Gynekologia - lekari??

Príspevok v téme: Gynekologia - lekari??
kuku

Zdravim vsetkych,
chcela by som sa spytat ake mate skusenosti s gynekologami v Bratislave? Ja som dnes ostala v soku po jednom vysetreni, pri ktorom osetrujuci lekar bezocivo pocas toho ako ma vysetroval zdvihol svoj mobil aby niekomu dolezitejsiemu mohol povedat, ze prave nemoze rozpravat. Vysetril ma bez jedinej informacie o tom co ide v nasledovnych minutach robit a spraval sa ako keby bol neviem kto.
Stalo sa nieco podobne niektorej z vas? Ja som to vyriesila terminom v sukromnom zdravotnom stredisku, kde si aspon mozem byt ista, ze sa po navsteve lekara nemusim citit ponizene.

sedmikraska

Panika, Pisala som , ze tie rukavice tiez nechapem, ale boli priesvitne gumene. Bolo to pred 6 rokmi a mala som 15. ak si najdes anketu o prvej navsteve gynekologa urcite si pripomenies aky strach bol z prvej prehliadky. Proste som tam prisla a urobila vsetko co mi nakazali. Aj keby som jej na to nieco povedala, nic by som tym nevyriesila, urcite by si nelamala hlavu nad 15-rocnou holkou, ked v cakarni ma este furu starsich pacientok, ktore si nestazuju. Ordinaciu ma v Topolcanoch na poliklinike zo zadu. Mimochodom na zmenu doktora som necakala pol roka, ale asi tyzden a o vyradenie ju poziadala moja nova doktorka mailom a uz som ju nkdy nemusela vidiet. Sama si mizem vybrat akeho doktora chcem, takze ma u nej nikto nemohol drzat

kuku

Okrem toho si myslim, ze vyska platov len minimalne suvisi s korupciou. Lekar zaraba ovela viac ako je priemer a nerobi skoro nic preto aby sa nieco zmenilo. Nasich lekarov bavi len strajkovat a pytat vyssie platy. Ved si pozrite tie ordinacne hodiny, sedia tam menej ako ja chodim do skoly...

kuku

Hanaaah, ono sa to neda vzdy zistit. Mne napriklad toho gynekologa o ktorom zacala tato diskusia odporucil jeden lekar, ze to je vyborny odbornik. Vies, kazdy sa na to pozera trosku inak a ma ine predstavy o tom co je dobre a co nie... Preto su mozno super prave tieto fora aby sme sa co to dozvedeli... A okrem toho u gynekologa musis podpisovat tu zmluvu, este pred tym nez ta vysetril, to to tiez neulahcuje...

kuku

Pre Sedmikrasku:
FUHA, a to spravila este aj lekarka? To mala kolko rokov? To o tych starsich zenach, co boli v cakarni to je presne ten problem. Ako niekto moze pravidelne chodit k takejto bezocivej lekarke?? Ako si ona dovoluje tebe vraviet, ze mas akne alebo podobne kraviny? To je teda fakt sila. Keby sa kazdy odvazil zmenit si lekara ked sa mu nieco nezda, tak potom by bolo asi nieco na tom cudne, ze niektori lekari nemaju ziadnych pacientov... Potom by sa mozno konecne spamätali keby pocitili, ze konkurencia vladne aj tu... Sedmikraska, urcite napis o aku lekarku sa jedna, nech k nej niekto nahodou omylom nezabludi.. :-)

panika

to sedmikraska
tie rukavice mohli byt od upratovacky..a to s tym pol rokom -to mas vsade, pretoze mas narok menit lekara len 1x za 6 mesiacov (zakon). A vsetko, co sa ti nepacilo v ambulancii, treba riesit hned na mieste (napr. ked chcela, aby si tam sedela, mala si jej povedat, ze si obliecies nohavicky a to aj urobit)

qiu

to sedmikraska
ahoj. to čo si písala je fakt sila... kam to chodíš? Keby že náhodou budem musieť zmneniť lekára nech nenatrafím zrovna na toho tvojho...

agina

Ja chodim k doktorke Mayerovej, sidli na Racianskej vo Figare, tiez sukromnicka, ale som nad mieru spokojna.Dochadzam k nej 100 km.

sedmikraska

Moja prva navstevva u gynekologa dopadla fakt hrozne. Uz v cakarni mi prislo nechutne, ze sa tam na radiatori susia gumove rukavice- to nechapem dodnes.Hned po prichode dnu som sa musela podpisat a slubit, ze nezmenim doktora najmenej pol roka. Na to mi kazala vyzliect sa a posadit sa na kozenu stolicku bez hociakeho obrusku na nej a zacala mi klast tie otazky zypu prva menstruacia... co trvalo asi 15 min. a ja som stale naha sedela na tej spinavej stolicke. Vyskocila som na kozu a ona do mna vopchala prst. ani mi neprehmatala podbrusko, len sucho zahlasila AAA, TAK PANNA UZ NIE SME.Spravny doktor by mal pouzit tie neprijemne zrkadielka.Prisla som tam vlastne koli predpisu antikoncepcie, pretoze som mala velmi nepravidelne a bolestne kramy. Ona sa na mna pozela zasmiala sa a povedala nech nevymyslam aze vie ze to chcem koli akne. Tak som sa s nou rozlucila a znechutene som vysla z ordinacie.Ako som prechadzala cakarnou vsimla som si, ze tam sedia len starsie zenske co su na to asi zvyknute a uz sa nenamahaju z prestupok novej doktorke. Mam z toho zazitok na cely zivot a krasne hororove rozpravanie pri taboraku