Vyvolavacka

ludmila

a ak je moj pripad taky ze som za rok schudla 7 kil,,(mam16 rokov)+stresy zo skoly ,nocne ucenie,stresy v rodine...a pichli mi vyvolavacku,,a menzes mi prisiel ale omesiac opat nic??Je to normalne alebo co??neviem,,prosim poradte,mam v plane endokrinologicke vysetrenie,,len sa dlho caka

Alternativa

"Vyvolavacka" z pravidla neriesi pricinu, preco nemas pravidelne menzes. Zabezpecuje take jednorazove "nabehnutie" organizmu. Pricin je vela, mnohe diagnostikuje lekar. Ja sa zastavim pri jednej moznosti : prilisna chudost zeny. Totiz ak tuk v tele klesne pod urcitu hranicu /tusim 10%/, zacne havarovat o.i. aj hormonalny system.

RNG

Doplnok na prirodzene vytvaranie hormonov je Yam(korn divokeho mexickeho jamu, Dioscorea vilosa)
1 az 4 kapsule denne upravia menzes, odstrania problemy s prechodom, nevyvolaju ziadne reakcie spojene s pouzivanim umelych hormonov.
Pomocny je aj olej z pupalky a boraku.Obsahuje GLA.
Najdete na Google.sk pod : doplnky, yam, GLA

neva

Ja som mala pred rokmi také problémy, že bez "vyvolavačky" som menzes nedostala aj 6 mesiacov. Vždy mi prišiel tak len po "vyvolavačke" a to ešte takej upravenej, nie bežnej. Neskôr som začala pravidelne piť čaj z myšieho chvosta a časom sa to upravilo.