Morča alebo zajac?

Simi30

Jednoznačne morča. Mala som aj morča, aj zajaca. Ako je nižšie spomenuté, morčiatko je viac komunikatívne, milé.
Zajaca už nikdy v živote.

dee8

Mala som morča aj zajaca. Morčiatka sú komunikatívne, reagujú na rôzne podnety, pištia keď očakávajú jesť, pribehnú na zavolanie, dajú sa trochu vycvičiť. Zajac je taký svojský, má svoju hlavu... taktiež ale vie prísť na zavolanie, je kontaktnejší, menej plachý, vie spraviť ale aj väčšiu škodu, keďže dokáže vyššie skákať. Morčiatka by sa mali chovať aspoň dve, zajac si vystačí aj sám.
Ani jedno zvieratko nie je pre začiatočníka, vyžaduje si každodennú starostlivosť, každodenný niekoľkohodinový výbeh a veľa priestoru! Treba si o tom niečo naštudovať...
A ako už bolo povedané, nesmrdí ani jedno, pokiaľ mu pravidelne meníš podstielku resp. záchod. Každý plný záchod smrdí :-D

EmEf

Ja som mala 8 rokov zajka ) hned by som tie casy vratila spat. Mudre zvieratko aj nase macicky ho mali radi a rad sa vozieval na bycikli. A nikdy som ho nekupala, ved on sa cistil sam, len pazuriky som mu davala strihat ))