mykoplazma pneumonia, mali ste ju?ako sa jej zbavit?

Príspevok v téme: mykoplazma pneumonia, mali ste ju?ako sa jej zbavit?
navzdytvojalaska

uz cca mesiac mam problémy, 37,5 ktore po nicom nejde dole, skriabe ma v nosohltane, boli ma pri prehltani krk, a mam pocit upchateho nosa, pobolievaju ma uzliny a som velmi slaba. s tymito nespecifickymi priznakmi som sla k mudr po dvojtyzdnovom samolieceni, nepomahalo mi na hrdlo nic, ani na tpeloty, raz to ustupilo, o dva dni sa vrátilo,vkuse dokola.potom doktorka vzala crp, bolo ok,vzala aj ine virusy/ bakterie, z ktorých sa z krvi prislo na to, ze mam zvysene mykoplazma pneumonie,neviem ani co to je, viem,ze pred rokom mi to tiez z krvi robili, bolo to v norme,dnes sme prisli vysledky,ze je to pozitivne,ale iba o malinko to prevysuje normu, naozaj malo..ma byt do 1 ..a ja mam 1,6...cize to neni take vazne..ale doktorka to uzavrela s tym,ze mi nasadila azitromycin na tri dni, z kt. mi je belmi zle, zaludok ma strsne boli, mam krce, a mam vodnate hnacky, a je mi celkovo z toho zle,
prosim vas, je bezne,hze sa pri zvysenej mykoplazme davaju atb? ako sa inak lieci toto zakerne ochorenie ?je to bezne ochorenie ? na nete pisu matuce velmi veci, a doktorka sa neunuvala mi to vyjasnit.ako to mozem dostat aka je forma prenosu.
na nete citam,ze prvy priznak je RTG snimok,ktory vyjde pozitivny, ja som h omala negativny, a ze kasel- ja vobec nekaslem...tak nerozumiem,ani mi nejde do hlavy, ze by som mohla mat tuto pliagu.
Prosím mali ste to ?zmizne to samo po tych ATB ci nie ?
obavam sa,ma sa liecit aj partner ???

Mycco

Jediná, podla mna naozaj jediná cesta ako sa zbaviť gynekologických nákaz je liečba u doktorky Luby Albertovej. Overené mnou, mojou sestrou a dvoma kolegynami. Je to daleko (ja som z Košíc) ale je konečne pokoj. Niekto tu píše že už nepracuje, niekto zase že ešte pracuje, to neviem, treba zistiť.

Juraj ZA

Ahoj zistila si niečo bližšie? Vyliečila si sa???
Asi mám to iste nakoľko krv to potvrdila mycoplasma pneu.

Armani55

Ahoj.riesim podobny resp.rovnaky problem.ako ty.podarilo sa ti z toho dostat?kludne sa mi ozvi aj na mail armani5@azet.sk

mascha

nemám presný návod, ale asi 3 dni sa každé 3 hodiny aj v noci zje za špičku noža práškovej paliny, potom ďalšie dni už len cez deň..
skúsim ten návod pohľadať ak zvládneš takú tvrdú kúru

jedinalaska24

s palinou kura ?to mate odkial,prosim zze to pomoze? ja som citala o roznych protokoloch ci co na nete, ale neviem,co s tym...ja vsak uz dalsie atb neznesiem..:(

tizs

ja som mala mykoplazmu ale nie plucne ale tie druhe ...

brala som ATB 20 dni :)

musi ťa toho zbavit, je to strasna svina, citala som ze zaberaju len atb

jedinalaska24

hmm, nikto uz nic? viem, ze som neprispievala do temy, ale ....chcela by som ju ozivit.

Mali ste tuto zakeracku chorobu? lebo neviem sa z nej dostat,....neviem,ci je normalne,ako sa po nej citim, hoci som na nu vybrala dvoje atb...:( pocas bratia super mi bolo, a teraz sup, zas m ije zle,ani neviem,ci mozem vycestovat vobec na dovolenku, este ma chyti nejaka horucka tam a taky stav,ak osom mala pred atb a to by som sa asi zabila vazne uz...
zas ma bolia uzliny na krku, hlavne za usami, aj hrdlo skrabe aj boli, aj sa potievam,aj vyskocena teplota..a kasel sem tam....vobec tie atb nepomohli, je to normalny stav po takej infekcii a da sa to same dokopy,alebo co mam robit ?
priatelovi napriklad, toto diagnostikovali a ani lieky mu nedali, ze to vymizne samo, ze to ma vacsina populacie, ale ja tomu neverim, toto neprejde same,
mna napri. nikdy v zivozte neboleli uzliny ani cele telo, a gteraz zrazu ano, je to hnusny parazit

jedinalaska24

musela som si zmenit nick,lebo stary mi nesiel- ja som zakladatelka

na jar mala som problemy, ktore som uviedla v prvom luvodnom komente,(stale bolesti hrdla, zadnej steny, ktore neprechadzali, horucka tyzdne neklesala nemohla som vyjst po schodoch od unavy) ale mam pocit, ze sa toho svinstva nezbavim.
co znamena, ze ci to bolo pozitivne v elise,alebo igg?? to je co,kriste pane ?ludia...
IGG a Igm som mala pozitivne...nie elisu.mam tie svine uz aj IgG slabo pozitivne.

dostala som sa az na infekcne, co som kolabovala, ludia neni to sranda, pozor na to, kde mi infekcna porobila krv zobrala, na tie svine aj na chlamydie, aj borelie, aj vsetko mozne, chlamydie som nemala pozitivne, ale mykoplazmu mam stale pozitivnu (hoci na RTG nic nevidno), tento problém zial riesim od februára, odkedy som ochorela.
Vybrala som v maji tri tyzdne doxyhexalu ATB na to, nejdem hovorit ani radsej o vedlajsich ucinkoch,ale slavna infekcna mi dala iba 100 mg na den, cize nic minimum uplne,
jasne,ze to ani nemohlo prejst, pri doxyhexale mi bolo ako tak, hrdlo nebolelo, nekaslala som, ziadna unava, polepsilo sa, myslela som si,ze to prejde teda,
poctivo som to dobrala,a teraz ???? po dvoch tyzdnoch prosim pekne !!! mam to tu znova, hrdlo zadna stena boli sialene, pali, svetko mozne robi, unava ze nemozem vyjst po schodoch , potim sa stale, hoci mi je vnutorne zima, horucka 37,1 stale, rovnako ako bolo pred doxyhexalom!!!!!!!!!liecba nebola uspesna v mojom pripade :((((((((
ludia....neviem,co robit, prisaham...na alternativy ja nie som velmi...ale infekcna povedala, ze na kontrolne odbery az v oktobri mozem dalsie....co mam teda teraz robit ????????

priatel s ktorym zijem ma tiez pozitivne aj chlamydie,aj mykoplazmy plucne( v ELISE), nie v IGG..a take...
sice neviem,aky je rozdiel..ale aj on, jeho stale boli hrdlo,pokasliava...:((( ale neciti sa tak zle,ako ja...normalne funguje, ja normalne zial nemozem fungovat, ani do prace nechodim ani nikde. co robit ??? mam pocit,ze vsetko bolo zbytocne.
ako strasne som sa tesila ze mi to prejde po atb, ale ta mykoplazma je strasne zakerna svina !!!!!

povedzte ludia, od coho som to dostala ?od cloveka,ci z klimatizacie?ci z coho??? uz som uplne nesvoja, mam pocit,ze sa toho nezbavim,kedze som mala uz aj IGG hodnoty pozitivne( i ked slabo)...poradte...prosim...nejako a pomozte