Žaludočná kyselina

Príspevok v téme: Žaludočná kyselina
rada

Moja mama sa uz pol roka trapi zaludocnou kyselinou vraj je to to ale mne sa to nezda. Bola na vsetkych moznych vysetreniach a nic. Jej priznaky su velka slabost a v oblasti zaludka citi horuco . po prilozeni ruky na oblast zaludka ma to miesto naozaj dost teple shudla uz 6 kil a je dost slaba vystriedala uz mnoho liekov vie niekto poradit?

RNG

preco chces, aby sa ti netvorila kyselina, preboha.
Ked hovoris ale, ze nechces mat palu a reflux, tak to znamena ze potrebujes VIACEJ kyseliny, nie menej. Precitaj si predosle prispevky.

RNG

mariaj, ten stav okolo kyselin v zaludku nie je len slovenska zalezitost, to je vsade na svete tlacene, akoby sprisahanie, zialbohu.
Sam neviem pochopit, ako sa tato situacia vobec moze udrzat!.
Ale asi je to tym, ze prilis doverujeme lekarom a ti su sluhovia zdravotnej masinerii.

mariaj

Ja som ziarivym prikladom toho,co pise Rng.Mala som problemy so zaludkom,doktori zaviedli hadicu dali lieky/Malox a Qamatel.Nepomohli,naviac mi bolo z nich zle.Mama mi vtedy hovorila,ze doktori vedia co mi je,ked sa mi tam pozreli a aby som tie lieky uzivala.Horko tazko som ich uzivala.Pri kontrole povedal doktor,ze je to v poriadku/mala som zapal/,aj napriek tomu,ze som mala stale potiaze.Bola som zufala.Vtedy v istom casopise odpovedala jedna liecitelka.odpisala mi,ze mam malo kyseliny.CHcela som sa na to dat vysetrit,doktorka mi vysetrenie nechcela urobit,vraj mam stavy v zaludku dost a dostala som dobre francuzske lieky,ktore mam uzivat.Dupala som,tak privolila.Vysetrenim zaludocnej stavy sa zistilo,ze nemam kyseliny nic.Svietila tam 0.Naoadlo ma vtej chvili,ako sa maju ti.co nemali to stastie,akoja u tej pani liecitelky,lebo celkom urcite som nebola sama,a ake je to nase zdravotnictvo ubohe,ked nedokazu najst ani malo kyseliny.

mjanik

rada- ak problém zotrváva,nech mama vyhľadá dobrého akupunkturistu,ten by mal problém hravo odstrániť.V akupunktúre hovoríme,že silná pečeň blokuje činnosť žalúdka ,tam sa tvorí viac kyselín a tiež tento obsah žalúdka neklesá dolu, ako je jeho normálna funkcia, ale tlakom pečene sa tlačí hore a teda cítime pálenie ,ba až vracanie.Postup liečby vidno z napísaného!

nadej1

Ahoj RNG a dakujem za odpoved, precitala som si aj to predtym, ale co by som vlastne mala konkretne robit??? pises tam nieco o mlieku a mliecnych vyrobkoch a tie ja nejem skoro vobec.

RNG

nadej, "lieky, ktporeedpisiju neutralizuju zaludocnu kyselinu, tak zaludok vytvara o tolko viacej. Tam treba k tomu pristupovap prave opacne. Precitaj si moje predosle rispevky. Treba zamedzit kvaseniu v zaludku ZVYSENIM kyselin v zaludku,NIE ZNIZENIM.
Pri dostatku kyselin sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavrie a kvasne peny sa v zaludku nevytvoria, takze sa kyselina zo zaludka nemoze dostat do pazeraka.
Na mne to pracuje vyborne, a mal som 15 rokov problemy. Aj na viacerych mojich znamych, ktori to "zo zufalosti" vyskusali, lebo im dlhe roky "lieky proti kyselinam" problem nevyriesili.
...
Naviac, v poslednom case sa zacinaju zjavovat spravy proti antiacidom. Mnohi lekari dochadzaju na to, ze neutralizacia kyselin v zaludku podporuje kvasenie, neznici bakterie na jedlach a ludia viac chorlaveju, bez kyselin sa jedlo nevie poriadne stravit a vytazit z neho potrebne materialy, hlavne mineraly, takze to vedie k nedostatkom mineralov, neurologickym porucham(tetania, depresia) a nakoniec k osteoporoze(riednutie kosti).

nadej1

neviem, ci sa tu niekto vyzna aj v chorobach, mam refluxovu chorobu, zapaleny pazerak a beriem kazdy den lieky, ked jeden den vynecham tak mam strasnu kyselinu, neviete niekto poradit ako sa toho zbavit? lebo doktor sa na mna vykaslal

miki

RNG ďkujem ti že si mi to tak všetko pekne popisal(a).Ďakujem aj mire za radu o potravinach.Opytam sa môjho lekara na to Ph.Ešte pôjdem na vyšetrenie kolonoskopiu.Dá sa tam zistiť problém s vylučovaním žlče do žalúdka?Alebo iný problém čriev.Čo by som mal ešte vedieť?Na čo sa mám opýtať doktora?Môže s tym všetkym súvisieť nieako helicobakter?Ešte ho nemám zisteného.Takže to mlieko môžem piť aj naďalej ale nie súčastne s potravou?Alebo ho mám úplne vynechať?Skvasene mliečne vyrobky to sú:jogurty,kyslé mlieko,smotana a tak?Nezáleží na obsahu tuku?

RNG

miki, inac neprijemnu pocit v zaludku moze byt sposobeny refluxom(spiatocnym tokom) z vrchnej casti criev, kde sa ti dostane do zaludka cerstvo vylucena zlc a na to zaludok nie je chraneny.
To sa stava obvykle pri kvaseni suroveho mlieka vo vrchnej casti criev, kde kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi crevom a zaludkom. V takom pripade by som ti radil pit uz skvasene mliecne vyrobky, ktore by v crevach dalej nekvasili. Alebo nepit mlieko po jedle ale hodinu pred jedlom.Pripadne si zobrat enzym na stravenie mlieka, laktazu.