Vyvrtnutý členok - natrhnuté väzy

Príspevok v téme: Vyvrtnutý členok - natrhnuté väzy
tom69

Dobrý deň. Včera som si pri futbale vyvrtol členok.Bol som na pohotovosti a na základe RTG mi zistili ze mam natrhnuté väzy. Mám sádru a teraz sa začínajú prázdniny.Mám ju mať 4 týždne. Neviete o nejakých liekoch alebo čo jesť, aby sa hojenie urýchlilo ? Nejaké rady... Vopred ďakujem. Tomáš

alex18

ja som si tiez prednedavnom vyvrtol clenok,mal som to dost opuchnute,doktor mi to dal do dlahy,mal som ju 2 tyzdne,vcera mi ju dal dole,zatial nemozem este plynule chodit,ale vidm rozdiel medzi lavou a pravou nohou,akokeby tam opuch ostal,alebo je to posunuta kost? neviem poradte co by som mal robit aby sa mi to lepsie hojilo

RNG

Drz si tro v teple, zlepsi sa s tym cirkulacia a tym skarati cas hojenia.
Pouzivaj potraviny a doplnky na klby a hojenie.

gamer

Zdravim vcera som bol s kamosom zabehat a stúpil som na kanal skrytý v trave a vyvrtol som si clenok , bol som u chiruga , myslel som si ze to bude daco vazne ale noo.. ani nie , chcem sa spytat ako sa najskor z toho dostanem myslim po zosadeni dlahy z nohy , dakujem za skoru odpoved

alpha

mala so tiez vyvrtnuty clenok s potrhanymi vazmi uz je tomu rok vsetko je v poriadku pokial mas sadru nic sa neda robit len lezat a nenamahat sa ale ked ti daju dole sadru dobry je fastum gel a odvary z liecivych bylin a tiez kupel nohy v cervenom vine zmiernuje otoky ta noha bude cela modra ked ti to daju dole tak sa nelakni trvalo este dva tyzdne po zlozeni sadry ked so mohla na nohu dostupit dva mesiace som krivala dnes je to dobre ale vyskoky su komplikovanejsie i dnes vela zdaru

elwin

kup si Traumel tabletky - to je homeopatikum, ja som to jedla ked som mala zlomeny laket... ako ale urychlit sa to podla mna neda nicim, chces riskovat ze sa ti to dobre nezahoji a ze uz nikdy nedostupis poriadne na nohu?