voda v kolene

Príspevok v téme: voda v kolene
Verona

Ahoj
Asi pred rokom sa mi vytvorila voda v kolene. Bolo to bolestive- nieco mi popraskalo v kolene.. na druhy den to iste v druhom. nesportujem, chodila som po lekaroch a vyberali mi vodu.. po case to zmizlo, ale neskor sa to zase objavilo.. rok ma bolieva aj laket na pravej ruke. teraz mam casto opuchnute lave koleno. Lekari nevedia zistit co mi je. Tvrdia, ze mam nejaky zapal, ktori sa neda zistit ani z krvi. Jedine co mi pomohlo bola injekcia, ktora sa da tazko zaobstarat. Neviem to po lekarovi precitat, ale nejaka: Synovitis genus. Neviete mi nejako poradit?
Dakujem

maykoo

Ja mam taky problem ze ked spravim drep tak mi spravi taky cudny zvuk ako by tam bola voda alebo ja neviem. robi mi to na oboch kolenach ... a v poslednom case dost cvicim na nohy takze by to mohlo byt aj z toho ?? a nemam nic opuchnute ani neboli operovane .. neviete niekto pomoct ? pls co to moze byt ?
Dakujem za odpoved

nathália09

prosím vás-poradte mi-ja som pored 3 týždnami spadla zo schodov,a mala som mat obviazanu nohu iba elast.obvazom,plus používat octanovu masť-ja som to aj tak robila,ale sem tam som ten obvaz dala preč,lebo ma to škrtilo pod kolenom-včera som musela íst do mesta na bicykli,a noha vlastne obe ma tak bolia,že neviem,či preto že som mala bez obväzu,alebo som dlhšie bola na bicykli.Pod kolenami mi normalne akoby horel oheň.

kopernik

Mal som vodu vkolene ako tridsiatnik.Stačí malý uder alebo vznika pri športovaní.prejavuje sa tým že nemožete nohu vystrieŤ čím ďalej tým viac.Po vytiahnuti vody nohu vystriete v pohode.Ja som mal nohu mesiac v dlahe,dnes su už ortézy čo jelepšie pre hygienu.Tiež som mal opuch vzadu pod kolenom,volá sa to bakerová cysta.Bolievali ma kolená,čupnuť si a vstať bol problém.Po liečbe coxtralom tieto problémy zmizli.Pomože aj injekcia Suplasin.

ortezka

no mne vyskocilo jablcko..uz 2 krat..a mam v nom vodu... doktor povedal ze to mam vychodit ..teraz mam ortezu..Boli vyberanie vody???idem tam totis 1 krat..diki za radi..

Majko7

Caute ja vám niečo poviem, ked vám puklo f kolene a máte tam vela krvy, ale proste to koleno je strašne napuchnuté, nemusí byť ale ked je vela, tak možte mať niečo s väzmi, mali by ste ísť na magnetickú rezonanciu, alebo na CT aspoň, a tam vám to zistia, lebo ked vám zoberu odtial tu krv a zase sa vráti, tak neni niečo f poriadku, mne vyberali 2 krát, a bol som na RTG, CT, MR a až tam mi povedali čo stým mám... a mám roztrhnutý predný skrížený väz a niečo s meniskom... a len tak pre zaujímavosť som futbalista a hrám za Slovan... a terat budem mať pauzu tak cca 6 mesiacov... podla mna ak nechcete mať stále problémy stým kolenom, tak si ho dajte operovať a mát pokoj, to radím nešportovcom, a športovci by mali ísť hned... ked to je vážne... dobrý je na opuchy aj Wobenzym sú to tabletky... dáva sa to 3 kráť denne, tak po 10-15 tabliet... a je to dosť účinné... to je všetko, dúfam že som vám poradil...

inga22

Dobrý deň,

už v januári tohto roku som sa zosypala na lyžiach. Niečo mi ruplo v kolene, bolelo, bolo mierne opuchnuté ale zostalo to ok a žiadne ďalšie problémy sa nevyskytovali, teda chodila som v pohode. Akurát občas mi v ňom akoby ruplo, napr. pri korčuľovaní. Cez víkend som sa zosypala opäť pri športe, bolesť bola značná, no prešla a na druhý deň som opäť športovala. Avšak v pondelok opuchlo a opuch neustupoval. V stredu ortopéd - rtg vraj ok, no vytiahol mi z kolena vodu s krvou 15ml. Bolo mi doporučené šetrenie a o týždeň kontrola. Ešte v ten deň, po vytiahnutí vody, mi večer koleno a komplet celá noha nehorázne napuchla. Dala som octanovú masť, ráno už lepšie, opuch oveľa miernejší. Teraz chodím dá sa povedať fajn, ale nemôžem to poriadne ohnúť, stále cítim tlak a je mierne zdurené. Neviem či tam opäť voda nie je. Keď som v kľude, občas sa mi akoby hýbe, niečo sa tam prelieva alebo skáče, neviem.
Nerada by som, ak by mi opäť vrážal ihlu do kolena, preto sa pýtam vás, so skúsenosťami, čo si na to dať? Žiadnu masť, ani lieky mi totiž ortopéd nepredpísal. A taktiež by ma zaujímalo, prečo tá krv? Aký je rozdiel v tom, ak ťahá vodu a ak ťahá vodu s krvou?

Ďakujem za reakcie.

S pozdravom
Ingrida.

barus

dvakrat som spadla na to iste koleno..prvykrat som ho mala pomliazdene a teraz mi iba opuchlo ale dost to bolelo,ortoped mi povedal ze mam v kolene vodu a dal mi lieky "Coxtral" ktore mam uzivat dvakrat denne..mam si davat min 3krat denne studene obklady,mat vylozenu nohu,mierne pokrcenu a koleno stale nosit zafixovane

chcem este poradit "Mobilat",moze byt vo forme masti aj gelu,ja mam gel,mala som to koleno neskutocne opuchnute,tak som si ho vecer natrela tymto gelom a rano bol uz opuch minimalny,dalsi vecer som si koleno zase natrela a rano som ho uz vedela ohnut aj bolest je ovela miernejsia

mišulik

RADA: ODSTRANENIE VODY...

Urobiť riedke cestíčko z hladkej múky a medu. Toto privíjať na opuch a vodu deň-noc, aspoň týždeň. Prikrýť igelitom a obvinúť. Káždý deň vymeniť, dať čerstvé cestíčko z medom.

Toto robil môj svokor a voda zmizla.
Toto som poradila bratrancovi, ktorý už bol objednaný na operáciu kôli vode v lakti. Voda zmizla, operácia sa nekonala.
Skúste. Ja idem vyskúšať tiež...

mišulik

Spadla som dvakrát po sebe na koleno. Opuchlo mi a bola znížená ohybnosť kolena.Bolesť som pocítila, asi pol rok po pade, pri chôdzi po schodoch. Po rovnom chodníku nič.
Navštívila som ortópeda.Dg:Gonarthrosis I.dx.gr.II.decomp.(osteoartróza kolenn. kĺbu)
Vyťahol mi vodu z kolena a tou istou ihlou,aplikoval do kolena liek(žltú tekutinu proti tvoreniu vody).Vymenil iba striekačku,ihlu ponechal v kolene. Vôbec ma to nebolelo. Cítila som, iba tlak vpichnutého lieku dnu. Týždeň som sa cítila výborne, kym som nohu znova nepreťažila chôdzou po schodoch. Zase mi opuchlo koleno, pritom ma vôbec nebolí, len niečo nahlas vŕzga.
Chystám sa zase k ortópedovi...