Testosterón + Blokátory

Príspevok v téme: Testosterón + Blokátory
Testosteronko

Dobrý deň, na internete som sa dočítal že Testosterón sa mení v tele z časti na Estrogén (vďaka enzýmu aromatázy) a ešte na DHT-dihydrotestosterón (vďaka enzýmu 5 alfa-reduktázy).
Aj estrogén aj Dht majú v tele ( U MUŽA ) dosť negatívne vplivy ako vypadavanie vlasov a podobne.
Ja ako športovec a z iných lekárskych či osobných dôvodov potrebujem príjmať Testosterón. Ako to však robiť aby to malo čo najmenšie negatíva ?

- O toto som sa dosť zaujímal a hľadal som na internete a dočítal som sa že existujú tzv. Inhibítory - blokátory premeny testosterónu na DHT a ESTROGÉN (v tabletovej forme)...
Viem aj u muža treba estrogén ale len minimujm.

Tak a otázka znie že čo keby prijímam testosterón (napr tribulus atd.) a do toho užívam tieto blokátory - inhibítory. Z môjho pohľadu to vyzerá ako super riešenie ako získať čo najviac Testosterónu.
Prosím odpovede ako "neber testosterón máš z toho viac problémov ako úžitku alebo choď za lekárom ak si myslíš že máš malo testosterónu si nechajte pre seba"... hladám seriózne riešenie lebo sa to chystám aplikovať. Ďakujem

Alzberta

Vieš čo, vždy je lepšie použiť prírodný testosterón. Brat používa Somatodol track.somatodrol.pl Veľmi si to pochvaľuje. Oproti normálnemu testosterónu to nerobí zle a nerastie z toho ginekomastia

philips

Tvoja teória je pekná, ale je nezmyselná.
Pokiaľ nie je medicínsky dôvod pre aplikáciu testosterónu (znížená hodnota v krvi), tak to nerob. A to z jednoduchého dôvodu:
Produkcia testosterónu je ako pri väčšine hormónov riadená negatívnou spätnou väzbou, takže hypotalamus stimuluje adenohypofýzu, ktorá následne stimuluje semenníky do produkcie testosterónu. Testosterón ale inhibuje činnosť hypotalamu a hypofýzy, čím sa zabezpečuje udržanie stálej hladiny (viac testosterónu - znížená produkcia stimulujúceho hormónu = pokles celkovej hladiny testosterónu).
Keď ty do tejto rovnováhy zasiahneš zbytočným exogénnym testosterónom, tak porušíš celú rovnováhu, hypotalamus a hypofýza budú inhibované, semenníky nebudú tvoriť endogénne a následne ako každé nevyužívané atrofujú.
Stačí ti odpoveď?

Adam znalec

Vzdy je prvorade snazit sa testosteron zvysit prirodzene a teda bez doplnkov, liekov a injekcii. Vtedy ho telo vyuzije najlepsie a nestane sa zavisle na cudzich zdrojoch. Ako na to sa docitate v tomto podrobnom clanku – vimax.sk

Laird Igi

Cus,nie som doktor,ale uz dlho riesim tie iste problemy.Tribulus a akekolvek doplnky mozes uzivat aj 2.5g denne maximalne ti daju hladinu do normalneho muza.Ja si dokonca picham Nebido 1g co je AS, ale na mna to nemalo ucinky ziadne.Este som tento problem atleta+vysoky tst nevyriesil