Epilepsia a strach zo zachvatu na verejnosti

Príspevok v téme: Epilepsia a strach zo zachvatu na verejnosti
cokoladka898

Dobry den.mam strach chodit von vacsinou sama, ale snazim sa furt s niekym,kvoli strachu,aby som nedostala zachvat.ked idem vacsinou von mam pocit resp.ako keby auru xe dostanem zachvat co sa aj stane.som na trojkombinacii antiepileptik ale samozrejme sa nemozem moc rozculovat a vyvolavat zbytocne zachvaty.co mam podla vas robit.stresy sa.niekedy nedaju oddtranit...dakujem.za kazdu odpoved.

forum

Viem ako sa citis, take pocity mavam aj ja.. idem ku sestre nedaleko byvame, zacne mi buchat srdce, uz nech som pri nej, aj tep sa mi zvysi. Normalne adrenalin stupa.) ked idem niekde, zvadsa nechodim nikde sama, preto aj menej kamosov kamosiek mi ostali.. vsetci su bud zadany alebo uz maju deticky a nemaju cas na vas. Tak co nam ostava, byt radi ked sa niekto ozve.. a par akcii rocne sa vydaria. Aj som rozmyslala nad zoznamkou ale kto by chcel epilepticku.. strasne rada chodim na kulturne podujatia, na koncerty, do divadla, kina.. aj sa mi postasti niekedy ist ked je s kym.) prajem ti aby tych zachvatov boli co najmenej. Ake uzivas lieky?

Messje

Skus kazdy den trosku.Povedz si,ze zajtra sa prejdes sama po ten mur alebo obchod alebo si daj bod.Nech ta niekto sleduje zblizka.Nech si si istá. Pojdes sama ale keby nieco...budes mat strazcu obdalec.O dalsi den zas dalej.Tu ide o to,aby si prekonala ten stres z toho ze ides von.Dobre by ti bol psik s ktorym by si chodila von.

cokoladka898

Zisla by sa mi osobka ktora mi rozumie.som mlada a nechcem sa sa viazat na niekoho ked niekam pojdem.resp.chcem ist.chapes.viem ze budem musiet trenovat aby to nexsslo pridaleko.epi som mala viac ako dost a stwcilo mi.za posledny mesiac parkrat.podla okolnosti to zavisi...

Messje

Epilepsia je neprijemna choroba hlavne preto,ze ked to na cloveka pride,nedokaze to resp. seba ovladat.Musis si nejak vtlct do hlavičky,ze ked ides von s niekym,nebudes sama ked sa ti to stane.No a sama...asi nie.
Sakra dievca...Vždy sa hram na chytru ale teraz...citim sa malinka...neviem co ti poradit.Zazila som ten zachvat vela krat ...nie na mne,a viem,ze v ten moment je ten clovek tak strasne bezbranny ,ze som mala tisic chuti kricat a vzdy som sa hnevala.Na seba,ze nic nemozem.Mozem sa opytat ako casto to na teba pride?
Fakt si nejak vsugeruj ze ked to oride,tak to odide.Ty si tym stresom zo strachu to aj sama privolas.Keby som bola na SVK,isla by som s tebou na zmrzlinu ...kavu...Ale bohuzial,nie som.