Behanie

Ipsik

Ja si myslím, že tepláky, tričko, vetrovka a biele tenisky by boli super. Niektorí si na seba dávajú aj celofán, aby tak schudli viac, ale podľa mňa to nie je zdravé.
Ja už žiaľ nemôžem behávať, lebo keď sa rozbehnem, tak ma nikto nemôže zastaviť. Toto ochorenie sa nazýva odborne auto-gravitačné pôsobenie. Možno ísť aj na liečenie, terapia spočíva najmä v behu, ale nemajú veľkú efektivitu (centrum je v Behanovciach), lebo väčšina pacientov sa kamsi rozbehla a nedokážu ich zastaviť. Dá sa to nazvať aj tak, že utiekli (nechtiac) z liečenia.

lienka_1

tiez sa pohravam s tou myslienkou na behanie....len sa mi zda ze naviem najst vhodny cas, resp. neviem co si mam obliect...raz sa mi zda ze je teplo a inokedy zima a bojim sa ze prechladnem.

Ipsik

Bicyklovanie je viac šetrné ku kĺbom ako behanie, to maj tiež na mysli. Okrem toho je behanie aj náročnejšie ako bicyklovanie. Keď nie si trénovaná, tak by si mala na to ísť opatrne.
----------------------------------
Venujem svojej fanynke s nickom Divocina!
Chcel byť veľký, chcel byť kráľ,
Ten náš sused Baltazár,
Jeho žena Margarétka,
Chutí jej len ci.aretka,
Majú syna, majú dcéru,
A to Barta, Margdalénku,
Chodia s nimi na nákupy,
Baltazár ten nie je skúpy,
Kde je jeho peňaženka?
Má ju žena Margarétka.
Euro sem a euro tam,
Mňamky, hamky, mňamky, mňam:-)

odpovedam

anyka, 80% toho, ako vyzera tvoja postava, je strava. nie pohyb. Beh patri do kategorie kardio - teda pohybu na palenie tuku. Ak vsak neupravis stravu, robis to na figu. Co sa tyka naberania svalstva, tak to sa robi cvicenim, nie behom. Navyse, aby ti rastli svaly, musis prijat aspon 2-2,5g bielkovin na 1kg hmotnosti denne, k tomu dostatok tukov a sacharidov. A to by si aj tak pribrala max. 1kg svalovej hmoty rocne, pretoze zenam svaly rastu tazko a musia si to neskutocne vymakat. Takze neviem, z coho pochadza tvoj dojem svalnatych noh, no mozno mas zlu stravu a pribrala si z nej.

anyka

ahoj, mozno sa to tu riesilo, ale nevie mi niekto poradit, resp. ma utvrdit? Behanim z noh neschudnem? Vsade sa pise ze ano. Len ich spevnim? beham uz zopar mesiacov, a mam pocit, ze uz mam velmi svalnate nohy. A teraz rozmyslam aky cvik mam na ne vymysliet? alebo mam uz len dietovat, aby som schudla? Behanim zrejme neschudnem.

mariannakatya

mierny tempo, najprv 15 min, neskor 30 min, atd. Skus s topankami naboso, ja rozmyšlam aby som začal behat s vivobarefoot topankami, l'udia hovoria že je vel'mi prijemna zmena...

Contesa

nezabúdaj na to, čo si dostala do vienka od matky prírody, ak máš silné lýtka aj stehná behaním to nespravíš, aktívnym športovaním ich budeš mať krajšie, formované ale štíhlejšie budú len vtedy, ak schudneš.

a ako to už býva schudneme práve na tých partiách kde nechceme, ale ani toto neovplyvníš.

RNG napísal dobre to plávanie v studenej vode pomôže a najviac kalorii aj tak spáliš pri sexuálnych aktivitách.

tominko

Čaute, hľadám parťačku na behanie, v BA Vek neni velmi doležitý, ale rad by som bol kebyže si v podobnej vek. kategorii, ja: 22r. Tešim sa, kludne sa ozvi na budajtom@gmail.com :) :) :)

Stanka123

Zacni behat cim skor. Cim viac zabehnes, tym viac spalis. Najlepsie je aj ked striedas chodzu s behom, lebo si kompletne trenujes nohy. Aby ti sa ti prilis nezvacsili stehenne svaly behaj pomaly a dlho. Hlavne nebehaj rychlo - sprint. Aby si si neznicila klby naslapuj na spicku / stred nohy. Urcite nebehaj cez patu, lebo mas daleko vacsiu sancu zranenia. Inac, viac o tomto si mozes precitat na mare.sk . Vobec nezalezi kedy behas, skor zalezi na tej dlzke... ak stihas behat pred pracou super, ak po praci super... cez vikend ked si vybehnes do prirody = chodza / beh na 2-3 hod este lepsie. :) prajem vela uspechov