanade a na par klinikach u nas v Londyne:
PROGRAM: Ensure intakes of:
· Vitamin C (ascorbates plus bioflavonoids), 2 g, twice per day
· Thiamine (B1), 100 mg per day
· L-carnitine (Vitamin BT), 400 mg, three times per day
· Deanol - 100 mg per day
· DMAE - 500 mg per day
· 'Ingenious' complex, containing 'smart' nutrients, such as 5-HTP, pyroglutamate, glutamine, phosphatidylcholine and pantothenic acid (B5)
· Essential fatty acid intake. Omega 6 fat intake should be twice that of Omega 3's.

Taktiez, je vitalny dostatocny (min 2.5 litra) vody, cistej, nebublinkovej!!!
A ak je mozne, treba podavat kyslik v kvapkach.
Cesnak (lecitin, ako spomenul RNG) je VITALNE dolezity, lebo cesnak ma schopnost transportovat kyslik do tych casti tela, kde je to tazke, a teda aj do trpiaceho mozgu.

damian

dANIELA191, ak Ti nestaci RNG, tak ja v zdravotnictve, zial v tom ortodoxnom zatial, pracujem. A to rovno na psychiatrii, kde nedcasy robim na oddelaniach pre starych ludi. A vravim Ti, ze Alzheimer je reverzibilny, avsak urcite nie chemiou, kedze ho sama chamia, nazbierana pocas celeho zivota, sposobuje. Je to hlavne vrety, ak clovek 'vypne' mozog, a ten prestane pracovat ako predtym a teda kontrolu preberaju spomenute tixiny...

Alternativa

Achjaj, co vsetko sme v zaujme boja s Alzheimerom mne velmi drahej osoby pred par rokmi odskusali...a poznala som v tom case zname asi vsetky moznosti /aj zahranicne - Arizept mala f.Phizer prave vyvinuty, ziskali sme ho/, sledovala som vyskumy, nestacilo. Vyuzivali sme aj malicke iskierky nadeje...Suhlasim, ze nadej zomiera posledna...

RNG

Spomalit? Co tak reverznut?Je niekolko vyskumov napriklad na pouzitie koenzymu CQ10 v davkach 600 do 1200 mg denne, kde vacsina pacientov kompletne uzavretych do seba zacalo komunikovat so svojim okolim.
A to je len jeden z mnohych prostriedkov, co som spomenul.
Ten vytazok zo snezienok a narcisov=Galantamine(Razadine, Remynil) je tiez napomocny. Na nestastie sposobuje casto zaludocne problemy, ja by som ho neodporucal.A je patentovany, cize poriadne drahy.
Tiez skusali s ciastocnym uspechom stimulatory tvorenia rastoveho hormonu(hGH), ako napr vytazky z rastliny mucuna pruriens, s obsahom latky L-Dopa, ktora sa v tele meni na dopalamin, ktory v mozgy stimuluje hypofyzu na zvysenie vylucovania hGH, univerzalneho regeneratora.
Takze spomenuty Aricept vobec nie je jedine a posledne slovo, ved je uz "public domain" tj hodne viac nez 16 rokov stary-nema uz vylucnu patentovu ochranu(Tj dopenzil HCl).