Muzske hormony v zenskom tele

Príspevok v téme: Muzske hormony v zenskom tele
Zoeinka

Styri mesiace nemam menstruaciu, bola som u lekara, ktory z krvi zistil, ze je to preto, lebo mam vela muzskeho hormonu v tele. Viete mi niekto povedat co to znamena? Spytal sa ma, ci chcem pockat ci vobec pride, alebo chcem nieco proti tomu brat, no a tak mi predpisal antikoncepciu. Neviem co si mam o tych hormonoch mysliet, prosim mate s tym niekto skusenosti? Dakujem

Zoeinka

No ale neznamena to, ze nebudem moct mat deti? Lekar mi nasadil antikoncepciu (Chloe), dnes som si ju bola vybrat. Myslite, ze sa mi to potom upravi? Ked ju po case zasa prestanem uzivat? Ze budem mat normalny cyklus a budem moct otehotniet?

neznáma

Ahoj ja som mala ten istý problém čo ty.A gynekologička mi predpísala na to antikoncepciu proti androgénom.

xyxy

Kaťdý má v tele hormony opačného pohlavia, ale v malom množstve. Ak nastane nejaká porucha - zvýšenie hladiny opačných hormonov, tak sa to prejavuje nejakým sprievodným javom.
V tvojom pripade vynechala menstruacia, može sa prejaviť aj ochlpenie, alebo zmena hlasu, ale nemusí.Kedže lekár nenasadil hned liečbu, asi hladina mužských hormonov v tvojom prípade nebude kriticky zvýšená.