ZA DEN ZJEM AJ 2 CITRONIKY<NEUSKODI MI TO ??????????????????

poliewoocka

Co si myslite o vyskume, ked pacientov trpiacich na detsku obrnu (vy)liecili vysokymi davkami vit. c=kys. L-askorbovej?

RNG

Prijmanie vitaminu C vo forme kyseliny askorbovej je nie prave najucinnejsie.
Za prve neutralne formy nie su drazdive pre zaludok, za druhe dostavame tak aj potrebne mineraly(askorbat vapenaty, horecnaty,zinocnaty, draselny atd)
Co sa tyka poskodenia zubov kyselinou askorbovou, ta je ovela slabsia, nez citronova, octova, jablcna, takze pochybujem o tej moznosti
Naviac v doplnkoch sa vitamin C berie v tabletkach ci kapsuliach, ktore sa rozpustia az v zaludku, ktory odolava aj extremne silnej kyseline solnej, sucasti zaludocnych stiav.
To ze telo pracuje lepsie s vacsim mnozstvom vitaminu C nez oficialne do dnes publikovane davno zastarale cisla z roku 1948 je bez debaty.
Obcas sa niekto zjavi s utokom proti, ale to je len pre ziskanie publicity alebo spochybnenie potreby doplnkov.
Ziadny vyskum neexistuje ktory by tieto utoky podporil.
Z vyskumov zalozenych na pozorovani, ze vacsina zvierat si vyraba vitaminC v tele v obrovskych mnozstvach, desiatkach gramov denne a clovek tuto suntezu postrada Linus Pauling odvodil, ze asi by nam vyssie hladiny v tele tiez prospeli. A mnohorocnym vyskumom za spoluprace stoviek vedcov a lekarov na celom svete to dokazal
Jeho spojenie vyssich hladin vitaminu C a E s tvorenim kolagenu, regeneracie telesnych vaziv a tym vsetkych organov , odolnosti proti chorobam a rakovine, proti starnutiu.....
Treba si aspon nieco okolo toho na vlastne oci precitat, potom padaju vsetky pochybnosti

fraisee

jaj mam sklovinu fuc z pomarancov - mam ich hrozne rada a cez vianoce ich jem na kila, moje najoblubenejsie ovocie

fraisee

RNG presne tak, vit C nici sklovinu a mne aj znicil takze to nepokladam za moc prospesne a vela vit C ze nie je dobre tak to mi vravela moja dr. aj som to par krat citala. ale zase inde som citala ze ak prijimas vela vit c telo prijme iba to co potrebuje a zvysok vyluci.

RNG

Nuz s tym vela vitaminu C je skodlive nemozem nijak suhlasit.
Vyskumy uz od roku 1970 jasne dokazali, ze prijem vitaminu C 70 mg denne nie je vobec optimalny.
Na to je dnes tisice vyskumov, na najdolezitejsie treba pozriet na povodne vyskumy Linusa Paulinga a jeho spolupracovnikov.
Dnesni lekari znali doplnkov odporucaju niekolko gramov denne
Co sa tyka citronu, ten nie je obzvlast velky zdroj vitaminu C(40 mg na 100 gramov). Ovela vyssie je paprika, kiwi,zeleny petrzlen atd.
Citron ale moze znicit sklovinu na zuboch pomerne velmi rychlo.
Mam taky pripad v rodine-moja lepsia polovicka to robila v mladosti, dodnes musi chodit kazdorocne k zubarovi na nanesenie ochrannych vrstiev na predne zuby...