Mamografia - tragicka pravda

Príspevok v téme: Mamografia - tragicka pravda
damian

Mamografie je podvod
Dr. John Mc. Dougall provedl podrobný rozbor literatury týkající se mamografie. Poukazuje na to, že suma 5-13 biliónů dolarů získaných ročně díky mamografii kontroluje informace, které se k ženám dostanou. Strach a neúplné údaje - to jsou nástroje běžně používané k přesvědčení žen, aby chodily na rutinní mamografické prohlídky.
----------------------------------
Rizika vzniku rakoviny ze stlačení prsu
Již v roce 1928 byli lékaři varováni, aby s prsy s nádorem zacházeli velmi opatrně z obavy z náhodného rozšíření postižených buněk a rakoviny. Přesto mamografie představuje velmi těsné a často bolestivé stlačení prsu, především pro ženy před přechodem. Tato metoda může vést k rozšíření maligních buněk roztržením malých žilek v ještě neodhaleném nádoru nebo kolem něj. Mamogramy nepředcházejí vzniku rakoviny prsu!
Dr. Tims O’Shea varuje, že neškodné nádory v prsu mohou být aktivovány silným stlačením prsu při rutinní mamografické prohlídce.

------------------------------------
V článku nazvaném “ Nebezpečí a nespolehlivost mamografie; lékařské vyšetření prsu je bezpečná, efektivní a praktická alternativa” autoři uvádí, že široce rozšířený a prakticky nenapadnutelný souhlas s mamografickým rentgenováním způsobil dramatický nárůst diagnóz rakovinových nádorů na původním místě (ductal carcinoma - in – situ – dále jen DCIS ) ročně odhadovaných asi na 40.000 případů u občanů USA. DCIS je většinou léčeno operativním odstraněním nádoru a ozařováním nebo dokonce amputací prsu a chemoterapií. Avšak autoři uvádějí, že “ zhruba 80% všech případů DCIS nádorů se nikdy nerozšíří, i kdyby se ponechaly neléčeny.”
---------------------------------
Pacienti mají jen velmi málo informací o jeho nebezpečí, jako například riziko ozařování spojené s touto metodou.
Tento zestručněný záznam nám přináší Dr. Joseph Mercola:
“ Mamogram představuje závažné a narůstající riziko rakoviny prsu pro ženy před přechodem. Každoroční rutinní vyšetření ( 4 filmy každého prsu) znamená vystavení se asi 1 rad (jednotka absorbce radiace), což jest radiace asi 1000x větší než při rentgenu hrudníku.
Prsa žen před přechodem jsou velmi citlivá na radiaci; vystavení 1 radu zvyšuje riziko rakoviny prsu o 1%, s narůstajícími 10% rizika na každé prso během 10 let vyšetřování na mamogramu. Toto riziko je mnohem větší pro mladší ženy, které chodí na preventivní prohlídky.
------------------------------------
Nebezpečenstvá a nespoľahlivosť mamografie: Samovyšetrenie prsníkov ako bezpečná, efektívna a praktická alternatíva www.zdravie.sk

nezabudka333

dufam, ze nemam nic. lebo tento doktor je taky traged, uz 2x ma takto v minulosti nastrasil, ale s inym problemom. a nikdy sa nic nepotvrdilo. tak hadam to aj teraz tak bude. no to si musel mat strasne, to domace vazenie.. ako si to zvladal?

5qo

ja som nemal rakovinu,ale nieco ine a teraz som po dvoj rocnej PNke,ja som skoro dva roky ani nevysiel z jednej izby a az teraz zacinam pomaly normalne zit ale este nejsom zdravy uplne len na 90 percent,a ty mas teda cystu alebo nador?

Iveta Michael

nezabudka!

áno odmietnem! Ale tebe to nikto nekáže urobiť predsa,každý pacient má právo povedať nie...alebo súhlasiť. Ja mám tiež dobrého lekára ale na mamografiu ma chvalabohu zatiaľ neposlal.Ani by som nešla. To či človek,ktorý je vážne chorý vyzdravie-je iba v rukách Božích...ja totiž neverím že podstupovať takúto tortúru má význam...lekári ešte stále nedokážu definitívne poraziť rakovinu,žiaľ..:(

nezabudka333

fakt? a uplne si sa z toho dostal? kolko rokov ti to trvalo? vies, ja sa ani nechcem nejako extra liecit, podla mna 33 rokov je akurat tak dost, clovek si prezije krasne detstvo, mladost to mi staci. je svojim sposobom krasne zomriet mlady. kolko super ludi zomrelo mladych a ludia si ich tak navzdy zapamatali, nie ako dedkov s plienkami. staroba ma nelaka, ludia ktorych mam rada sa mojej staroby nedoziju tak naco? a ani rozmnozovat sa nejako netuzim, myslim, ze zem je uz dost tak preplnena a ludia co maju deti sa stavaju strasne sebeckymi, vidim to vsade okolo seba - styl len ja, moja rodina, detiska a nic viac ich nezaujima. clovek ked je mlady a bez rodiny, je krasne slobodny. takze dake choroby ma neplasia, len by som chcela vediet, ze ci mam raka alebo nie.

5qo

nezabudka nemaj take reci,oni ti povedia ze mas len rok len preto ze nemaju prehlad o tomco vsetko existujea preto ze su zmanipulovany.existuje kopec prostriedkov ktorymi mas omnoho vacsi sance dostat sa z rakoviny ako cez medicinu,len musis mat stastie a narazit na spravych ludi lebo potom ti ani kopec penazi nepomoze ako sa domnievaju ludia. aj ja som mal dost hnusne prognozy stym ze uz moj stav nebude nikdy lepsi a niako dozijem uz,a dnes mi uz skoro nic nieje a dufam ze onedlhu mi nebude vobec nic. pozeraju na mna len s otvorenymi ustami....ale nikoho nezaujima co som s tym robil aby mohli poradit aj dalsim pacientom to proste nie je v sulade s ich prisahou

nezabudka333

5qo, to mas pravdu, ani ja nepojdem sa dat operovat a rezat, to viem dopredu. deti nemam, tak na zivote az tak nelipnem, zeby som tu chcela strasit do 70-tky, to vobec nie. ale zase chcela by som vediet, ci tam nieco mam- aspon preto aby som vedela, kolko casu mi zostava, ak by tam bol nalez. clovek inak berie zivot, ked vie, ze uz ma len rok ci dva pred sebou. inak sa cudoval, ze som sa mu tam neposkladala, lebo mi povedal, ze mam cystu alebo nador, ale ja nic, lebo moc lekarom neverim, uz sa strasne moc raz pomylili aspon v mojom pripade

5qo

tragicka neni len pravda o manografe ale aj cela medicina
nezabudka:
vies ako?lahko,poslem ho do riti lebo mna nikdo k nicomu nutit nebude,ja bol decko tak som mal zdravotne problemy ale kazdy ma vodil po doktoroch samozrejme ja som nic povedat nemohol a musel jest vsetky lieky co mi dali,nakoniec som skoro umrel ako mi znicili imunitu a dostal som zapal myokardu, dnes nechodim ani doktrovi vsetko riesim sam a chorobam hlavne predchadaz a ked aj nieco mam ani lieky nejem a nikdo ma neprinuti k nicomu, je demokracia a mam svoje prava,nenecham sa zabijat a mamograf? tolko ziarenia dostat.....?to mozem ist rovno do cernobylu stanovat. a naco by som chodil na nieco take?aj tak keby mi nieco zistili ked niekdo nieco vie rakovine a venujes sa tomu tak vie ze na chemo a rezanie by nikdy nemal ist ked mu je zivot ceny

nezabudka333

Iveta, to sa ti teda lahko povie. ked ta lekar posle na mamografiu, co spravis? odmietnes? ako ta bude dalej liecit, ked on postupuje tak, ze bez vysledkov mamografie sa nevie pohnut?? dnes sa mi to stalo. je to najlepsi lekar v nasom meste, preto nechcem menit lekara. problem je mozno v tom, ze on je chirurg a vsetko by riesil radikalne, ale myslim, ze tam pojdem. termin mi dali uz buduci tyzden. normalne sa objednava az v decembri.

Iveta Michael

Ešte nemám ten správny vek na mamografické vyšetrenie ale jedno vám poviem už teraz že ho dobrovoľne nikdy nepodstúpim.Žena na to môže prísť aj sama pri sledovaní svojho tela,ale ja jednoducho neverím tejto metóde a som náchylná aj uveriť tomu čo tu spomenul/a/damian.
Neverím mamografii že je vhodná,skôr naopak! Ženy buďte rozumné a nechoďte zbytočne do rizika.

janab

Teraz si vymysleli naši páni tam hore, že onkologické lieky budú chorí mať šancu dostať len v nemocniciach a v ordináciách..haha..no tak to zase dajú zarobiť lekárom...v lekárni si ich chorý človek nebude môcť vybrať..a to ešte neviete, že lekári už chorých onkologických pacientov nad 65 rokov nebudú liečiť...ved načo?..takí nech rovno zdochnú...info od revíznych lekárov..