Tunel do ucha

iskierka

vystruhaný štetec :D
ja žasnem, to su tie rozťahováky také drahé alebo čo, že si prinútený štetce strúhať? :D

plug17

Ahoj chcel by som si spravit tunel asi taky 15mm...zacal som z tym ze som mal nastrelene naušničky 2tyzdne ako mi povedala piercerka ! Ptm som si spravil vlastny roztahovak z vystruhaneho šteca...bol to asi taky 3mm teraz neviem ci si ho mam nechat ci je to vhodny material na roztahovanie ...alebo ist do shopu...trochu mi to krvaca...a nemam to este dokonale zahojene ...poraddte mi dakujem :)

paaajo

no ja som zacal s 3mm roztahovakom,, mal som ho asi tyden a potom som si tam dal 5mm ten som mal len chvilku a hned som si tam dal 9mm... teraz mam tunel 1cm-ovy :) a spokojnost, ale mama je stale proti a nadava mi aby som si tunel vytiahol ale aj tak ho nikdy nevitiahnem :D takze tak

Nanda

Ahojte :) Ja som mala slimáka v pravom uchu hneď som si do neho narvala 3mm a stalo sa čo sa stalo. Ucho sa mi natrhlo a teraz tam nedám ani normálnu náušnicu. Ale teraz som si začala zväčšovať ľavé ucho a to budem robiť dôkladne. Momentálne tam mám to ostré z kružidla ( samozrejme že vydezinfikované) a tak mám ďúru väčšiu. Zajtra alebo v priebehu týždňa si pôjdem kúpiť aj s kamarátkou slimáka alebo FIMO hmotu čo si z nej doma možme vyrábať slimáky sami, lebo aj tak nemám toľko peňazí aby som každý mesiac dávala za jedného slimáka skoro 5€! Ale aj tak je dobré pomaly si zväčšovať dierku, aspoň si to spravíš dobre a neroztrhneš si ucho a nebolí ťa to moc.. ale keď nemôžeš spať celú noc alebo to stále svrbí a štípe. Ja si budem zväčšovať dierku pokým do nej nedám malíček ;) A možno aj menej, ešte musím pouvažovať....:))))

PEPEARELA

preboha, ked toto čítam, tak sa mi ani veriť nechce, čoho sú ľudia schopní :D
ja som si začala ucho rozťahovať asi pred mesiacom a pol s tým že som chcela mať veľkosť 15 mm. no ale keďže som bola nedočkavá a asi taká sprostá ako vy , tak som si o rozťahovaní nič nezistila, ani tie základné veci, a dopadlo to tak, že som skončila pri 8 mm s blow- outom. tí, ktorí rozťahujú dlhšie, tak vedia že je to pretlačenie kože zo zadnej strany ucha, a fakt to nie je žiadna sranda. ide o to, že ak ten blowout ignorujete, a nezačnete ho čím skôr liečiť, tak dopadnete tak, že sa vám dierka už nikdy nevráti do pôvodného stavu, čo je inak pri rozťahovaní ucha úplne normálna vec, dierka ak je správne rozťahovaná tak sa za každých okolností vždy naspäť zmrští, to znamená že v 50 nezostanete s nechutným lalokom po plece. samozrejme pri extrémnych velkostiach id 25 mm to už nebude dokonalá dieročka na náušnicu.
no ale aby som sa vrátila- ak sa vám blowout nezahojí, jediná možnosť je prebytožnú kožu odrezať chirurgicky, jasné, dá sa to aj podomáckym spôsobom- nitka sa priviaže okolo blowoutu a koža odumrie, odpadne, proste toto rozoberať nebudem, kedže si myslím, že je to úplne choré, nop ale ide o to, že ak už raz ucho bude pod skalpelom, a bude po blowoute, to ucho sa vám už späť nestiahne,aj keď rozťahovať ďalej môžete.
TAKžE AK CHCETE UCHO SPRáVNE ROZťAHOVAť, NIKDY ALE FAKT NIKDY, si doňho nepchajte kadečo ako sú rúčky od štetcov, kadejaké paličky, fixky, ak chcete to ucho sťahovať do pôvodnej podoby. o ucho sa treba starať počas celého procesu rozťahovania aj sťahovania, treba ho 2-3 x denne čistiť/dezinfikovať, masírovať jojobovým olejčekom, natierať vazelínou, a nikdy nepokračovať v rozťahovaní ak sa vám ucho zapálilo, alebo vám nebodaj krváca- to znamená že sa vám natrhlo a je malá pravdepodobnosť že sa vám stiahne späť.
niekto tu písal že roztiahol z 1mm na 8 za jeden deň, no proste strašný frajer, to sú presne tí ľudia ktorí o rozťahovaní nevedia absolútne nič, len sa hrajú na frajeríkov s tunelmi. každý poriadny tunelár vie, že ucho treba stretchingovať , sťahovať a rozťahovať, ak chce mať pekné zdravé tunelíky, najdôležitejšia je elasticita kože, ktorú dosiahnete práve tým, že ucho nebudete len rozťahovať, ale aj sťahovať.
a ešte niečo pre začatočníkov: ak vás ucho pri prvom rozťahovaní bolí, je to normálne, ale je treba počkať na jednej veľkosti trochu dlhšie, pretože telo potrebuje vytvoriť pre uško viacej kolagénu, a to trvá približne mesiac. potom je už rozťahovanie jendoduhšie.
TAK PRAJEM VEľA šťASTIA!!! :)

Peter9999

Zdravím, ja ucho rozťahujem zhruba tri mesiace. Momentálne som na 6,5 mm a tunel si chcem dať iba 6mm. Teda. Už som ho tam včera mal (je silikónový), no ucho mi ešte trochu hnisalo a je trochu problém ho vytiahnuť, úplne bezbolestne to nejde. Mám si ho dať až do úplne zahojenej dierky? Ak hej, tak koľko sa zhruba hojí?

IF-ka

Tunnelovat som zacala pred 6 rokmi. nenosila som nausnice, takze mi dierky uz zarastli. Najskor som si usi musela prepichnut. Po par dnoch som zacala roztahovat nasledovne: Z tycinky do ucha som stiahla vatu a plastovu cast som zastrihla do sikma (ostry hrot) a pomaly som ho natlacila do usnej dierky. To bolo prvy aj posledny krat, kedy mi tiekla krv. Tak je to správne, lebo je to prvé roztahovanie. Cim castejsie (rychlejsie) roztahujes, tym je vyssia moznost vyrazneho opuchania a krvacania ucha. Potom som nachadzala vselijake predmety, ktore by sa mi do ucha hodili. Plastova mikado palicka, plastove cinske palicky na jedenie, drevenne lakovane stetce (na malovanie).. Tie stetce su fajn, lebo su vo vselijakych velkostiach, a aj ked som ich pomerne stale nicila, tak sa mi to pekne rychlo roztahovalo. Nikdy by som do usnej dierky, ktora ma boli, nepchala nic vacsie nez to, co tam prave je, pokial sa uplne nazahoji. Je to podla mna hlupy napad.
Dalej som pokracovala s vrchnakmi od fixiek, vrchnakmi od ceruziek na oci, vrchnaky z centrofixiek.. Teraz mam obidve usi na 2,8 cm. A som s tym spokojna. Citim sa dobre, a ked niekto po mne pozera, nech pozera.. Ja tiez nikomu nehovorim svoj nazor na normalne usne dierky, visiace nausnice, alebo na blondinky, nosenie opatkov, kabeliek zavesenych na ruke a podobnych veci.. Poznam vela ludi s tunnelmi, percingami, farebnymi vlasmi. Su to slusni ludia a skveli kamarati. Mam priatela, ktory nema ani piercing, ani tetovanie a ani tunnel. A na mne mu to nevadi. Je to len o nazore, ale ja si myslim jednu vec: pokial ma niekto vyslovit nejaku pic**inu, nech si radsej zavre hubu, lebo kolkokrat su ludia vyzerajuci "nenapadne" ovela horsi..

Ladislav EP

ani sa s tym neser... ja som si teraz pred chvylou urobil z 1mm na 8 na šupu bezevšeho :D.... spipe boli ale ked nieco chces urob aj nieco preto.. a nerob to pomaly je to zbytocne ....hojenie je presne take iste ako pri pomalom.. akurat ze kazdy kusok ktory roztiahnes a kym cakas tak sa znovu zahoji a znovu narusi... tak pod pod na tu desinu... a nezostan pri nej ..pod dalej :D

Lils

Ja mám tunel 20mm.na druhom uchu som už nechcela mať tunel tak som si ho vybrala.Dierka sa vám zrastie o 3cm max ciže pekne mi to zrástlo a nemala som žiadny problem.Len to chce čas.

Romča

Ahojte,
Tunel mám zhruba rok možno 2 a asi 2 dni do zadu (15.02) som sa rozhodla že ho už nechcem..kôli naušmiciam, oslavám, možno v budúcnosti vsadbe a tak tak som si ho vybrala a akosi to nechce zarásť tak sa chcem opýtať či s tým nemáte skúsenosti a či neviete do kedy by to asi tak mohlo vzrásť do kopy :) Dakujem vopred za rady a info :P :)