moja zivotna dilema :(

Príspevok v téme: moja zivotna dilema :(
babe123456

ahojte ,, chcela by som vas poprosit o radu alebo skor vas nazor,, mam jeden maly problem,,, mam krive zuby - predkus,,, bola som u strojcekarky a povedala mi ze ked chcem strojcek tak si musim dat vytrhnut dve zuby -- stvorky,,, neviem co mam robit ci si ich dat vyhrhnut ci nie,,, bojim sa ze sa mi tym zuby pokazia alebo ze tam zostane medzera,,, bola by som rada kebyze mi date nejaku radu co by som mala robit,,, alebo ci ste nahodou nieco podobne nezazili a ked hej ako ste sa rozhodli,, ked hej tak by som bola velmi rada keby ste mi napisali aj to ako ste s tym spokojne,,,

zuzka89

ahoj. mala som rovnaky problem. Musela som si dat vytrhnut obe stvorky.. nemenila som hned zubarku, lebo som vedela, ze asi to bude mat nejaky vyznam. Mala som totiz ocne zuby uplne mimo obluka a vsetky ostatne tak krive,akoby sa tam tlacili. Teraz mam strojcek 5 mesiacov a tie medzery po vytrhnutych zuboch som nemala uz po troch. Strojcek budem nosit este nejaky cas, ale konecne vidim, ze zuby su rovne a kazdy zub ma svoje miesto jeden hned vedla druheho a nic nevytrca a ani predkus uz nemam. A ked mi trhali zuby, tak po injekcii som necitila ziadnu bolest a ta neprisla ani na druhy den, ako som ocakavala. Myslim, ze keby tie stvorky nesli von, tak sa mi ostatne narovnaju... ale.. kam by rastli dalsie zuby?? :P

rorie

zubár (čo robí strojčeky)povedal, že mi musí vytrhnúť dve štvorky, aby sa mi vyrovnali zúbky. Ale môj obyčajný zubár povedal, že to netreba trhať, teda že on si to myslí. Tak som prešla k druhej zubárke teraz sú tomu 2-3 roky, strojček už mám dole a štvorky mi tiež zostali a mám rovný úsmev :)Mala by si sa poradiť aj s inými zubármi. Inak veľa šťastia uvidíš raz budeš mať krásne zúbky :o)

poliewoocka

Z vlastnej skusenosti viem,ze 2x meraj a raz trhaj tak si nenechaj diktovat len od jedneho odbornika,chod sa poinformovat k viacerym.Nebudes lutovat.Hlavu hore!!!

margaret

ach jaj uz som aj zabudla,ze som kedysi nosila strojcek:) zuby som mala vraj hrozne krive,dvojky zuby nemam,tak mi vsetko posunuli dopredu a trojky ktore su inak spicate mi dorobili na pekne dvojecky:) a vyzera to super,neni to vobec poznat..inak ked ti ich vytrhnu,automaticky ti zadne posunu dopredu,medzera nehrozi :o) neboj sa nic

janka2012

ja som mala strojcek kvoli krivym zubom som bola u doktorky v seredi uplne uzasne mi to spravili ziadna medzera nic.ja som spokojna.ja by som to asi spravila.potom sa budes moct takym krasnych usmevom pysit ze nik iny nebude mat taky naokolo

mauricius

Lekarka vie co robit .Moja kamoska mala hrozne zuby.Vytrhli jej presne 4tvorky..ale strojcek nosila celu strednu .To je vysse 4 rokov.A ostali jej medzeri asi tak pol centimetrove.Ale lepsie ako predkus,to vidno aj v artikulacii .Susles .

neboj

babe ja som mala rovnaky problem, moje horne 4 isli.a dala mi potom fixny strojcek, na rok.opytaj sa aky ti planuje daj, dufam,ze nie
snimatelny, to by nebolo ono.a ani nik nevie ze som mala vytrhnute zuby/dokonca ked idem k mojej zubarke na preventivku, tak pocita a vzdy sa sekne:-))lebo zabudne na tie vytrhnute 4 rky.medierku mam len minimalnu.doveruj svojmu celustemu ortopedovy, vie co robi ma urcite skusenosti.

kiki

Mne kvoli strojceku vytrhli 4 zuby.Ale "ocmicky".Tiez som vahala ale nakoniec som sa do toho pustila.Nelutujem.Strojcek uz nenosim a mam rovne zuby.

ewkaaa

moja... urcite si tie zubky nedaj trhat... kamaratke powedala celustna to istetak presla k inej a vopred jej owedala, ze trhanie sa nebude konat... no a ta doktorka ostala prekvapena, ze preco by jej mala trhat zuby, ze to by jej otom velmi v starobe xybalo:)