Krče v nohách

Príspevok v téme: Krče v nohách
jarjanka

tento raz chcem poprosit aj ja o radu:(
V poslednom obdobi ma dost casto chytaju neznesitelne krce v lytkach...vacsinou je to v noci...proste budim sa na hroznu bolest v lytku, akokeby ste tam mali nieco co vam chce roztrhnut nohu a vyskocit...:( mate s tzm njake skusenosti alebo ak moyem poprosit o nejake radz co s tym alebo z coho by to mohlo byt...sport a pretazenie vylucujem lebo moc tomu nedavam....dakujem

manuska

ja ich tiez casto mavam a to od detstva. uz ma prestalo bavit brat vseliake minerali a zdravotne doplnky. ale prisla som na jeden figel, ktory tento stav rapidne zlepsil. daj si na noc na nohy ponozky a to aj ked je teplo. krce nezmiznu uplne ale budes ich mavat menej casto :o)

x

ja ma podobny problem, chcela by som sa spatat ja mam zase krce v celej nohe hlavne ked cely den v parci sedim pri pocitaci. Vela ludi mi uz povedalo ze to mam z chrbtice. Teda krize, neviete mi poradit a co je to najlepsie. Cicenie, masaz alebo ako ste tu diskutovali, akupunktura? Prosim poradte. Dakujem

mjaník

zúfalá-nebuď zúfala-vyhľadaj akupunktúru a daj si posilniť slezinu,je slabá./Funkciou sleziny je udržať krv v cievach/

RNG

Na spruznenie zil su dobre vsetky antioxidanty, nielen askorutin.
Specificky na zilky v hlave je vytazok z hroznovych semien(grape seed extrakt, 100 mg , 95 % proantocyanid), doma znamy vinpocetin(20 mg, madari vyrabaju zo semienok zimozelene=vinca major, zvysuje aj mozgovu cinnost=omladzuje mozog aj zrak), vytazok s gingka(2x500 mg, 25% gingkolidy), alfa lipoicka kyselina, (narazove niekolko dni 2x300 mg, potom 200 denne)sylimarin 250 mg atd
Polsky krem s obsahom escinu(1%, tj ako to pisu na pomylenie 5% 20percentneho vytazku z pagastano konskeho=divy gastan), Vitamin K krem...

RNG

Ved si uz konecne daj nejake mineraly. Pripadne si natri nohy MSM kremom, je to dobry krem obsahujuci velmi vela rastlinnych olejov a MSM je polarne rozpustidlo, zlepsuje cirkulaciu, je zdrojom siry na regeneraciu a tlmi ciastocne bolesti

ethel

zufala,možno by nebolo zlé zbehnúť k lekárke.Na krvácivé stavy je dobrý ascorutin tabletky a na tie krče magnesium.

zufala

tak ja mam podobny problem ako jarjanka akurat ze mne as k tomu pridalo aj caste pustanie sa krvi z nosa a uz som z toho zufala....a tiez v poslednom case aj hrozne zly spanok :(

mjaník

krče v lýtkach vznikajú z nahromadenia chladu v nich,chlad sťahuje svalstvo a tým vznikajú krče(napr.v noci si chladíme nohy tým,že ich vykladáme na perinu)Liečba akupunktúrou je veľmi jednoduchá-napichne sa jeden zodpovedajúci bod na lýtku a krče aj po jednom ráze zmiznú)