Mimomenštruačné krvácanie

Príspevok v téme: Mimomenštruačné krvácanie
moňa

Ahojte! Neviem ako ďalej! Stále mám bolesti v bodbrušku, bolesti prsníkov a k tomu do ružova až do červena výtok. Môže to byť mimomenštruačné krvácanie? Teraz chodím ku gynekológovi na sono kôli folikulometrii lebo chceme s manželom druhé dieťatko. Spomínala som mu, že mám tento problém, no nejak sa k tomu nevyjadril. Z hľadiska sona je tam všetko vporiadku až nato, že folikul bol na 16 deň MC iba 18mm. Cytológia bola tiež vporiadku! Beriem už 4 mesiac Duphaston kôli úprave MC.Ten krvavý výtok mám len posledné 2 mesiace, ale tie bolesti som mala už pred braním Duphastonu a to počas celého MC. Poraďte mi niekto prosím! Má niekto podobný problém? Moňa

mella

kde zacat?tiez mam tento problem, zacala som krvacat vzdy okolo 15 dna cyklu,ultrazvuk bol cisty, tak mi nasadili antikocepcne tabletky, vyskusala som 3 druhy, ta posledna bola cerazette,co je vraj len progesteron, ale nenastala ziadna zmena, ziadne zlepsenie, po 10 mesiacoch tabletkovania som podstupila hysteroskopiu, nalez-polypy na maternici, histologia bola v poriadku, takze vraj to bolo sposobene nerovnovahou hormonov. Musela som sa vsak vratit do zahranicia, tazke som uz po zakroku nesla na dalsie vysetrenie a po pol roku sa mi to vratilo. Takze zase krvacam na 15 den cyklu, tak 5-6-8 dni a potom menstruacia, strasne silna s velkymi zrazeninami.Som v zahranici a este to chvilu potrva kym sa dotrepem na SK takze zatial som objavila vitaminovy doplnok s bylinkami ktore som zacala brat tak tyzden.Uvidim ci nastane nejaka zmena a dam vediet

maja8

Milá nikolka, báť sa, že kvôli tomu výtoku nebudeš mať deti, je zbytočné. Ja mám pri týchto problémoch dve deťúrence, takže žiadne strachy a dakujem za radu od esti.Kedysi som pijávala alchemilku a akosi som na ňu pozabudla,takže to opäť skúsim a dúfam, že pomôže.Možno sa ozaj treba niekedy spoľahnúť aj na prírodu.

moňa

Ahojte! Ja neviem teda, ale určite nie je normálne také špinenie-krvácanie a bolesti v podbrušku mimo menzesu! To však neznamená, že ide o niečo zlé, aspoň nie vždy. Ja to mám asi z toho Duphastonu, ale radšej si dám vyšetriť krv!!

esti

Ahojte holky, poradila by som Vám piť čajík z alchemilky, ak Vám nebude chutiť čistý, tak afroditin čaj - kúpite v každej lekárni alebo zdr. potrebách, skúšenejšie možete aj zberať.... Ja ho mám rokmi odskúšaný, veľmi mi pomáha pri ženských problémoch - aj keď zatiaľ, ich nebolo veľa, iba poporodné veci a sem-tam bolesť pri ms, ale ozaj je vynikajúci, len netreba čakať zázraky po druhej šálke:). KamoškY zachránil od operácie, a podľa info, pomohol veľmi veľa žienkam, tak prajem dobrú chuť pri jeho pití:).Ak sa dodržujú rady, nemá vedľ. účinky ,a hlavne, je to to, čo tu bolo odjakživa, aby nám pomohlo, len sme sa naučili na lieky pre našu pohodlnosť:( Nevravím, že som babka bylinkárka alebo najaká liečiteľka, ale naozaj by sme sa mali niekedy zamyslieť, ako zbytočne zobeme z ruky farmac. firmám, ktoré ktovie aké sv...tvá vyrábajú že vraj pre naše zdravie a rokmi sa príde nato, že ten a ten liek mal také a také vedľ. účinky... Nech sa rozhodne každá ako chce, prajem všetkým veľa zdravia:)))

nikolka

ahojte..myslim, ze tento problem mam uz 2 mesiace.pred tym som mala velke bolesti v podbrusku a uz tristvrte roka sa liecim na kvasinky...deti zatial nemam, no uz mi to dost lezie na nervy...netusim co to je a gynekologicka mi zrejme pomoct nevie...uz sa snazi dost dlho...mam len jednu otazku -znamena to teda podla Vas, ze ak mam tento krvavy vytok, tak je mozne, ze v buducnosti nebudem moct mat deti?prosim poradte...Dakujem

zuzkita

vsetkym kolegyniam som aj ja povdacna za info, pretoze som si nemyslela, ze je to taky rozsireny problem. okrem toho chcem dodat, ze som pocas dvoch mesiacov brala utrogestan (cisty prirodny progesteron), ktory nijaky pokrok neurobil len ak ma takpovediac napuchol. takze aj ja by som privitala radu nejakeho odbornika, myslim, ze riesenie sa musi najst...

dada

Ahojte, ani som netušila, že je to taký rozšírený problém. Mne to tiež začalo asi pred polrokom - presne ako opisuje maja8. Nemám síce bolesti, ale je to nepríjemné a hlavne netuším, či to mám začať nejako riešiť. Podľa vašich odpovedí s tým lekár aj tak asi veľa nenarobí. Aspoň zatiaľ. Možno, keď sa objaví viac takýchto prípadov, tak sa tým niekto začne zaoberať.

moňa

Ahojte! Holky som naozaj rada, že sa môžem podeliť o svoje problémy aj takýmto spôsobom! Vlastne, takéto špinenie pred menštruáciou mi začalo asi tak pred rokom a pokročilo to ďalej tými bolesťami v podbrušku a prsníkov......Prijala by som aj ja nejaké to vyjadrenie od odborníka! Moňa

maja8

Ahoj. Ja mám ten istý problém ako zuzkita.Pred menzesom mám 4-5 dní hnedastý výtok a spolu s krvácaním ktoré potom nastúpi to trvá aj vyše týždňa.Mne lekárka povedala,že je to nedostatkom žltého telieska a že by pomôhla HAK.Ja ju ale odmietam a ten výtok mi pekne lezie na nervy.Brala som tiež lieky so zvýšenou dávkou progesterónu, ale vôbec nepomôhlo. Mám dve deti a tieto problémy nastali po druhom pôrode. Potešilo by ma keby sa vyjadril nejaký odborník, ktorý by vedel pomôcť.Ďakujem.

zuzkita

Ja zijem mimo slovenska a mam asi podobny problem uz vyse roka, kazdy mesiac tyzden pred menzesom mi pride kravy az hnedasty vytok. Presne rok sa snazim otehotniet, ale bezvysledne. Bolest v podbrusku ale nemam, lekar ma vysetril a nezistil nic zvlastne okrem toho ze moj folikul starne dost skoro, ale inak povedal, ze vsetko je ok. Pre mna ale je to dost neprijemne a tiez sa obavam, podobne ako ty...